-
E-interjeras
Jeigu nėra vietos, tai nėra. Jeigu reikia pakabinamų spintelių, tai reikia.
Teksto autorius: Evelina
Virtuvė be pakabinamų spintelių turbūt neįmanoma mažose virtuvėse (nebent gaminama labai retai), todėl tai labai neįprastas ir piktinantis kitus vaizdas :) Tokiais straipsniais mėgsta piktintis tie, kurie turi mažas virtuves, bet juk niekur neliepiama atsisakyti pakabinamų spintelių. Jeigu nėra vietos, tai nėra. Jeigu reikia pakabinamų spintelių, tai reikia.
Visai kitas dalykas, jeigu turite vidutinę ar itin didelę virtuvę. Tokiu atveju pakabinamos spintelės tikrai nebūtinos, nes visi daiktai (greičiausiai) kuo puikiausiai telpa apatinėse ir aukštose spintelėse. Be abejo, viskas priklauso nuo to, kiek dažnai gaminate, kiek turite indų ir įvairių prietaisų bei dar daugybės niuansų. Jeigu svarstote apie virtuvės variantą be pakabinamų spintelių (net be jokios lentynos), šis straipsnis - jums.
Yra dar vienas atvejis, kuomet virtuvė neturi pakabinamų spintelių. Tai vienas žodis - langai. Būna tokių erdvių, kur visos sienos su langais ir spintelės tarp jų atrodytų švelniai tariant nekaip. Tada nelieka nieko kito, kaip tenkintis virtuve be pakabinamų spintelių arba planuoti ją kitoje vietoje.
Minusas tik vienas. Turite mažiau vietos daiktams, bet kai kam tai gali virsti į pliusą :) Nors, sugalvojau dar vieną. Reikia galvoti, kaip apšviesti stalviršį. Taigi, pakalbėkime apie apšvietimą.
Įprastai virtuvės stalviršis apšviečiamas iš po pakabinamų spintelių, tačiau, kai jų nėra, lieka trys variantai.
1. Sieniniai šviestuvai. Vienu šūviu nušaunate du zuikius. Visų pirma, tai yra puikus stalviršio apšvietimas (dažniausiai prireikia kelių šviestuvų), o antra - jais užpildoma tuščia siena virš stalviršio. Tai bene pats populiariausias apšvietimo būdas ir puiki interjero dekoracija, nes galima naudoti įdomesnio dizaino, originalesnius šviestuvus (jų šviesa turi būti nukreipta į apačią).
2. Pakabinami šviestuvai. Tai lygiaverčiai partneriai sieniniams šviestuvams, nes taip pat atlieka dvi funkcijas. Nežinau kodėl, bet jie nėra tokie populiarūs. Spėju, kad to priežastis gali būti tai, jog pakabinami šviestuvai naudojami netoliese esančiai salai ir/ar valgomojo stalo apšvietimui ir atsiradę dar vieni pakabinami šviestuvai jau būtų per daug. O ir šiaip, jiems čia gana neįprasta vieta. Visi įpratę juos matyti virš stalų.
3. Lubiniai šviestuvai. Mano asmenine nuomone ir pasvarstymais, tai blogiausiai apšviečiantys stalviršį šviestuvai, ypač esant aukštoms luboms. Šviestuvai turėtų būti laaaabai galingi ir lubos neturėtų būti aukštos, kad stalviršį pasiektų pakankamai šviesos. Jeigu norite tik tokio apšvietimo, patarčiau pasidaryti apšvietos skaičiavimus, kad matyti, ar pakaks šviesos, kadangi ji bus labiau išsklaidyta nei koncentruota.
Kas be ko, sieną vis tiek reikės apsaugoti nuo drėgmės ir riebalų. Pats populiariausias sprendimas - visą sieną klijuoti plytelėmis, nors pilnai užtenka plytelių tik ten, kur bus daugiausiai nešvaros.
Kartais galima išsiversti be jokios apdailos - tik gerai valomų dažų. Jeigu jūsų plautuvė po langu, o kaitlentė saloje ar taip pat po langu (aha, būna ir taip - yra gartraukių, ištraukiamų iš stalviršio), visai nebūtina kažkuo dengti sienos. Žinoma, apsauga nepamaišys, bet kiekvieno teisė spręsti, ar jam to reikia.
Kitas sprendimas - dalis sienos dengta ta pačia medžiaga, kaip stalviršis. Arba net ne tokia pačia - tai gali būti stiklas. Esmė, kad tinka visos medžiagos, kurios naudojamos po įprastomis pakabinamomis spintelėmis. Galite nors ir tapetus užklijuoti ar paveikslų galeriją pasikabinti - pasveikinčiau ir pasidžiaugčiau tokiu drąsiu sprendimu. Galima pamatyti ir plytų sienos dekorą, kas man atrodo laaaaabai gražiai!
Taigi, jeigu susižavėjote šiais neapkrautais interjerais (manau, kad toks jausmas tikrai aplankė), galbūt būtų pats metas tai įgyvendinti pas save?
Jau galite pažiūrėti video su naujesnėmis idėjomis ir interjerų nuotraukomis.
Susiję įrašai
Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti: slapukų naudojimas. Sutinku
NET 84
BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!
Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.
Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.
Komentarai
Gitana
Mes turime virtuvę be pakabinamų spintelių, nors mūsų svetainė+virtuvė vos 30 kv. m., bet tai vienas geriausių mūsų ir mūsų dizainerio sprendimų. Nemėgstame apsikrauti daiktais, todėl turime tik tik, kiek reikia 3 asmenų šeimai ir viskas telpa apatiniuose stalčiuose bei išvažiuojamoje spintoje. Jei galėčiau prikabinti šio pavyzdžio foto, būtinai tą ir padaryčiau ;)
(14) · (0) · Atsakyti · 2018 m. birželio 15 d.
Ieva
Aš taip pat planuoju virtuvę be pakabinamų spintelių, tačiau ir labai nesinori to gartraukio.. Ar jis būtinas jei šalia yra langas, būtų natūrali ventiliacija :) Virtuvė sujungta su svetaine, taigi norėtųsi, kad kuo mažiau būtų virtuvės atributikos...
(4) · (0) · Atsakyti · 2019 m. rugsėjo 9 d.
Aurelija
Mano virtuvė be pakabinamų spintelių, su 2 lentynom paveikslams ir vyno taurėms. Ji vos 5,44 kv. m! Apatinės spintelės talpios, su stalčiais. Priešinga siena su siauromis lentynėlėmis, bet iki lubų, viskas paslėpta, todėl atrodo, kaip siena. Lengva kontroliuoti, ko turi ir kas kas tuoj pasibaigs. Jokio sugedusio maisto ir virtuvė, kurioje jauku rytais su dukra kavą gurkšnoti, o vakarais su draugėmis vyną ragauti :)
(2) · (0) · Atsakyti · 2022 m. liepos 23 d.
Neringa
Mūsų standartinė virtuvė standartiniame bute, standartiškai sujunta su svetaine ir be standartinių pakabinamų spintelių. Siena dažyta baltais plaunamais dažais ir su dideliu apvaliu veidrodžiu. Be gartraukio. Pats geriausias namų sprendimas.
(1) · (0) · Atsakyti · 2022 m. spalio 20 d.