Susiję tag'ai
#Drabužinė
Nepraleisk! Naujas video!
2019 m. spalio 8 d.

Teksto autorius: Viktorija Vaičiulienė

Džiaugiuosi atradusi Viktorijos Vaičiulienės įrašą Facebook'e apie jos drabužinę. Parašytas su nepaprasta meile, jaučiama net už ekrano - tarsi koks romanas! Akivaizdu, kad drabužinė moteriai, dirbančiai su rūbais yra be galo svarbi, o dar Viktorija išdalino nemažai patarimų, kuriais galite pasinaudoti ir jūs! Originalus įrašas čia.

Na, mielos mano Damos, dar šitiek ilgai „posto“ aš nesu rašiusi. Kad tekstas būtų kuo nuoširdesnis ir koja kojon su draugiškais patarimais, susipakuoju kompiuterį ir kresteliu savo „urvelyje“ ant kilimo.

Rašysiu, taip, lyg būtų tiesioginė transliacija,- šypteliu pati sau.

Kai mūsų gyvenime prasidėjo naujo šeimos lizdo statybos aš kaip užsikirtus plokštelė kartojau, jog į statybų procesą aš nesikišiu. Bet dėjau ranką prie širdies ir grasinau, kad visa savo moteriška jėga kovosiu iki paskutinio nulūžusio nago už ne mažiau nei 15 kvadratinių metrų drabužinę. Mėnesiai bėgo, lizdas sukėsi, o aš nuolat tikrinau, ar mano svajonės sienos nesulindo labiau į vidinę pusę. Pasikėsinimų būta. Bet turbūt mano išsipūtusios akys, grasinančios kova atrodė rimtas argumentas mano svajonė nemažinti.

- Na ir spinta...- gūžčiojo pečiais statybininkai.

- Čia gyvent galima,- šypsojosi jie.

Tai prieš porą savaičių aš joje ir apsigyvenau. Kaskart ištaikiusi laisvą minutę, aš patyliukais nusėlinu į ją ir vis dėlioju, sukabinu ir nukabinu, sukeičiu vietomis ir primerkusi vieną akį apžiūrėjusi vėl nešu pakabas iš vienos vietos į kitą. Džiaugiuosi, kaip mažas vaikas ilgai svajotu žaislu. Neatsikrausčiau iš palapinės. Virtuvę - svetainę - miegamąjį aš turėjau.

Virtuvėje - kaip ir anksčiau, taip ir dabar suku „katlečiokus“. Miegamąjame - kaip sapnavau, taip ir sapnuoju. Valgomajame - kaip ir anksčiau, taip ir dabar pačepsėdama valgau. Bet drabužinės reikalas pakito iš esmės.

Anksčiau turėjau dvi spintas ir vieną drabužių kabyklą, kurios buvo beveik „sutrumbuotos“ su pasikėsinimu sekančiu etapu viską vakuumuoti. Papuošalai gyveno mano vonios kambaryje, batai- dėžutėse, kurios netilpdamos į spintos batams paskirtas vietas ėmė gyventi keliose namų vietose. Ir sugalvojusi deriniui batus, aš juos turėdavau visų pirmiausia atrasti. Akinius, diržus, rankines, chalatėlius, naktinukus „sandėliuodavau“ ten, kur būdavo vietos ir siekiant palikti namuose saugius praėjimus, mano „must have“ reikalai buvo laikomi dėžutėse, stalčiukuose, daiktadėžėse ir t.t.

Dabar yra kitaip.



1. VASARA KEIČIA ŽIEMĄ UŽ LANGO, BET NE SPINTOJE

Dešinėje pusėje spalvomis susikabinau savo drabužius. Neatsižvelgdama į sezoniškumą. Šventai tikiu, kad praėjo tiek laikai, kai vasaros gale būdavo reikalas peržiūrėti savo spintas ir į antresoles užkelti „vasarinius“ ir nuo antresolių nukelti „žieminius“ drabužius. Mano spintoje beveik visi drabužiai yra „mišrūnai“. Vilnos liemenes ar lengvas striukeles aš mielai dėviu iš vėsesnį vasaros vakarą, o visai ploną berankovę palaidinę aš drąsiai kurdinu po švarkeliu ar siaustuku net ir šaltą žiemos dieną. Mūsų marškinukai ir megztukai yra tikrai „ketursezoniai“. Todėl mano patarimas didelis kaip dramblys patarimas būtų - rikiuoti ne sezonais, o spalvomis ir atspalviais.

Kažkurioje laidoje apie spintos patogumą esu girdėjusi patarimą drabužius kabinti atskiromis kabyklomis: kelnių (įvairių spalvų ir stilių), tada sijonų kabykla, tada suknelių ir t.t.

„Prieštarauju“,- išpūtus akis teigiu aš. Tokia taisyklė tinka vyriškai spintai, bet ne moteriškai. Neapsunkinkite savo akių spalvų „marmaliūze“ savo spintoje ir neišskirkiteto paties ar panašaus atspalvio rūbų tik todėl, kad vienas yra sijonas, o kitas – kelnės.

2. LEISKIT SUPTIS, O NE DRĮBSOT

Besirengdama drabužinę ilgai sėdėjau prie brėžinio ir diskutavau pati su savimi, kiek reikia lentynų, kiek kabyklų ir kiek stalčių. Tai garsiai ir atsakingai pareiškiu, kad mums, moteris, nuolat skubančioms ir lekiančioms yra reikalinga: daug kabyklų ir mažai lentynų.

Lentynose drabužiai yra lankstomi. Todėl guldykite tik tuos, kurie nesiglamžo. Pvz. džinsai, treningiukai, džemperiukai. Net ir paprasčiausioms medvilninėms maikutėms leiskite suptis, juk net iki parduotuvės pieno galima nulėkti su tvarkinga „maikiote“, o ne kaip ištraukta iš....Jos pakabinimas vietos užima nedaug, o apsaugo nuo „brūžinimo“ lygintuvu 100 proc.
Ir būtinai atkreipkite dėmesį, kad drabužių ilgiai yra skirtingi. Jeigu nesate maxi suknelių ar paltų mylėtoja, nuoširdžiai nepatariu eikvoti vietos 1,4m ilgio kabyklai.

Jeigu turite tik kelis maxi rūbus, juos galite kabinti ant dviejų pakabų, per liemenį juos sulenkdamos. Didžioji dalis midi rūbų yra iki 1,10-1,15 m ilgio, todėl patogiame aukštyje įrengdamos lentyną ir išnaudodamos drabužio ilgiui 1,20 m, Jūs dar turėsite maždaug 3 patogius stalčiukus po ja, kuriuose gali gyventi APATINIAI. Pasirinkdama 1,4 m ilgio lentyną, Jūs įsprausite max 1 stalčių. Megztukai, palaidinės, maikutės, marškinukai yra max 0,6-0,7m ilgio, todėl patogiame aukštyje telpa net dvi kabyklos. O tai padidinta galimybes pakabinti DVIGUBAI.

3. VAIKŠČIOKIT ANT „DEBESŲ“

Ir nors nesu kiliminių dangų fanatė ir praktiškos, plaunamos skudurėliu grindys man realiame gyvenime yra arčiau širdies, prisileidusi drabužinės viziją artyn žinojau, kad ji turės kiliminę dangą. Minkštutę. Rožinę. Tokią, kurioje pirščiukai galėtų beveik „paskęst“. Juk dažniausiai į drabužinę įneriame basos (nusirengti arba apsirengti), stovėti ant minkštučio kilimuko, kurio plaukuose „skęsta“ pėdutės yra gerokai fainiau, nei strypčioti ant praktiškų, bet nešiltų grindų.

Jeigu kada gyvenime ant tų savo „debesų“ išpilsiu kavą, su kuria dažniausiai susikraustau į drabužinę, tikėtina, kad aš atsiimsiu savo žodžius. Bet....kita vertus...dabartiniame gyvenime, turbūt neišvalomų reikalų jau nėra. O čia būtų tik kavytė...

4. AR AŠ PATEKAU Į ROJŲ?

Šitą atodūsį sukelia ne tik drabužinės turinys, bet ir....apšvietimas. Aš turiu tris:

1. Milžiniška lempa drabužinės centre, kuri skleidžia labai jaukią šviesą.
2. Keturi nykštukiniai prožektoriukai virš veidrodžio, kurie padeda įžiūrėti viską, ką reikia ir ko nereikia, kai reikia labai kritiškai save apžvelgt.
3. Led juostelės virš kiekvienos kabyklos, kurios labai aiškiai apšviečia kabyklose esančius rūbus ir padeda vienu akies „užmetimu“ rast to, kurio ieškai.

Kadangi mano drabužinė neturi langų, dažniausiai naudoju visus 3, bet nuoširdžiai džiaugiuosi galimybe rinktis bet kurį vieną. Kartais drabužinėje reikia atsisėst ant žemės ir pamedituot, o ne tik įbėgt ir susigriebus, ko reikia išbėgt.

5. „SŪPYNĖS“ RŪBAMS ARBA TIESIOG PAKABOS

Garbė tetai Ikej‘ai, kad mums suteikė galimybė už nedaug turėti daug.:) Šįkart aš apie pakabas. Norėjau visų medinių, baltų ir žinoma vienodų. Todėl atsižvelgiant į drabužinės dydį ir gyventojų joje kiekį, pakabų man reikėjo daug. Negaliu net prileist artyn minties, kad galėčiau savo spintos gyventojus įkurdinti ant skirtingų spalvų ir medžiagiškumų pakabų. „Bezabrazinis“ vaizdas garantuotas dar nesukabinus rūbų. Todėl jeigu planuose drabužinė, būtinai priskaičiuokite ir pakabas. Jos ten būtinos. VIENODOS.


6. ČIA KVEPIA....LAIME

O laimė kvepia namų kvapu. Jeigu turite mėgstamas namų kvapo lazdeles, įkurdinkite iškart jas ir į drabužinę. Neįkyrus, bet namais kvepiantis aromatas susigers ir į Jūsų garderobą. Kai būsite ne namuose, namai bus su Jumis.



7. SPALVA

Ir nors namus pasirinkau gana tamsius. Nuo pirmos minties apie naują šeimos lizdą aš žinojau, kad mano drabužinė bus BALTA. Ir nesuklydau. Patys rūbai yra spalvoti ir įvairiaspalviai, netgi atsižvelgiant į tai, kad aš esu pastelės mylėtoja. Jeigu rinksitės drabužinę dviejų ir daugiau atspalvių, žinokite, kad spalvų mišrainė Jūsų neerzins.

8. O, MIELAS KALĖDŲ SENELI, ATNEŠK MAN.....GARINTUVĄ

Prisipažįstu, kad lyginimo aš nekenčiu. Nuoširdžiai. Tos lentos išsilankstymas ir brūžinimas man siejasi su bergzdžiu laiko leidimu. Todėl viską darau, kad mano drabužinėje gyventų tik mažai glamžūs gyventojai, o tiek, kiek to padaryti nepavyksta, aš įsitaisiau drabužių garintuvą. Jokių gremėzdiškų lentų. Jokios grėsmės sudeginti. Jokios baimės palikti blizgias žymes ant mylimo drabužio. Reikia tik 1 kabliuko rūbui pasikabinti ir šalia esančios rozetės jam įjungti. Jeigu planuojatės drabužines būtinai atkreipkite dėmesį į tai, ką pasakiau,. Susiprojektuoti rozetę neužtruksite, o va kaskart atsitempti prailgintuvą pavargsit.



9. BATŲ HORIZONTAI IR TERBŲ KALNELIAI

Deriniui tašką anty „i“ padedantys batai ir rankinė, gerą derinį gali paversti visai neįspūdingu ir atvirkščiai visiškai paprastą - įsimintinu ir kartotinu. Ir nors dabar yra teigiama, kad batai ir rankinė nebūtinai turi būti derinami prie aprangos ir gali dainuoti savo atskirą „melodiją“...

Aš vėl gana garsiai sakau „ PRIEŠTARAUJU“. Jeigu tvirtai ir garsiai pasisakote už ramius tiek spalviškai, tiek stilistiškai derinius – derinkite ir batus ir rankines. Savo spintose ir drabužinėse juos matykite. Jeigu kiekvieną rytą Jums reikės ieškoti dėžutėse paslėptų batų ir dar bandyti išsirinkti „tai visgi kurie čia būtų geriau“- lengvo ryto idėją jau dabar galime nubraukti. Kai aksesuaras ir drabužis yra vienoje patalpoje ir jie yra tos pačios spalvos, netgi nesiliesdami vienas prie kito, tų pačių spalvų daiktai traukia mūsų akį ir palengvina mūsų galvai darbą. Nebereikia prisiminti, kuriame stalčiuje ar dėžutėje yra reikalingi batai ar rankinė.

Žinau, kad čia iškils klausimas - o ką daryti su purvinais batais? Juos irgi nešti? Ne. Gink die. Gi ten vaikščiojimas ant rožinių debesų vyksta. Grįžusios batukus paliekam prie durų, na o jiems išdžiūvus, pasiimame „skuduriuką“ ir grąžiname juos į pradinę būseną taip išrašydamos pakartotinį „bilietą“ grįžimui į baltus namus.

10. ŠARKŲ REIKALAI

Garantuoju, kad nykštukinėse dėžutėse miegantys papuošalai tikrai nebus labai dažnai ištraukiami į dienos šviesą, jeigu reikės juos kasryt atrasti ir dar nuspęsti, ar tas, ar anas tikrai tinka prie pasirinkto derinio. Grupuokite juos. Ne papuošalų „rūšimis“: apyrankėmis - kaklo papuošalais - laikrodžiais. Grupuokite spalvomis. Juk prie patinkančio laikrodžio, mielai dėvėsite ir spalviškai, bei stilistiškai tinkančią apyrankę. O jeigu šalia jų gulės susiraitęs papildantis kaklo papuošalas, neabejoju, kad prijungsite derinio draugijon ir jį.

Papuošalai „byloja“ apie gebėjimą derinti „nuo...iki“, todėl negalvokite, kad „aj“, nenumirsiu ir be jo, juk mažas. Beveik nesimatantis. Bet čia tiktų mano labai mėgstama frazė „Small thing- big feelings“. Kukliausias papuošaliukas iš tikrųjų „nupiešia“ nemaža dalį Jūsų stilingumo.

11. APATINIŲ DESANTAS

Kaip ir viršutinius rūbus, taip ir apatinius - aš mėgstu derintis. Turbūt niekada nesu nusipirkusi išskirtinės spalvos liemenėlės ir neprigriebusi kartu prie jos derančių „trūsikaičių“. Nekalbu apie baltus/ juodus/ kūno spalvos, bet jeigu liemenėlė yra „chaki“ spalvos, o mano „apatinių“ garderobe nėra tokio atspalvio kelnaičių, pasmerkiu net gražiausios formos liemenėlę atostogų rėžimui giliausiame stalčiaus kampe. Todėl jeigu turite stalčių, sudėliokite apatinius komplektais.

Ryte reikia apsirengti ne tik visiems matomą sluoksnį. Kasryt reikia išsirinkti ir tą „nematomąjį“. Nežinau, kaip Jums, bet tas neviešas sluoksnis man beveik taip pat, kaip ir matomas ir viešas kelia nuotaiką ir verčia pasitikėti savimi. Nesvarbu, kad niekas nežino. Žinau ir jaučiu aš. Matydamos viską komplektais, kaskart užsukusios į apatinių parduotuvę žinosite, kuriai liemenėlei jau reiktų parūpinti naują kompanjoną, poną „trūsikaitį“.

Juk pripažinkite, kad būna dienų, kai nuotaika yra apsiniaukusi kaip vėlyviausio rudens dangus. Ir mes ją „pakeliame“ tiesiog užsukdamos į mylimą apatinių krautuvę. Vietoje to, kad parneštume dar vieną „beporį“ mažą rūbelį, nupirktą siekiant „pribaigti“ blogą nuotaiką, parneškite ką nors reikalingo. Kas yra „reikalingo“ Jums bus tiesiog užsiprogramavę atmintyje, jeigu akis kas rytą matys apatinių skyriaus „porininkų“ porų trūkumus.

12. NAKTINUKŲ POSKYRIS

Nepatikėsite, kuo labiausiai nustebau pradėjusi kraustyti senąją spintą į naująją. Kiek daug aš turiu pamirštų ir beveik nė kart neužsidėtų naktinukų ir pižamyčių!!! Po dienos atsliūkinęs nuovargis kiša koją, kad čiumpi pirmą po ranka pasitaikiusį nakties rūbą ir bumbteli į lovą su suprogramuotu užmigimu tą pačią sekundę. Na o po ranka dažniausiai pasitaiko kas? O gi tie patys, kurie ryte buvo nusirengti.

Taip, kaupiasi nepanaudotas „arsenalas“ pačių gražiausių, nėrinukais puoštų lobių giliausiuose stalčių kampeliuose. Tai ėmiau ir išsitraukiau. Susikabinau. Kiek pamiršto grožio! Kiek nesąmoningo „užstrigimo“ ties vienu ar dviem mylimiausiais ir ranka pasiekiamais sapnų rūbais. Kiek dar visai šviežių ir nurašytų. Tai dabar susidėjau juos po ranka ir puošiuosi. Ir sapnai nuo jų tik saldėja...

PABAIGOS ŽODIS

Kepėjai turi daug puodų ir keptuvių bei lentynų ir spintų joms sandėliuoti.
Visažistai turi daug buteliukų ir dėžučių kosmetikos ir didelius „čiumudanus“ jai vežiotis.
Manikiūrininkės turi daug lakų buteliukų ir ilgas lentynas jiems „išstatyti“.
Šunų veisėjai turi daug mielų šuniukų ir didelius voljerus jiems laikyti.

 

Aš esu V&V idėjos „galva“, turiu daug drabužių ir VIENĄ vietą, kur jie gyvena kartu su mano įkvėpimu. Visada svajojau turėti drabužių kambarį. Net tada, kai mano prognozės buvo tapti „teisės specialiste“. Kai dar neturėjau anei siūlo storumo minties dirbti tą, ką dirbu dabar. Turėjau mažulytę savo spintą, ilgas naktis sekančios dienos mokykloje derinio sudėliojimui ir didelę, kaip dramblys svajonę turėti JĄ. SPINTĄ, panašią į kambarį.

PASITEISINIMAS

Istorija skirta nepasididžiavimui ir tikrai ne „be-be-be, jeigu tokios neturi“. Postas skirtas praktiškiems patarimams, kurių man pačiai kuriant savo svajonę labai pritrūko. Jeigu kuri nors pritaikysite mano patarimus savo esamai spintai arba kaip tik esate stadijoje, kai planuojate keisti gyvenamą vietą ir pasinaudosite kažkuriuo patarimu - aš esu jau dabar laiminga.

Tegyvuoja visai neišmanios spintos,
Kuriose nuo suplojimo neužsidega šviesa,
Iš stalčiaus neišlenda ranka paruošusi dienos aprangą,
Tegyvuoja paprastos mūsų pačių patogiai sudėliotos spintos,
Ir lengvų rytų triumfas,

Pusę dienos neišlendanti iš spintos,
V.
p.s. jeigu turit patarimų iš savo praktikos - pasidalinkite!

Baldų gamintojas - Operadesign

4
Komentarai

wow

Pasaka! 

(4) · (0) · Atsakyti · 2019 m. spalio 8 d.

Oliana

Pirma mintis atsidarius straipsni buvo mazdaug "ah, na, papavydekim truputi"  :D Bet perskaicius nejauciu jokio pavydo. Priesingai, jauciu ikvepima! :) Puikus patarimai tiek pertvarkant turima spinta, tiek projektuojantis nauja busta...

Aciu teksto autorei ir E interjerui, kuris juo pasidalino!! 

(2) · (0) · Atsakyti · 2019 m. spalio 8 d.

Evelina Aleliūnienė

Džiaugiuosi, kad straipsnis sukėlė teikiamas emocijas :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. spalio 9 d.

Gintarė

Kas geriau tėvų miegamajame?  Pereinama drabužinė į tėvų vonios kambarį ar geriau atskiras vonios ir drabužinės kambarys su atskiromis durim iš tėvų miegamojo? 

(0) · (0) · Atsakyti · 2024 m. kovo 19 d.

Teksto autorius

Viktorija Vaičiulienė
Viktorija Vaičiulienė

Esu V&V idėjos sumanytoja. Jau dešimtus metus dirbame tam, kad kiekvienos moters rytas taptų lengvas ir malonus. O gyvenime dažnai išgirstas teiginys „neturiu kuo apsirengti“ būtų nuvytas šalin, kaip įkyriai ilgą laiką zyzusi paausyje musė.

Teksto autorius

Viktorija Vaičiulienė
Viktorija Vaičiulienė

Esu V&V idėjos sumanytoja. Jau dešimtus metus dirbame tam, kad kiekvienos moters rytas taptų lengvas ir malonus. O gyvenime dažnai išgirstas teiginys „neturiu kuo apsirengti“ būtų nuvytas šalin, kaip įkyriai ilgą laiką zyzusi paausyje musė.

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.