-
E-interjeras
Prisirišu ne tik prie žmonių, bet ir prie daiktų.
Teksto autorius: Evelina
Viktoriją žinau, kaip žmogų, kuris paprastą puodelį gali paversti nepaprastu. Jos namų detales pastebėjau Instagrame ir vis aikčiojau nuo jų gražumo ir subtilumo. Džiaugiuosi, kad Viktorija sutiko pasidalinti įspūdžiais bei nuotraukomis iš savo namų įrengimo. Man visada knieti sužinoti žmonių, įsirengusių namus savarankiškai istoriją, detales ir požiūrį!
Visos nuotraukos - pačios Viktorijos, nebent nurodyta kitaip.
Trumpai pristatyk save tiems, kurie apie tave nieko nežino. Kuo užsiimi, kas tavo gyvenimo aistra, kokie pomėgiai?
Esu Viktorija Kovriga, visą savo energiją ir laiką atiduodu prekinio ženklo vystymui, žmonėms, tinklaraščiams, kūrybinei veiklai, knygoms, žurnalams, augalų priežiūrai, namų dekoravimui ir slowlife gyvenimui. Šiuo metu dirbu su savo prekiniu ženklu „Dievinu“ ir tuo pačiu pavadinimu rašau tinklaraštį man artima tema – apie namus. Ilgą laiką nerašiau, bet kai kartu su draugu pradėjome įsirenginėti bendrus namus, vėl atgaivinau savo numylėtą tinklaraštį ir dalinuosi įrašais apie darbą su savimi ir namais.
Su kokiais sunkumais susidūrei pati įsirenginėdama butą? O kurie etapai patiko labiausiai? Galbūt atradai naujų savo savybių?
Esu nekantri, todėl didžiausias sunkumas buvo sulaukti momento, kada būtų galima ką nors pačiupinėti, pradėti naudoti ar kabinti ir dėlioti. Kai įsirenginėji pats, darbai vyksta kur kas lėčiau. Kartais atrodydavo, kad veltui įsivėlėme į pasidaryk pats veiklą, bet žiūrint iš dabartinės perspektyvos – sutaupėme nemažai pinigų, išmokome naujų dalykų, galbūt tapome kantresni.
Didžiulį malonumą teikė pasiruošimas namams – idėjų, o po to ir baldų bei interjero detalių paieškos. Kadangi kažkada svajojau tapti interjero dizainere, interjero dekoravimas buvo tas etapas, kurio labai laukiau. Kartais šmėstelėdavo mintis - o gal nesu stipri dekoravime ir nepavyks suderinti spalvų ar medžiagų, bet ilgainiui pripratau prie namų ir nesigailiu nei vieno sprendimo (na nebent išsirinkau netinkamą prieškambario kilimą).
Apie kokius namus visada svajojai? Kas tau yra namai plačiąja prasme? Ar galėtum dabartinę gyvenamąją vietą pavadinti namais ar tai tik laikina stotelė kitų namų link?
Matyt visada svajojau apie praktiškus namus, kur, pavyzdžiui, būtų didelė virtuvė su išėjimu į nedidelį sodą...Svajojau viename iš kambarių įrengti studiją darbams, turėti vonios kambarį su langais, knygų biblioteką arba atskirą kambarį drabužiams, lauko terasą... Tai verčiau buvo fantazijos apie nuosavą namą, kur gyveni atokiau nuo žmonių ir turi daug erdvės tokiems norams įgyvendinti. Tačiau turint dabartinius namus, galiu pasakyti, kad iš dalies, mano svajonė išsipildė. Bet kurie namai, jeigu yra pirmieji ir dar tokie, kuriuos įsirengi kaip nori, reiškia didžiulį perversmą gyvenime, gerąja prasme.
Nuosavi namai buvo siekiamybe ne tik man, bet ir mano draugui; tai dalykas, apie kurį slapčia pasvajoji ir gyveni toliau. Kai sužinojome apie galimybę turėti namus - viskas įvyko taip greitai ir netikėtai, kad iki šiol netikiu, jog mums pavyko pasiekti bendrą svajonę. Tai jautri tema, kartais, kalbėdama apie namus, susigraudinu ir nemoku apsakyti žodžiais ką reiškia man namai. Namai, tai - gyvenimas.
Kuo tave žavi skandinaviškas stilius? Iš kur semiesi įkvėpimo?
Autentiškas skandinavų stilius yra per daug minimalistinis ir šaltas, nors ir raminantis. Maišau šį stilių su kokiu nors kitu stiliumi, tarkime su mid-century. Neįsivaizduočiau namų be baltos spalvos, bet ir be spalvų negalėčiau gyventi... Mano skonį kartais formuoja internetas, tinklaraščiai, žurnalai ir daiktai, kuriuos randu parduotuvėse, sendaikčiuose. Dievinu harmoniškus namus, kurie neatsiremia į kokį nors konkretų stilių, turi savo asmeninį charakterį, nepavaldų laikui.
Koks tavo požiūris į baldus? Ar verčiau pirktum naują stalą ar atnaujintum seną? Ar rinktumeis investiciją “visam gyvenimui” ar pigesnes alternatyvas, kurias pabodus galėsi pakeisti?
Kiekvienas baldas turi savo istoriją. Pavyzdžiui – virtuvės stalas, svajojau apie apvalų, baltą, bet taip pat troškau, kad mūsų namų stalas būtų pagamintas draugo ir būtų masyvus, padarytas iš ąžuolo, netaisyklingų briaunų, rustic stiliaus. Prisirišu ne tik prie žmonių, bet ir prie daiktų, todėl jeigu žinau, kad draugas galėtų ką nors pagaminti – renkuosi baldus, kurie gaminami su meile. Tačiau kai kurių dalykų nepagaminsi ir renkiesi iš to, ką siūlo baldų rinka. Stalų neatnaujiname, bet minkštus baldus - su malonumu.
Stebint tavo įrašus bei nuotraukas, susidaro įspūdis, jog esi perfekcionistė ar bent jau vizualikė. Ar išbaigtumo, tvarkos ir estetikos laikaisi kurdama savo namus?
Stengiuosi. Tėvai stebisi, kaip aš uoliai rūpinuosi naujais namais, tvarkausi ir ieškau geriausių dalykų šiems namams. Turiu blogų įpročių, esu chaotiška, netvarkinga, nors ir perfekcionistė. Susiimu, nes kitaip ir būti negali, tai - nauja patirtis, dėl kurios esu labai laiminga ir dėl to savaime atsiranda įkvėpimas puoselėti šiuos namus.
Jeigu neklystu, tu dirbi iš namų. Ar tau paprasta dirbti namuose ar kyla pagunda veikti ką nors kita, tik ne dirbti? O gal tai kaip tik privalumas? Esi pasakojusi apie Pomodoro techniką dirbant. Ar tau tai padeda?
Dar neturiu darbui skirtos vietos naujuose namuose, todėl kartais dirbu iš tėvų namų. Kadangi didžiąją dalį darbo praleidžiu prie kompiuterio, tereikia gero stalo, kėdės ir baltos sienos. Kuo toliau, tuo labiau atsiriboju nuo papildomų darbo vietos atributų. Reikėtų ilgo stalo, kur būtų vietos darbui su kompiuteriu ir vietos užsakymų pakavimui. Turėčiau spintelę dokumentams ir užrašams laikyti, pieštukinę ir viskas. Mano mintims nepatinka betvarkė ant stalo, o kad jos nebūtų, reikėtų turėti kuo mažiau daiktų.
Darbas iš namų yra toks pats, kaip ir darbas ofise, skiriasi tik darbo valandos. Na ir maisto gaminimas per pietus gali sujaukti darbo ritmą. Jeigu kyla pagunda veikti ką nors kitą, pasidarau reikiamus darbus vėlai vakare ir ramu. Pastebėjau, jog Pomodoro technika padeda tik tada, kai turi smulkių užduočių ir kai nereikia bendrauti su klientais, o tai šiuo metu, pagrindinis mano darbas.
Kuris namų kambarys tau pats svarbiausias ir kuriam įrengti skyrei daugiausiai dėmesio?
Virtuvė! Mėgstu gaminti, todėl tam, kad dažniau gaminčiau, stengiausi apsupti save dalykais, kurie palengvintų maisto ruošą. Neturiu kavos aparato ar gero šaldytuvo, bet investavau į kitą buitinę techniką, su kuria galiu daryti stebuklus. Man svarbu, kokioje aplinkoje dirbu, gaminu ar ilsiuosi, todėl rūpinuosi, kad toji aplinka būtų palanki mano nuotaikai. Sukuriu tam tikrą aurą, kurį įkvepia siekti užsibrėžtų tikslų!
Ar buvo baldų / daiktų / kitų elementų, kuriuos namams užsisakei neapžiūrėjusi gyvai, t.y. internetu?
Pirkau smulkius daiktus virtuvei, dėl kurių kokybės ar realaus vaizdo nebūčiau nusiminus. Kitokių didesnių ar brangesnių daiktų namams neperku. Gal nepasitikiu parduotuvių nuotraukomis, o gal mane atbaido žinojimas, kad vėliau bus sunku atsikratyti daiktų, o grąžinti bus keblu...
Kokia situacija su ryškiomis spalvomis? Ar jos tave įkvepia ar vargina? Įtariu, kad ryškios spalvos pliūpsnis tau yra būtinas, nes būtent tokios yra tavo durys :)
Kaip ir minėjau, negalėčiau gyventi nesuderinus baltos ir ryškių spalvų. Tačiau yra tam tikrų spalvų, kurias toleruoju ir kurios gerai atrodo mūsų namuose. Spalvos namuose, kurias pastebiu per dieną – įkvepia, džiugina ir dar kartą primena, kad nereikėtų bijoti kitokių sprendimų. Man patinka saikingas spalvų derinimas, bet taip pat žaviuosi eklektiškais ir ryškiais užsienio gyventojų namais. Ar Tau neatrodo, kad lietuviai yra santūrus interjero atžvilgiu ir renkasi saugias idėjas? Nors pavyzdžiui, mums su draugu patinka suteikti namams gyvybės pasitelkiant ryškias spalvas.
Kadangi jau man uždavė klausimą, tai skubu atsakyti. O taip, aš taip pat pastebėjau, jog ryškias spalvas į namus įsileisti nori labai maža dalis žmonių. Dažnas renkasi "saugius" sprendimus taip neapsunkindamas sau galvos, nes ryškias spalvas sunkiau suderinti su kitais elementais. Spalvų parinkimo klausimas lietuviams labai keblus, bet Tau, Viktorija, tai tikrai ne problema! :)
Ar kreiptumeisi į interjero dizainerį, jeigu turėtum tam visas galimybes? Kodėl? Kaip Tau atrodo, ką veikia interjero dizaineris ir ar tokia specialybė iš viso reikalinga/naudinga?
Manau, kad kreipčiausi tik tuo atveju, jeigu norėčiau patarimų. Kadangi svajojau apie interjero dizainerės profesiją, mūsų namai leido man pasireikšti ir tapau savo namų dekoratore. Esu įsitikinusi, kad tokia specialybė yra būtina, kadangi peršasi mintis, jog kai kurie žmonės gyvena nuobodžiai, nežinodami (arba bijodami), kad galima būtų gyventi kitaip savo namuose. Man kažkodėl atrodo, kad žmonės bijo pokyčių ir naujovių, o dizaineris būtų tas pranašas, kuris pasakotų žmonėms apie pasaulines tendencijas, kitoniškumą ir apie tai, kad namai yra gyvi, jų interjeras pasakoja gyvenimo istoriją - atspindi mūsų asmenybes.
Viktorijai patinkantys interjerai:
northerndelight.elledecoration.se
thisistheplaceiwastellingyouabout.com
Ačiū už pokalbį!
Susiję įrašai
Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti: slapukų naudojimas. Sutinku
NET 84
BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!
Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.
Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.
Komentarai