Praėjusiais metais vidinės sienos ir kolonos nemūrijome, nes bijojome, jog niekaip nepritvirtintas jas gali nuversti stipresnis vėjas. Žiemą pailsėję ir pasiruošę naujo sezono darbams būtent nuo to ir pradėjome. Vidinė siena sudaryta iš silikatinių plytų šonuose ir iš dujų silikato blokelių per vidurį. Kolona, laikanti terasos stogą sudaryta iš silikatinių plytų, tačiau kitą kartą Paulius mūrytų iš kaminams skirtų blokelių, pripilant į vidų betono su armatūra, nes būtų žymiai paprasčiau. Bet apie viską nuo pradžių. Na, ir tuo pačiu įkeliu jau paruoštą video.
Pirmoji mūsų klaida. Kažkaip abu sugebėjome nepamatyti brėžiniuose esančios pastabos apie silikatinių plytų mūrą. Kadangi ant vidinės sienos buvome padėję tik vieną eilę blokelių, šią klaidą buvo paparasta ištaisyti - tuos blokelius tiesiog išdaužėme. Tuo tarpu sienos kampas tarp terasos langų jau buvo sumūrytas iš dujų silikato blokelių ir šios vietos jau nebenorėjome taisyti.
Pasikonsultavome su Bauroc atstovais bei konstruktoriumi, kuris mus nuolat konsultuoja iškilusiais klausimais, tad negaila pasidalinti kontaktais. Gintaras +37067527166. Gavome atsakymą, jog siena dar turės rezervo gniuždymui, bet kad to rezervo būtų dar daugiau, keitėme monolitinio žiedo konstrukciją į vientisą, apie kurią pasakosiu vėlesniuose įrašuose.
Prieš pradedant mūryti, į koloną terasoje ir vidinėje sienoje, įdėjome po armatūros strypą (į skyles pripylėme ankeriavimui skirtų klijų, prieš tai kuo daugiau jas išvalius nuo dulkių). Ant strypų sumovėme armatūros gabaliukus, kuriuos dėjome virš kas antros plytų eilės ir po pirmomis eilėmis. Taip mūras tapo dar tvirtesnis ir atsparesnis stipriam vėjui, kol buvo prie nieko nepritvirtintas. Beje, visas Vilniuje praūžusias vasariškas audras puikiai atlaikė :)
"Košei" naudojome mišinį mūrijimui Weber M75. Buvo reikalų atitaikyti jos tirštumą taip, kad plytos neslidinėtų ir kad nebūtų per kieta, tad ne kartą viską tekdavo nuimti ir vėl padėti. Apskritai Paulius mūrijimą prisimena kaip kol kas buvusį patį sunkiausią darbą. Kas be ko, viską darant pirmą kartą būna sunku, bet palyginus su blokelių mūrijimu, ką darė irgi pirmą kartą, prie paprastų plytų grįžti tikrai nesinorėtų.
Labai daug laiko suvalgė aukščių derinimas, pastangos viską sumūryti tiesiai ir lygiai. Paulius labai kruopštus ir atsakingas, tad tikrai buvo, ką veikti. Kas žiūrėsite Youtube video, galėsite tuo įsitikinti :) Kai pasižiūri, kaip tą daro savo srities specialistai, viskas atrodo labai paprasta... Beje, tiesumą ir lygiagretumą išlaikyti padėjo kas eilę vis keliamas siūlas.
Bėgant dienoms ir savaitėms, mūras pakilo iki durų sąramų. Prieš jas uždedant, keliose vietose pabetonavome, jog susilygintų aukščiai ir nereiktų pjaustyti plytų. Betonavimui naudojome betoną Weber S100. Sąramas uždėjo Paulius su tėčiu - jos ganėtinai lengvos. Kadangi atsirado blokelių ir mūro susikirtimas, reikėjo dar vieno betonavimo, kad blokelių ir plytų eilė eitų vienoje linijoje ir galima būtų per jas patiesti armatūrą ir taip jas surišti.
Tą padarius, iki reikiamo aukščio primūrijome likusias plytas ir blokelius, kad būtų galima užklijuoti U formos blokelius monolitiniam žiedui. Tiesa, dalį blokelių ir plytų išpjovėme, nes reikėjo pasidaryti vietas monolitinėms pagalvėms. Apie tai iš anksto nepagalvojome, tai be reikalo mūrijome viską iki pat viršaus.
Šiam kartui tiek, kitas straipsnis bus apie U formos blokelius.
PatinkaMan patiko!
907
Pasidalink su draugais
2
Komentarai
Mangirdas
Nebuvo galimybės pakeisti į silikatinius blokelius visos šitos sienos? M18 ar M24 Manau būtų greičiau ir nereiktų kantrybės gadinti :)
Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti: slapukų naudojimas. Sutinku
Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.
Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.
Komentarai
Mangirdas
Nebuvo galimybės pakeisti į silikatinius blokelius visos šitos sienos? M18 ar M24 Manau būtų greičiau ir nereiktų kantrybės gadinti :)
(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. vasario 25 d.
Evelina Aleliūnienė
aha, buvo galima, bet tuo metu taip nesugalvojome, nes darėme taip, kaip suprojektuota projekte :)
(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. vasario 27 d.