-
E-interjeras
Nėra jokių sujungimų putplasčio sluoksnyje.
Teksto autorius: Evelina
Tai buvo vienas didžiausių galvos skausmų Pauliui, nes galima sakyti suprojektavo visą sistemą pats ir nedarė by default. Kažkiek konsultavomės su Kantherm bei Onninen (iš jų pirkom medžiagas), rėmėmės tam tikrais skaičiais, bet patį principą ir vedžiojimo schemą susiprojektavome patys.
Turėjom Vilniaus vandenų įvadą su skaitikliu, o toliau visą mazgą darėm patys.
Filtrų mazgas susideda iš grubaus valymo ir smulkesnių dalelių filtro, o vėliau dar stovės 2 kasetiniai filtrai. Iš šio mazgo visas vanduo išeina į kitą paskirstymo mazgą su galimybe prijungti vandens minkštinimo filtrą ir yra padaryta atšaka geriamam vandeniui, nuvesta į virtuvę ir kavos aparato vietą.
Iš minkštinimo filtro išbėgęs vanduo pateks į geoterminį katilą ir kita atšaka pateks į šalto vandens kolektorius. Jau sušildytas vanduo iš katilo pateks į karšto vandens kolektorius. Prabėgęs pro visus kolektorius, karštas vanduo grįš į katilą recirkuliacijai, bet turėsim galimybę recirkuliaciją atjungti, jei matysim, kad yra per dideli nuostoliai.
Iš viso mūsų name yra tiek taškų vandentiekiui:
Kiekvienoje zonoje, kurioje bus maišytuvai, stovi po karšto ir šalto vandens kolektorių (4 zonos: katilinė, 2 vonios k., virtuvė), kurio tikslas paskirstyti vandenį prietaisams. Vonios kambariuose kolektoriai yra išskirstyti į du atskirus segmentus, nes netilpo vienas po kitu. Pasidarėme laikiklius ir sudėsime juos į vieną liniją - šaltą ir karštą.
Per gipso kartono sienutę, atidarius praustuvo spintelę, bus galima prie jų prieiti (jų vieta matosi schemoje). Gipso kartono sienos dar nėra, bet joje slėpsis visi įvadai, dabar svarbiausia buvo viską atsivesti per grindis. Vandens kolektoriai dar nesumontuoti, nors kai kur matosi montavimo pradžia.
Visa vandens sistema neturi jokių sujungimų putplasčio sluoksnyje. Sujungimai daromi prie kolektorių ir katilo (dar neužpresuotos jungtys, tad nuotraukose "pliki" vamzdžiai).
Karšto ir šalto vandens sistema išvedžiota dn25 Kantherm vamzdžiais ir paslėpta grindų apšiltinimo sluoksnyje. Karštas vanduo - 3 sluoksnyje, šaltas - 2 sluoksnyje. Apie grindų šiltinimą ir visus sluoksnius rašiau čia. Kavos aparatui, robotui siurbliui ir geriamam vandeniui virtuvėje atvesti dn16 vamzdžiai.
Sistemą projektavom taip, kad kuo mažiau užsistovėtų šaltas vanduo. Kadangi virtuvėje jis bus naudojamas nuolat, tai šaltas vanduo prabėgs pro visus kolektorius ir bus pakeistas nauju.
Kai kur reikėjo pereiti per pamatu, tai buvo vargelio. Su karūna gręžėm skyles. Kantherm nerekomendavo kirsti pamato/sienų (nes skilusi siena gali prispausti vamzdį ir pan.), bet jei kertame, reikia dėti "inkilus", tai mes dėjom ir inkilus, ir apšiltinimą, tad vamzdžiai 100 proc. neprasitrins.
Naudojant kolektorinę sistemą, vandens debitas buna ganėtinai didelis, tai pvz. veikiant skalbimo mašinai ir maudantis, neturėtų jaustis šalto vandens kiekio sumažėjimo.
Keli faktai:
Kolektoriai, kuriuos naudojome (tik skirtingas žiedų kiekis):
Buvo sunku atlikti darbus, užsakyti prekes, nes VISKAS nauja, nežinomi pavadinimai ir pan., bet galų gale viską pavyko išsiaiškinti, sugalvoti ir padaryti. Neturiu daug nuotraukų, nes kai Paulius vedžiojo vamzdžius, aš pjausčiau putplastį grindims, nebuvo kada fiksuoti :)
Susiję įrašai
Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti: slapukų naudojimas. Sutinku
NET 84
BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!
Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.
Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.
Komentarai