-
E-interjeras
Buvo tinkuojama per du kartus.
Teksto autorius: Evelina
Pasirinkome tinkuoti kalkiniu, o ne gipsiniu tinku, nes jis tvirtesnis, tinka ir drėgnoms patalpoms, padeda palaikyti geresnį mikroklimatą patalpose. Tinkavimą patikėjome savo srities specialistams. Nenorėjome terliotis ir gaišti pusės metų (spėju tiek būtume užtrukę). 500 kv.m sienų ištinkavo per 7 dienas.
Meistrai tinkavo su “majakais”/žymekliais mechanizuotu būdu, naudodami Weber ip18 maišus. Prieš susidedant žymeklius sienas nugruntavo su Weber SAD-54 gruntu (pas mus dujų silikato blokeliai).
Darbai, kuriuos patys atlikome prieš tinkavimą:
1. Prasivedėme kabelius rozetėms, jungikliams, sieniniams šviestuvams pertvarose, kur dar nebuvome atsivedę po pertvarų mūro.
2. Nugruntavome ir užarmavome vietas, kur susijungia skirtingos medžiagos (pvz. betonas ir blokelis, betonas ir silikatinė plyta), kampus tarp nešančių sienų ir pertvarų, didesnius praštrobavimus (kurių pas mus nemažai, nes daug gofrų), monolitinį žiedą visu perimetru.
3. Suformavome angokraščius iš XPS ir juos taip pat nuarmavome (dar nepilnai).
4. Prisukome profiliukus ten, kur bus įleidžiamos grindjuostės viršus. Po tinkavimo juos nusukome.
Kadangi bus įleidžiamos grindjuostės, reikalingas gana didelis tinko sluoksnis ~15-18 mm, tad buvo tinkuojama per du kartus. Tuo pačiu pasislėpė kreivarankių mūrininkų sumūrytų pertvarų kreivumas. Šiose nuotraukose matote pirmą sluoksnį (vos vos pripurkšta, kad lengvai pasidengtų).
Paprašėme virš grindjuosčių profiliukų, aplink langus, durų angas ir išoriniuose kampuose išfrezuoti tinką tam, kad vėliau būtų galima gražiai suvesti visus naudojamus kampukus lygiai su siena ir nebūtų jokių iškilimų, “pilvų”, “sijonų” ir pan. Girdėjome, kad apdailininkai būna nepatenkinti, kai tinkuojant sudedami kampai, nes jie juos vis tiek išlupa arba deda kitą kampą ant viršaus ir pasistorina "špakliaus" sluoksnis.
Ten, kur bus šildomos sienelės vietoje rankšluosčių džiovintuvų, paprašėme, kad visai netinkuotų, nes tas vietas dar gilinsim.
Nedėjome elektros dėžučių, tiesiog sukišome laidus į vidų, meistrai ertmes užkišo ir po to patys viską iškrapštė. Buvo keletas vietų, kur rozetės “pasilaidojo” po tinku, bet dar tą patį vakarą atvažiavę apžiūrėti darbų pastebėjom ir patys prakrapštėm.
Prašėme sugaudyti 90 laipsnių kampus ten, kur stovės vonia bei glausis stalviršiai/virtuvės baldai, ne visur idealiai 90 laipsnių, bet svarbiausiose vietose panašu, kad viskas ok.
Tinką džiovinom natūraliai, po kurio laiko jis stipriai pašviesėjo (nuotraukose bus dar šviežiai ištinkuotas, tad tamsus). Svarbu, kad nebūtų skersvėjų - kuo ilgiau laikosi vanduo tinke, tuo labiau jis kietėja ir įgauna geresnes savybes. Darbai buvo atlikti Rugpjūčio gale, Rugsėjo pradžioje.
Susiję įrašai
Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti: slapukų naudojimas. Sutinku
NET 84
BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!
Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.
Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.
Komentarai