-
E-interjeras
reikėjo 4 skirtingų storių akmens vatos
Teksto autorius: Evelina
Šiltinimui rinkomės akmens vatą, nes ji puikiai sąveikauja su medžiu, yra kvėpuojanti, patikrinta laiko, laidi garams. Besidalinant procesu, vis sulaukdavau klausimų, kodėl apskritai pasirinkome būtent akmens vatą, o ne pvz. stiklo ar purškiamą vatą, tai atsakymu dalinuosi žemiau.
Neskaitant to, ką surašiau pirmame sakinyje, akmens vata sunkiai įgeria drėgmę, tuo tarpu stiklo vata ją įgeria labai greit ir praranda savo privalumus, kol išdžiūsta ir atsistato. Taip pat akmens vata atlaiko didesnes temperatūras. Lyginant su purškiama vata, gąsdina jų susėdimas per pirmus metus ir tai gana naujas gaminys, tad stinga duomenų.
Prieš dedant vatą susimontavome d200 vamzdį rekuperatoriui, d75 alsuoklį kanalizacijai ir prasivedėme kai kuriuos kabelius (fasado apšvietimui, kameroms, signalizacijai). Vėliau pagalvojom, kad vis tik geriau kabelius vesti sijų viršuje, nes sukant varžtus iš apačios į sijas, reikia labai gerai paskaičiuoti varžtų ilgį, kad nepataikyti į kabelius.
Mūsų stogas suformuotas su skirtingų pločių dvitėjinėmis sijomis (47/47 ir 72/47), tad reikėjo net 4 storių akmens vatos. Stogo plotas ~220 kv.m
Šiltinimo principas:
Pirmiausia sijų šonus ir intarpus (ten, kur būna “lentynėlės”) užpildėme 20 ir 30 mm storio kieta vata (Steprock Plus ir Ventirock Super), kurią dėjome vertikaliai, kad susidarytų taisyklingas stačiakampis.
Likusią ertmę užpildėme 150 ir 200 mm storio minkšta vata Superrock Premium. Ten, kur atstumas tarp sijų buvo 590 mm, vatos rišti siūlu nereikėjo, ji puikiai laikosi, nes gerai įsispraudžia. Ten, kur atstumas tarp sijų buvo 980 mm, papildomai dėjome kabes su siūlu, kad vata neiškristų. Jau montuojant sijas, jas ir intarpus tarp jų darėme 20 mm mažesnius nei vata, kad ji standžiai įsispraustų.
Superrock Premium - šiuo metu populiariausias ROCKWOOL gaminys. Jo šilumos laidumas λD = 0,034 W/m·K. Nors mūsų klasė A+, ši vata atitinka A++ reikalavimus.
Minkštą vatą pjaustėme specialiu peiliu (kaip duonai), o kietą - su paprastu peiliuku ir savadarbe pjaustykle.
Iš esmės darbas nėra sudėtingas, bet ganėtinai ilgai trunkantis ir nešvarus. Primygtinai siūlome dirbti tik su kauke ir dėvėti apsauginius kostiumus, nes aplink darbo metu skraido tikrai daug dulkelių, o dirbant viršuje jos krenta ir ant veido.
Aplink vamzdžius ar ten, kur nepavyko gražiai išpjauti/įdėti vatos, papildomai pripurškėme putų. Prieš dedant minkštą vatą difuzinę plėvelę vieną su kita suklijavome Tegra State Point203 klijais (jei pirmas klijavimas iš viršaus pradėtų leisti vandenį, tai dar būtų apatinis klijavimas).
Visus darbus atlikome patys, Paulius dirbo žiemos metu pasišildant patalpas, pavasarį prisijungiau ir aš. Vatą susidėjome ypatingai kruopščiai, svetimas tikrai taip nepasistengtų, bet užtat galėsime džiaugtis ilgiau išsilaikančia šiluma.
Kai susidėjome vatą, iškart pastebėjome, kad nebegirdime už 3m nuo mūsų krepšinį žaidžiančių ir pievoje lankstančių kaimynų vaikų (kai uždaryti langai). Labai malonus efektas - tai itin svarbus akmens vatos privalumas, o ROCKWOOL - vieninteliai Lietuvoje iš akmens vatos gamintojų deklaruoja garso sugertį. Akmens vatos plokštės nuo 100 mm deklaruojama maksimali garso sugertis αw = 1,00.
Dar dalinuosi ROCKWOOL padarytais skaičiavimais mūsų stogo sumuštiniui, gal kam nors bus įdomu.
Į vatą, dėl įdomumo, susidėjom du daviklius skirtinguose vatos aukščiuose, kurie matuos drėgmę ir temperatūrą. Bus įdomu ateityje sekti skaičiukus.
Šio straipsnio rėmėjas - ROCKWOOL
Susiję įrašai
Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti: slapukų naudojimas. Sutinku
NET 84
BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!
Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.
Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.
Komentarai