-
E-interjeras
Sodrios šiltos ir tamsios spalvos vizualiai mažina erdvę.
Teksto autorius: Evelina
Šį kartą pakalbėsiu apie spalvas interjere. Pradėsiu nuo pagrindinių dalykų. Taigi, turbūt visi žinote, jog visos spalvos skirstomos į achromatines ir chromatines. Achromatinės – balta, pilka, juoda - iš viso iki 200 atspalvių (!). Na, o chromatinės – tai visos kitos spalvos, esančios spalvų spektre (achromatinių spalvų jame nėra). Spalvos dar skirstomos į šaltas, šiltas, lengvas ir sunkias, bet plačiau apie tai nenagrinėsiu.
Truputis patarimų, kurie galbūt pravers galvojant, kokią spalvą išsirinkti kuriant interjerą:
Labiausiai raudoną spalvą išryškina juodas fonas, tuo tarpu baltame fone kvadratas atrodo blankesnis. Lygiai taip pat ir oranžiniame fone: raudona spalva atrodo prigesinta, o žydrame - išryškėja. Juodame fone kvadratas ne tik ryškesnis, bet ir atrodo didesnis nei kituose paveikslėliuose.
Sukuria pozityvią energiją, asocijuojasi su prievarta, ardo jaukumą, naudojama, kai norima sujaudinti, atkreipti dėmesį. Mėgstama egocentriškų vaikų. Suteikia jėgų, optimizmo bendravimui, skatina kūrybingumą, netinka idėjų įgyvendinimui, bet tinka pristatymams. Ofiso patalpose ši spalva gali padėti susikaupti. Virtuvėje skatina apetitą, todėl labai mėgstama restoranuose ir kavinėse.
Raudonai oranžinė – pati erotiškiausia spalva, trukdo susikaupti. Šalta raudona – rimtiems apmąstymams, susikaupimui. Spartina širdies darbą, didina temperatūrą. Daug raudonos ilgą laiką veikia neigiamai. Raudona spalva netinka ten, kur labai daug žmonių: liftuose, psichiatrinėse ligoninėse, meditacijos, poilsio, vaikų k., miegamuosiuose. Harmoningiausiai raudona spalva interjere atrodys achromatinių spalvų apsuptyje bei derinant su medžiu.
Aktyvina protinę veiklą, gerina apetitą, pakelia tonusą - tai realių norų spalva. Netinka naudoti voniose, naktiniuose klubuose, restoranuose, kavinėse, ankštose patalpose. Tinka virtuvėje, koridoriuje, išryškinant tamsius kampus, o ypatingai darbo kambariuose ir ofisuose. (Mokslininkų įrodyta, jog informacija pateikta ant geltono fono yra greičiau įsimenama). Geltona spalva optiškai suteikia interjerui daugiau šviesos.
Stiprus gydomasis, raminantis efektas, įkvepia pasitikėjimo, padeda įveikti dirglumą. Tinka poilsio, rekreacijos patalpose, kosmetikos salonuose, mokymo įstaigose, šviesiai žalia – reklamoje, smaragdinė – vaikų k. Jei žalios per daug – gali imti slėgti. Gryna žalia netinka žaidimų patalpoms, kabinetams.
topboxdesign.com
Įžvalgos, intuicijos spalva, malšina apetitą (norintiems mažiau suvalgyti, siūloma valgyti iš mėlynų indų). Tinka judriems, agresyviems žmonėms. Mėlyna netinka valgomuosiuose, pasilinksminimo vietose, ramiems žmonėms, linkusiems į depresiją. Tinka vonios patalpose, nes suteikia švarumo įspūdį, taip pat mažoms patalpoms.
Mėgstama visose patalpose su įvairiais jos atspalviais. Suteikia komfortiškumo jausmą, papildo kitas spalvas, asocijuojasi su stabilumu ir saugumu. Derinant su kitomis spalvomis, šią spalvą galite naudoti visose patalpose, bet nepadauginkite – gali užpulti slogi, niūri nuotaika. Dažniausiai ruda interjere atsiranda ne tiesiogiai spalvos atžvilgiu, bet per įvairias medžiagas (medis, plytos).
magazindomov.ru
Subtili, harmoninga, neutrali ir rami spalva, puikiai tinkanti oficialioms patalpoms. Ji dera su visomis spalvomis, tad prie bet kokios ryškios spalvos įvedę pilką spalvą, vizualiai sušvelninsite situaciją. Per daug pilkos spalvos gali sukelti nuobodulio jausmą. Turiu pasakyti, labai sunku pasakyti ribą, kada pilka jau laikoma juoda, o kada tik baltos šešėliu.
Ko gero, pati universaliausia spalva (kalbama ne tik apie sniego baltumo baltą, bet apie visus jos atspalvius), simbolizuojanti komfortą, ramybę, švarumą, sterilumą. Balta visad traukė ir skandinavų interjero dizainerius. Nors balta laikoma nepraktiška spalva, tačiau ji itin mėgstama.
Baltos spalvos unikalumas pasireiškia tuo, kad ji leidžia kurti praktiškai bet kokio stiliaus interjerus - nuo minimalistinių iki iškilmingų klasikinių, tačiau nepatartina daug baltos naudoti miegamajame – naikina intymumo nuotaiką. Baltame interjere atsargiai rinkite apšvietimą – šešėliai čia kur kas aktyvesni ir ryškesni.
Balta — nepakeičiama mažose patalpose, kur prastas apšvietimas, pavyzdžiui, vonioje arba mažoje virtuvėje. Kitas teigiamas šios spalvos bruožas — ji yra puikus fonas ryškioms interjero detalėms. Vienintelis baltos spalvos (kaip, beje, visų šviesių spalvų) trūkumas — teplumas. Tai ypač aktualu, kai kalbame apie minkštus baldus.
Šiek tiek pavyzdžių, kaip ryškios spalvos atrodo baltame fone
Tai stilinga ir kokybiška spalva, turinti savyje kažkokio nenusakomo prabangumo, kuri ras savo vietą bet kokiame interjere. Vizualiai mažina erdvę, itin gerai tinka su blizgiais paviršiais. Galima sakyti, jog juoda pagal universalumą prilygsta baltai, bet skirtumas nuotaikoje – turbūt nei vienam nekyla abejonių, jog per daug juodos slegia ir sukelia neigiamas emocijas. Vienintelis patarimas būtų saikingai naudoti juodą spalvą, derinti ją su kitomis spalvomis ir ypatingai didelį dėmesį skirti apšvietimui, kadangi juoda sugeria šviesą, taigi net dienos metu patalpoje gali atrodyti tamsu, jei nebus pakankamai natūralios šviesos.
Susiję įrašai
Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti: slapukų naudojimas. Sutinku
NET 84
BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!
Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.
Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.
Komentarai