-
E-interjeras
Darbus atlikome patys.
Teksto autorius: Evelina
Mūsų namas turi dvi skirtingas apdailas - skalūną ir struktūrinį tinką. Skalūnui sumontuoti reikalingas karkasas, tad būtent apie šį etapą ir rašysiu. Ir jį, kaip ir beveik viską, atlikome patys. Kodėl rašau pusiau ventiliuojamas fasadas? Nes naudojamos PIR plokštės, kurių nelabai galima priskirti vėdinamai sistemai, tačiau vėdinasi vieta tarp PIR ir skalūno.
Esu gavusi klausimą, kodėl "ventiliuojamam" fasadui pasirinkome FF-PIR, o ne pvz.mineralinę vatą (kuri žymiai pigesnė)? Surašysiu keletą PIR privalumų, manau aktuali tema:
1. Nebijo saulės (folijos dalis), tad galėjome nedengiant palikti ant saulės, kas aktualu statant patiems. Žalius šonus nuo saulės pridengėme.
2. Nereikia saugoti nuo lietaus. Tuo tarpu mineralinė vata vandens bijo.
3. Jau po visos apdailos nereikia rūpintis dėl vėjo patekimo, nes į PIR jis tiesiog nepatenka. Į vatą vėjas gali patekti, tad reikia labai sąžiningai viską užsandarinti, kad nebūtų išnešta šiluma.
4. PIR geresnė varža, tad reikia plonesnio sluoksnio.
Informacija glaustai:
Darbai užtruko labai ilgai, nes pradžioje dirbom po plėvele, kuri buvo skirta apsaugoti stogą, kol neuždėtas EPDM, kas buvo labai nepatogu. Taip pat šį etapą darėme prabėgom, kai būdavo laiko nuo kitų darbų, tad išsitęsė į labai ilgą laikotarpį ir visus metų laikus.
Kaina: pirkom apie 100 kv.m, sumokėjom 2800 Eur (2021 m.). Kiek kainavo medsraigčiai, dabar jau nebepasakysiu, bet nemažai + visos kitos smulkios medžiagos.
Medinis karkasas
Jeigu ant fasado planuojate montuoti kažkokias plokštes, medžio lenteles, reikalingas ventiliuojamas fasadas. Tarp apšiltinimo sluoksnio ir pasirinktos apdailos medžiagos daromas aliuminio arba medinis karkasas su oro tarpais, kad būtų natūrali ventiliacija ir išgaruotų arba drėgmė iš vatos, arba vėdintųsi mediena ir ji nepūtų.
Mes pasirinkome medinį karkasą, kurio dėka papildomai vėdinasi ir stogo konstrukcija, o ant jo sumontuotas skalūnas. Medinio karkaso minusas - mediena juda/traukiausi/bijo drėgmės, bet ji yra pigesnė nei aliuminis.
Susiję įrašai
Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti: slapukų naudojimas. Sutinku
NET 84
BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!
Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.
Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.
Komentarai
Laura
Sveiki, mes irgi turime medinį karkasą po skalūnu. Tik medžiui susitraukus jos pradėjo vaikščioti, kelios net iškrito
(0) · (0) · Atsakyti · 2024 m. sausio 24 d.
Evelina Aleliūnienė
Sveiki, įdomu, kokiu būdu pas jus tvirtintos skalūno plokštelės?
(0) · (0) · Atsakyti · 2024 m. sausio 26 d.
Mantas
Sveiki, galbūt prisimenate kokios firmos arba kur pirkote sraigtus tvirtinti vertikalius tašus į akytą betoną (30cm įlgio). Ačiū labai :)
(1) · (0) · Atsakyti · 2024 m. vasario 13 d.
Evelina Aleliūnienė
Šitie: https://www.varztupasaulis.lt/?_escaped_fragment_=details=9363991a-58e6-11e4-b4e4-000c299e27fc
(1) · (0) · Atsakyti · 2024 m. vasario 26 d.
Tadas
Sveiki, domina lygiai tas pats klausimas kaip Manto aukščiau. Kokie konkrečiai buvo naudoti sraigtai tvirtinti tašus į blokelį per FF-PIR plokštę?
(1) · (0) · Atsakyti · 2024 m. vasario 24 d.
Evelina Aleliūnienė
Šitie: https://www.varztupasaulis.lt/?_escaped_fragment_=details=9363991a-58e6-11e4-b4e4-000c299e27fc
(1) · (0) · Atsakyti · 2024 m. vasario 26 d.