-
E-interjeras
Arba supranti kompoziciją ir ją moki taikyti, arba jauti proporcijas, arba ne.
Teksto autorius: Evelina
Paveikslų komponavimas tūlam piliečiui yra be galo sudėtinga užduotis ir esu ne kartą buvusi iškviesta klientams padėti sukomponuoti krūvą paveikslų jų namuose.
Tiesą pasakius, niekada nesivadovavau jokiomis taisyklėmis - arba supranti kompoziciją ir ją moki taikyti, arba jauti proporcijas, arba ne. Tos visos taisyklės, kurių pilnas internetas, tikiu, jog dažnai nelabai kuo padeda. Ten tiek daug informacijos: nuo pamokėlių, kaip derinti paveikslus pagal temą, kaip parinkti jiems rėmelius iki vos ne dešimt kabinimo būdų. Bet kokiu atveju, kad pritaikyti bet kurią taisyklę, reikia pajausti erdvę, atsižvelgti į šalia stovinčius daiktus ir dar daug dalykų.
Vienintelė taisyklė, kurią verta išmokti yra, jog paveikslai turi būti kabinami akių lygyje, bet čia juk ir taip logiška, taip? Ir kuo didesnius paveikslus kabinate, tuo didesnis atsitraukimas nuo jų turėtų būti, kad galėtumėte sėkmingai įžiūrėti, kas ten pavaizduota.
Na, skaičiau dar vieną vertingą patarimą, kurio nebūčiau sugalvojusi, bet iš tikrųjų jį intuityviai visada taikau: paveikslų kompozicija neturi būti platesnė, negu po ja esantis daiktas. Paveikslų komponavimas juos kabinant vieną šalia kito (ar vieną po kitu), visais būdais stengiantis juos sulygiuoti dažnu atveju nėra teisingas ir man asmeniškai atrodo labai nuobodžiai. Bet apie viską po truputį.
Lygūs paveikslai savo dydžiu ir kabinimo būdu
Šiose nuotraukose tvarkinga kompozicija atrodo puikiai ir galiu pasakyti kodėl. Nes derinamas nedidelis skaičius paveikslų. Pateisinu iki 3 paveikslų, sukabintų tvarkingai, tačiau didesnis kiekis jau balansuoja ties blogos kompozicijos riba ir netrukus pamatysite kodėl. Be to, šie paveikslai puikiai suderinti savo tematika ir rėmeliais.
Blogi pavyzdžiai
Kodėl jie blogi, paklausite? Pirmajame aiškiai padauginta juodos spalvos (ir rėmeliai, ir paveikslų turinys, ir šviestuvai, ir sofa su pagalvėmis). Tokia kompozicija, kai 5 paveikslai išdėstyti dvejomis eilėmis yra labai nuobodi ir itin apkrauna erdvę. Antrasis interjeras atrodo geriau, tačiau toks didžiulis kiekis paveikslų tiesiog prašyte prašosi netvarkingos kompozicijos, ypač kai kairysis kampas akivaizdžiai pritrūko aukščio ir gavosi nei šis, nei tas. Jeigu jau bandote viską sudėlioti į tvarkingą stačiakampį, tai malonėkite paveikslus idealiai uždaryti į tą stačiakampį, be jokių likučių.
Šiek tiek netvarkinga kompozicija
Paveikslai atrodo labai tvarkingai, tačiau tuo pačiu jaučiama ir dinamika. Pirmasis pavyzdys kupinas simetrijos, bet tuo pačiu kompozicija nėra visiškai simetriška (beje, paspaudus ant nuorodos, pamatysite šių paveikslų autorės kitus darbus, kurie labai įdomūs). Puikiai sudėliota antra kompozicija, kur kas antras stulpelis yra pasikartojantis, t.y. pirmas ir trečias sudarytas iš didesnio formato paveikslų, o antras ir ketvirtas - iš mažesnių paveikslų. Na, ir dar patys paveikslai kai kur nuostabiai sulygiuoti, bet nevarginsiu šitais išvedžiojimais :) Sakiau, kad taisyklėmis nesivadovauju, bet dabar viską esu tiesiog priversta analizuoti ir galima atrasti tam tikrus dėsningumus.
apartmentevolution.wordpress.com
Labai netvarkinga kompozicija
Šios kompozicijos man pačios gražiausios ir jaukiausios. Kad tą pasiekti, reikia ypatingai gero kompozicijos pajautimo, nes suderinti skirtingų formatų, stilių ir tematikos paveikslus yra ką veikti. Pastebėjau, jog tokios chaotiškos kompozicijos būdingos skandinaviškam stiliui, bet tai juk nenuostabu - šio stiliaus interjerai dažnai savyje turi chaotiškumo ir daug įvairių mielų detalių bei aksesuarų, ko apsuptyje, netvarkinga kompozicija netgi šiek tiek "sutvarko" kambarį.
Dar labai gražus dalykas yra derinti paveikslus su kitais daiktais, pavyzdžiui, tuščiais rėmais, laikrodžiais, ar kitais ant sienų kabinamais daiktais. Tai atrodo labai organiškai.
Čia labai geras pavyzdys, kaip paveikslas gali sutvarkyti visą patalpos kompoziciją. Jeigu dešiniojo paveikslo čia nebūtų, ant sienos būtų tiesiog tuščia neišnaudota erdvė, o po juo esančios kelios knygos ir žurnalai suteikia viskam išbaigtumo.
Tai menininko Artūro Tamašausko darbų galerija, kurioje laisvus darbus galėsite ir įsigyti. Artūro išskirtinumas - Steampunk stiliaus skulptūros, kurioms sukurti naudojami įvairūs sendaikčiai ir jau nebenaudojami daiktai, taip suteikiant jiems antrą gyvenimą.
Susiję įrašai
Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti: slapukų naudojimas. Sutinku
NET 84
BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!
Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.
Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.
Komentarai
Sonata
Jei ant sienos norisi vienos didelės drobės, kaip apskaičiuoti tinkama dydį? Iš kur galima atsisiųsti repeodukcijų?
(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. lapkričio 21 d.