Susiję tag'ai
#Statomės namą#Pamatai
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2020 m. rugsėjo 14 d.

Teksto autorius: Paulius Aleliūnas

Šiais metais apšiltinome pamatus tik iš vidaus. Išorę šiltinsime kitais metais, kai šiltinsime fasadą. Apšiltinimui naudojome putplastį Geoporas EPS 100 iš lemora.lt, ant prieš tai hidroizoliuotų pamatų. Šį etapą darėmės patys.

Pamatų apšiltinimas nėra sudėtingas darbas ir gana greit padaromas. Kaip ir visuose kituose etapuose, taip ir šiame, garažas su sandėliuku buvo bandymų triušiai. Vis tik prireikia laiko, kol išdirbi visą technologiją, sugalvoji, kaip pagreitinti procesą, kaip viską atlikti geriau ir greičiau, tad pasidalinsiu jau pasiteisinusiais sprendimais.

Iš pradžių pasiruošėme pamatus. Kadangi pamato apačioje buvo likę betono (ties poliais), kuris būtų trukdęs prie pat apačios priglausti putplastį, reikėjo jį pašalinti. Taip pat suformavome ~10 cm gylio ir pločio griovelius garažo ir sandėliuko erdvėje (nes ten grindys bus 10 cm žemesnės) tam, kad nereiktų putplasčio pjaustyti. Iš viso visam 190 kv.m namo vidui apšiltinti sunaudojome 20 pakuočių 1000x500 mm, 100mm aukščio putplasčio lakštų.

Putplastį prie pamatų klijavome su ta pačia bitumine mastika, kurią naudojome pamatų hidroizoliacijai. Kad būtų greitesnis prilipimas, naudojome nulinio plėtimosi klijuojančias putas Penosil, o putplasčio apačioje ir tarp putplasčio lakštų naudojau putas su didesniu plėtimusi, kad užpildyti visus tarpus. Jų vis atsiradavo, nes kai kur buvo neįmanoma nugramdyti betono. Mastikai tepti reikėjo tik specialių šukų, o putoms specialaus pistoleto. Suklijuotus lakštus paremdavau pagaliais ir lentomis, kad netyčia nenuslystų putplastis.

Iš pradžių kiekvienos putplasčio plokštės horizontalumą matavau su gulsčiuku, bet kaimynas paprotino, kad taip žaisti neapsimoka ir užtenka išsitempti siūlą tarp kampų - taip ir padarėm ir darbas žymiai pagreitėjo! Daugiausiai laiko atėmė putplasčio užkišimai už vamzdžių, nes neapgalvojau šio dalyko ir palikau per mažus tarpus tarp pamato ir vamzdžio. Reikėjo daug pjaustyti, tad kitą kartą palikčiau didesnius tarpus tarp vamzdžių ir pamato.

 

Galbūt ir per daug kruopščiai dariau šį etapą, nes dauguma putplastį klijuoja tiesiog su plytelių klijais, bet aš pasirinkau klijavimą su mastika, kad tikrai neliktų jokio tarpo tarp putplasčio ir pamato. Taip pat plytelių klijai būtų nelipę prie mastikos. Ant suklijuoto putplasčio ateityje visur, išskyrus garažą ir sandėliuką, dėsis 25 cm aukščio putplastis, o garaže užteks 20 cm.

Smėlio užpylimas

Šis etapas pareikalavo, ko gero, daugiausiai jėgų ir buvo vargelio. Visų pirma, tai apsiskaičiavome su smėlio kiekiu. Nors su lazeriu matavome aukščius, bandėme įvertinti žemės nelygumus ir duobes, vis pritrūkome 3 mašinų smėlio (viena mašina 10 kubų). Iš viso sunaudojome 9 mašinas 0,4 fr sijoto smėlio. Vienos mašinos kaina 100 Eur.

Evelina šiek tiek apsiriko su aukščiu (kiek jo reikės pripilti), tai sekantį kartą reikės labiau patikrinti :) Tiesa, dar užsimetėme 3 cm daugiau su ta mintimi, kad smėlis po žiemos susigulės. Prieš pilant smėlį, išsinuomavome vibro koją, nes darant nulinę kanalizaciją buvo daug iškasinėtų vietų, tai perėjome visą plotą su vibro koja ir tik tada pylėme smėlį.

Kai atvežė pirmą partiją smėlio, pusę jo išpylė į namo vidų, kitą pusę - prie namo. Sukau galvą, kaip tą smėlį paskirstyti visame plote, nes nešioti jį rankomis būtų tolygu savęs kankinimui, tad nusprendžiau pasisamdyti vikšrinį bobcatą. Bobcatą samdžiausi du kartus (nes 2 kartus vežė smėlį) ir turiu pasakyti, jog labai skyrėsi bobcatų vairuotojai ir jų darbo greitis bei kokybė, o automatiškai ir sumokami pinigai (nes mokama už laiką).

Problema buvo tame, kad ne į visus kambarius bobcatas galėjo įvažiuoti. Kai kur pravesta nulinė kanalizacija ir vamzdžiai trukdė sukiotis, taip pat kai kur tos erdvės visai nebuvo, tai bobcatas tiesiog užpylė smėliu didžiausią namo plotą, kažkiek išpylė į garažą, o kas liko, reikėjo lyginti rankomis. Turbūt kyla klausimas, kaip bobcatas įvažiavo į namo vidų? Padėjau storą medinę lentą, tada vairuotojas susipylė krūvą smėlio (mūsų atveju juodžemį ir molį) ir pasidarė mini keliuką, per kurį saugiai pervažiavo pamatą.

Pirmasis vairuotojas šiek tiek apgadino putplastį keliose vietose, bet jį sutvarkėme ir bendrai smėlį išlygino tikrai neblogai. Tuo pačiu paprašėme, kad ir lauke žemes šiek tiek palygintų. Aišku, liko daug rankinio darbo, ypač katilinės, tambūro, garažo ir sandėliuko erdvėse. Bobcatas supildavo smėlį kuo toliau nuo pamato (kiek jam buvo įmanoma), o man tekdavo viską su kastuvu išnešioti po reikiamas vietas. Buvo dideli karščiai, tad fiziškai šis darbas labiausiai išsekino, bet greit atsigavau, nes prieš tai jau buvau prikasęs daug griovių nulinei kanalizacijai (apie ją rašysiu vėliau) :)

Tai tiek, džiugu matyti, kad viskas eina į priekį ir matosi progresas.

6
Komentarai

Jonas

Sveiki, įdomu ar tankinote žemę prieš užpilant smėliu?

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. spalio 25 d.

Evelina Aleliūnienė

Taip. Tankinome prieš užpilant smėliu ir tankinsime prieš darant juodgrindes.

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. spalio 26 d.

Denis

Sveiki, skaitau PENOSIL Premium SpeedFix EPS&XPS 878 techninius duomenis ir ten parašyta "Nerekomenduojama klijuojančių putų naudoti ant bituminių paviršių." Tuomet kyla klausimas kodėl pasirinkote būtent šias putas?

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. spalio 28 d.

Evelina Aleliūnienė

Putplastį klijavome ta pačia bitumine mastika (galite ir nuotraukose tai matyti), tik kraštus apsandarinome su Penosil putomis.

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. lapkričio 3 d.

Birutė

Laba diena. Netikiu putplasčio ilgaamžiškumu. Jam suirus liks tuštumos, kas tada? Kiek metų garantija? 

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. balandžio 22 d.

Evelina Aleliūnienė

Info iš wikipedia:


Ilgaamžiškumas
Polistireninis putplastis geba išlaikyti savo termoizoliacines ir mechanines savybes bei atlieka savo funkcijas ne mažiau kaip 50 metų. Tai yra pagrįsta įvairia taikymo praktika bei moksliniais eksperimentais.

Ilgus metus veikiant tiesioginiams saulės spinduliams, paviršius pagelsta ir darosi trapus. Tinkuojant, dažant, laminuojant arba pastato viduje saulės ultravioletinis spinduliavimas jokio poveikio polistireniniam putplasčiui nebeturi.

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. balandžio 25 d.

Teksto autorius

Paulius Aleliūnas
Paulius Aleliūnas

Esu programuotojas, bet stipriai domiuosi elektronika. Šiame tinklaraštyje dalinuosi namo statybų bei išmanių namų kūrimo temomis.

Teksto autorius

Paulius Aleliūnas
Paulius Aleliūnas

Esu programuotojas, bet stipriai domiuosi elektronika. Šiame tinklaraštyje dalinuosi namo statybų bei išmanių namų kūrimo temomis.

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.