Kai Lietuvoje prasidėjo karantinas, pas mus prasidėjo pamatų statybos. Įdomus laikotarpis – kas galėjo apie tokį pagalvoti?! Ačiū Dievui, tai nesutrukdė statyboms ir netgi savotiškai džiaugiuosi, jog turėjom kuo užimti savo mintis ir laiką po darbų, kitaip būčiau visą internetą perskaičiusi apie korona virusą.
Tiesa, pirmasis bandymas buvo dar Kovo mėn. pradžioje, kuris baigėsi nesėkmingai. Kieno bandymas? Žemių stumdymo.
Sklype stovėjo dvi didelės žemių krūvos. Pradžioje jas sustumdyti į sklypo pakraščius ir dalį pervežti kaimynui bandė paprastas traktoriukas „račiokas“. Kadangi žemė buvo drėgna, jis vis klimpo ir tokiu tempu neaišku kiek dienų būtų „aręs“. Nusprendėm palaukti sausesnių orų arba samdyti vikšrinį traktorių. Mokėti už bandymą vis tiek reikėjo: 30 Eur atvežimas ir 30 Eur/h, tai viso 60 Eur.
Apsistojom ties antru variantu. Vikšrinis traktorius žemes labai tvarkingai sustumdė per maždaug pusantros dienos. Tiesa, šis „malonumas“ kainavo tikrai nemažai. Nežinom, ar čia normalu, bet sumokėjom 780 Eur. Traktoriaus atvežimas ir išvežimas po 120 Eur + 40 Eur/h.
Turėjome pamatistą su savo komanda, kuris rūpinosi tolimesniais etapais.
Po žemių sustumdymo buvo nužymėtos ašys, sukalti mediniai kuoliukai, kurie žymėjo būsimų polių centrus, atvežta armatūra. Armatūra kainavo 1016 Eur, kuri buvo rišama standartiškai, kaip ir buvo numatyta projekte. Vyrui teko kalbėti su daug pamatistų ir dauguma siūlė armatūrą virinti, kas jam nelabai patiko, nes virinant yra pažeidžiama armatūros struktūra ir ta vieta tampa silpnesnė.
Sekančią dieną darbai vyko labai greitai. Per tą pačią dieną buvo išgręžti visi poliai, surišta ir sudėta armatūra bei betonu užpilti poliai. Kol vieni vyrai baiginėjo daryti polius, kiti jau pylė betoną. Vienu metu suskaičiavau berods 6 vyrus :) Tiesa, pradėjus pilti betoną, sulūžo betono siurblio stūmoklis, bet kokio pusvalandžio bėgyje viskas buvo pataisyta.
Skaičiai. Turėjo būti padaryti 58 poliai, bet pamatistas vykstant gręžimui pasiūlė pridėti dar du (kur buvo didesni tarpai), tai viso gavosi 60. DAUG. Žinau. Na, bet žinom, kad namas tikrai tvirtai stovės! Polio skersmuo – 30 cm. Juos pagal projektą reikėjo gręžti maždaug 2,50 m gylyje, tačiau vyras paprašė gręžti giliau, kiek išeina. Kai kur pavyko išgręžti ir virš 3 m, kur netrukdė akmenys. To pasekoje susinaudojo šiek tiek daugiau betono nei buvo numatyta projekte, tai iš viso gavosi ~16 m3 betono. Kaina - 1145 Eur.
Kai buvo supiltas betonas, jį suvibravo ir sudrėkinę su šiek tiek vandens gražiai nudailino viršutinį sluoksnį. Tos dienos darbas buvo baigtas. Baigtas ir šis įrašas. Kita tema - pamatų rostverko įrengimas.
Pamatų įrengimo video:
PatinkaMan patiko!
165
Pasidalink su draugais
30
Komentarai
Siaip
As dar laukiu del vandens ir krizes. Ar nebuvo vandens tiek giliai? Dugna sutankino skyliu? Armatura reikia risti bet visi virina.
Tankino su rąstigaliu, buku galu daužė dugną duobėje, prieš armatūros įdėjimą. Žemių semti nereikėjo, molis nebirus, vandens taipogi išgręžtoje skylėje nebuvo. Jei būna, kad birus gruntas, tai gręžia su CFA, kur per grąžtą yra įpilamas betonas grąžtą ištraukiant, bet tokiu atveju esu girdėjęs, kad susipila didesnis kiekis betono, nes išrausia plačiai į šonus.
Pradžioje galvojau iš karto daryti rostverką U formos polistirole, bet bijojau rizikuoti dėl nelygumų, išpūtimų. Tikriausiai ne be reikalo naudojamas metalas klojiniuose. Pas mus darant naudojo klijuotą storą fanerą, viskas gavosi kokybiškai, jokių pavirtimų ar išpūtimų.
Aišku, naudojant U formos klojinius rostverkas būtų labai idealiai apšildytas. Kadangi mes šitą meno kūrinį paliksime ilgesniam laikui, tai kilo klausimas, kaip apsaugoti nuo UV. Nesinorėjo polistirolo laikyti ant saulės, būtų reikėję dengti.
Gaila, kad per mažai yra internete padarytų projektų, nepasisėmiau pakankamai informacijos, o be to ir darbuotoju rasti, kuriam tai nebūtų pirmas projektas sudėtingiau :) Taigi šiuo atveju nenorėjau eksperimentuoti.
Sekančiu etapu planuoju įsivesti elektrą, padaryti nulinę kanalizaciją, įsimesti vandentiekio įvadui dėklą 63mm, apsišildyti iš vidaus ir užpilti gruntu, kad nebebūtų kasinėjimų, tokiu būdu paslėpčiau nuo UV vidinį apšildymo sluoksnį, o išorė apsišildytų darant fasadą.
Poliu apacios tikrai nereikia tankinti, poli tiesiog reikia igrezti ~1,0m i naturalu su geromis charakteristikomis grunta. Polis dirba ne apacia, o sonine trintimi.
O vibruoti reikia polio skiedini? Tai man ir idomiai projekte irase igrezti 1m i 3 sluoksni morenini moli. Bet pagal polio ilgi gal kokie 60cm ji tik pasieks, nesupratau.
Siaip Reikia, vibruojant šiek tiek susitraukia skiedinys, yra išstumiamas oras. Pas mus projekte buvo numatyti poliai 2,5m, bet čia yra nurodomas minimalus gylis. Visada reikia gręžti giliau, kol yra pasiekiamas nejudintas molis. Jei darė grunto tyrimus ne vienoje vietoje, matosi, kaip gruntas išsidėsto sklype, kuriame gylyje eina tvirtas molis. Aišku iš grunto tyrimų matoma tik abstrakčiai, nes per mažai būna tyrimo taškų, gręžiant būtinai reikia žiūrėti :)
O dėl polių nesutinku, kad šonine trintimi jis dirba, aišku kažkiek tai padeda, bet minimaliai, ne be reikalo visada pragręžiama iki nejudinto grunto, kad polis tvirtai galėtų atsiremti ir nebūtų jam galimybes sėsti žemyn.
Nesupykit, tačiau Jūsų kalbos apie betoną - gan primityvios. Taip jau būna, kai žmonės prisiskaito, prisiklausinėja, o po to vėliau jau daro.. patys. Va, gal būt kažkas ir Jūsų patirtį paskaitys - paims už pavyzdį, tačiau esmė ta, kad Jūsų patirtis yra grynai mėgėjiška ir tą būtina paminėti prieš rašant istorijas apie namo statybą.. ;) Aš, kaip asmuo, turintis 2 aukštuosius, statybinius išsilavinimus + daugiau nei 15 metų darbinės patirties įrenginėjant pastatų konsrukcijas - tame tarpe pamatus taip pat + visi reikalingi kvalifikacijos atestatai - SSV, SSTPV, galiu drąsiai teigti: 1) Armatūros karkasus galima virinti pusautomačiu, arba rišti viela, tačiau turi buti pagaminti normalūs žiedai (taip pat suvirinti) - šiuo atveju, poliai laikys, bet konstrukcija gan mėgėjiška, matosi, kad internete nusižiūrėta. 2) polio dugno valyti nebūtina, nes esmės tai nekeičia. Žinoma, polį reikia gręžti iki tvirto grunto sluoksnio, tačiau gilinti (kaip buvo nuspręsta šiuo atveju) tikrai nėra būtina. Ir kaip kažkas pastebėjo, polio esminė laikomoji jėga - jo šonų trintis į gruntą, o ne į "dugną". Neklaidinkit. Kas liečia CFA polius, jie reikalingi kai nestabilus gruntas bei paviršinis vanduo. Nuogastavimai dėl didesnio kiekio betono jų įrengimo metu - nepagrysti ir klaidingi. Tiesiog jų įrengimo kaina žymiai didesnė, tačiau nesiplėsiu. Kas dėl polio vibravimo - patartina, bet ne privaloma. Pagyrimas - gražiai išlygintas polių viršus.
O šiaip patarimas - vertėtų konsultuotis su specialistu, o ne su internetu ar draugu, Vania. Žinoma, Jūsų pastatas stovės ir ilgai džiugins Jums širdis, tačiau mėgejiška statyba ir lieka mėgėjiška.. [:
Tikrai taip visa medžiaga pateikta mėgėjiškai. Aš nesu namų statybų specialistas ir tuo nesigiriu :) Bandom aprašyti įgytą patirtį statybų metu ir ją perduoti kitiems, supažindinti su teigiamais ir neigiamais sprendimais, padarytomis klaidomis, sulaukti kritikos ar patarimų - visgi statomės pirmą kartą, bet tikiuosi ne paskutinį. Šis projektas daromas sau, mano specialybė labai tolima statybų sektoriui, bet kažkokios nuovokos šiais klausimais turiu. Kiek teko atsiliepimų girdėti apie pastatytus ir parduodamus namus, daugumoje vietų yra gerokai pataupoma, todėl nusprendėme viską darytis savomis jėgomis.
Evelina Aleliūnienė Sveiki Evelina, Jus jau kaip pazenge namo pamatu srityje, gal galite pasidalinti kontaktais del pamatu irengimo? Tiesa nezinau, kokiame kraste Jus statotes.. :) As ieskau Vilniuje
Gerai kad Kazys apsviete. Nebereiks vielas sukti, uzsakysiu gamykloj karkasus su pusautomaciu. Spaudziu like. Galetu dar apsviesti kad sienos neskiltu kokios buna klaidos megeju.
Sveiki, o mes ka tik isgrezem polius 2.20 m gylio, kas 2 metrus. Taip numatyta buvo pagal projekta,nes geologiniai tyrimai parode, kad gruntas pas mus geras, stiprus nuo 1.70 metro. Bet kazkaip man neramu, gal reikejo grezti gilesnius polius? Ar namas tikrai stoves ant tokiu poliu? Diametras 30 cm.
Jei darėte geologinius tyrimus, vadinasi projektas paremtas jais ir giliau gręžti nėra reikalo. Nebent projekte nurodyta kitaip, kaip pvz. pas mus, kad reikia vietoje žiūrėti ir gręžti iki kieto grunto.
Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti: slapukų naudojimas. Sutinku
Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.
Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.
Komentarai
Siaip
As dar laukiu del vandens ir krizes. Ar nebuvo vandens tiek giliai? Dugna sutankino skyliu? Armatura reikia risti bet visi virina.
(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. balandžio 1 d.
Evelina Aleliūnienė
Vandens pas mus nebuvo, berods tankino dugną, bet nesu tikra.
(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. balandžio 1 d.
Tadas
Kokiomis priemonemis tankina dugna?
(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. balandžio 1 d.
Siaip
Tadas turetu su kitu graztu issemti zemes arba su kokiu ilgu balkiu dauzyti. Bet isivaizduokat 3 metrai. Tai abejoju ar kas daro. Net nzn.
(0) · (2) · Atsakyti · 2020 m. balandžio 1 d.
Paulius Aleliūnas
Tankino su rąstigaliu, buku galu daužė dugną duobėje, prieš armatūros įdėjimą. Žemių semti nereikėjo, molis nebirus, vandens taipogi išgręžtoje skylėje nebuvo. Jei būna, kad birus gruntas, tai gręžia su CFA, kur per grąžtą yra įpilamas betonas grąžtą ištraukiant, bet tokiu atveju esu girdėjęs, kad susipila didesnis kiekis betono, nes išrausia plačiai į šonus.
(0) · (2) · Atsakyti · 2020 m. balandžio 1 d.
Siaip
Kodel rostverko nedaret iskart su polistirolu? Tai vat jei blogai sutankina skyles pamata reiktu palikti per ziema pastoveti.
(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. balandžio 2 d.
Paulius Aleliūnas
(1) · (0) · Atsakyti · 2020 m. balandžio 2 d.
Jonas
Poliu apacios tikrai nereikia tankinti, poli tiesiog reikia igrezti ~1,0m i naturalu su geromis charakteristikomis grunta. Polis dirba ne apacia, o sonine trintimi.
(6) · (1) · Atsakyti · 2020 m. balandžio 2 d.
Siaip
O vibruoti reikia polio skiedini? Tai man ir idomiai projekte irase igrezti 1m i 3 sluoksni morenini moli. Bet pagal polio ilgi gal kokie 60cm ji tik pasieks, nesupratau.
(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. balandžio 2 d.
Paulius Aleliūnas
Siaip Reikia, vibruojant šiek tiek susitraukia skiedinys, yra išstumiamas oras. Pas mus projekte buvo numatyti poliai 2,5m, bet čia yra nurodomas minimalus gylis. Visada reikia gręžti giliau, kol yra pasiekiamas nejudintas molis. Jei darė grunto tyrimus ne vienoje vietoje, matosi, kaip gruntas išsidėsto sklype, kuriame gylyje eina tvirtas molis. Aišku iš grunto tyrimų matoma tik abstrakčiai, nes per mažai būna tyrimo taškų, gręžiant būtinai reikia žiūrėti :)
(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. balandžio 3 d.
Paulius Aleliūnas
O dėl polių nesutinku, kad šonine trintimi jis dirba, aišku kažkiek tai padeda, bet minimaliai, ne be reikalo visada pragręžiama iki nejudinto grunto, kad polis tvirtai galėtų atsiremti ir nebūtų jam galimybes sėsti žemyn.
(3) · (0) · Atsakyti · 2020 m. balandžio 3 d.
Kazys Šimkus
Nesupykit, tačiau Jūsų kalbos apie betoną - gan primityvios. Taip jau būna, kai žmonės prisiskaito, prisiklausinėja, o po to vėliau jau daro.. patys. Va, gal būt kažkas ir Jūsų patirtį paskaitys - paims už pavyzdį, tačiau esmė ta, kad Jūsų patirtis yra grynai mėgėjiška ir tą būtina paminėti prieš rašant istorijas apie namo statybą.. ;) Aš, kaip asmuo, turintis 2 aukštuosius, statybinius išsilavinimus + daugiau nei 15 metų darbinės patirties įrenginėjant pastatų konsrukcijas - tame tarpe pamatus taip pat + visi reikalingi kvalifikacijos atestatai - SSV, SSTPV, galiu drąsiai teigti: 1) Armatūros karkasus galima virinti pusautomačiu, arba rišti viela, tačiau turi buti pagaminti normalūs žiedai (taip pat suvirinti) - šiuo atveju, poliai laikys, bet konstrukcija gan mėgėjiška, matosi, kad internete nusižiūrėta. 2) polio dugno valyti nebūtina, nes esmės tai nekeičia. Žinoma, polį reikia gręžti iki tvirto grunto sluoksnio, tačiau gilinti (kaip buvo nuspręsta šiuo atveju) tikrai nėra būtina. Ir kaip kažkas pastebėjo, polio esminė laikomoji jėga - jo šonų trintis į gruntą, o ne į "dugną". Neklaidinkit. Kas liečia CFA polius, jie reikalingi kai nestabilus gruntas bei paviršinis vanduo. Nuogastavimai dėl didesnio kiekio betono jų įrengimo metu - nepagrysti ir klaidingi. Tiesiog jų įrengimo kaina žymiai didesnė, tačiau nesiplėsiu. Kas dėl polio vibravimo - patartina, bet ne privaloma. Pagyrimas - gražiai išlygintas polių viršus.
(27) · (3) · Atsakyti · 2020 m. balandžio 3 d.
Betonuotojas
(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. balandžio 4 d.
Paulius Aleliūnas
Tikrai taip visa medžiaga pateikta mėgėjiškai. Aš nesu namų statybų specialistas ir tuo nesigiriu :) Bandom aprašyti įgytą patirtį statybų metu ir ją perduoti kitiems, supažindinti su teigiamais ir neigiamais sprendimais, padarytomis klaidomis, sulaukti kritikos ar patarimų - visgi statomės pirmą kartą, bet tikiuosi ne paskutinį. Šis projektas daromas sau, mano specialybė labai tolima statybų sektoriui, bet kažkokios nuovokos šiais klausimais turiu.
Kiek teko atsiliepimų girdėti apie pastatytus ir parduodamus namus, daugumoje vietų yra gerokai pataupoma, todėl nusprendėme viską darytis savomis jėgomis.
(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. balandžio 4 d.
Evelina Aleliūnienė
O gal turite patarimų, kaip išsirinkti gerą specialistą (kas susiję su pamatais)? Į ką atkreipti dėmesį? Pravers kitiems.
(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. balandžio 6 d.
Uab pamatai
Pajury galit drasiai kreiptis. Poliu parinkimas, geologiniai tyrimai ir visa kita kas susije su pamatais. Apie polius viska papasakos patyre geologai.
(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. balandžio 6 d.
Vadimas
Evelina Aleliūnienė Sveiki Evelina, Jus jau kaip pazenge namo pamatu srityje, gal galite pasidalinti kontaktais del pamatu irengimo? Tiesa nezinau, kokiame kraste Jus statotes.. :) As ieskau Vilniuje
(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. balandžio 28 d.
Evelina Aleliūnienė
Vadimas Jeigu reikalingi kontaktai, parašykite į info@e-interjeras.lt, pasidalinsiu :)
(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. gegužės 4 d.
Edma
Gali ismest savo diplomus..Dugno plotas (poliaus diamtras) ir grunto nesancios savybes kg/cm2...sonais laiko, blin..
(2) · (2) · Atsakyti · 2020 m. rugsėjo 7 d.
Sankaba
Edma apie ka jus?
(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. liepos 5 d.
Betonuotojas
Va cia tai tinkamai pateikta info!:)
(3) · (0) · Atsakyti · 2020 m. balandžio 4 d.
Rosvaldas
Labai tikslūs Kazio pastebėjimai,o meistrų vis dar galima rasti kad ir kaip bebutu keista
(0) · (1) · Atsakyti · 2020 m. balandžio 5 d.
Siaip
Gerai kad Kazys apsviete. Nebereiks vielas sukti, uzsakysiu gamykloj karkasus su pusautomaciu. Spaudziu like. Galetu dar apsviesti kad sienos neskiltu kokios buna klaidos megeju.
(1) · (1) · Atsakyti · 2020 m. balandžio 10 d.
Agne
Sveiki, o mes ka tik isgrezem polius 2.20 m gylio, kas 2 metrus. Taip numatyta buvo pagal projekta,nes geologiniai tyrimai parode, kad gruntas pas mus geras, stiprus nuo 1.70 metro. Bet kazkaip man neramu, gal reikejo grezti gilesnius polius? Ar namas tikrai stoves ant tokiu poliu? Diametras 30 cm.
(1) · (0) · Atsakyti · 2020 m. spalio 7 d.
Paulius Aleliūnas
Jei darėte geologinius tyrimus, vadinasi projektas paremtas jais ir giliau gręžti nėra reikalo. Nebent projekte nurodyta kitaip, kaip pvz. pas mus, kad reikia vietoje žiūrėti ir gręžti iki kieto grunto.
(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. sausio 25 d.
Guntaras
O pas jus vieno auksto namas
(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. spalio 4 d.
Evelina Aleliūnienė
Guntaras Taip.
(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. spalio 6 d.
Denis
Sveiki, o jūsų pamatistai turėjo kvalifikacijos atestatą? T.y. jūs pildėte statybos žurnalą su statybos vadovo parašu?
(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. balandžio 13 d.
Denis
Sveiki, o jūsų pamatistai turėjo kvalifikacijos atestatą? T.y. ar jūs pildėte statybos žurnalą su statybos vadovo parašu?
(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. balandžio 13 d.
Paulius Aleliūnas
Kadangi mes statome pusiau ūkio būdu, mums nereikia pildyti žurnalo.
(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. balandžio 13 d.