-
E-interjeras
Dabartinis mūsų namo plotas ~190kv.m.
Teksto autorius: Evelina
Prieš perkant sklypą, tvirtai žinojome, jog statysime 1 aukšto namą. Dar nežinodami, kokį sklypą turėsime, buvome preliminariai pasibraižę namo išdėstymą ir supratome, jog mums reikalinga apie 150 kv.m ploto. Kai sklypą jau turėjome, pradėjome planuoti konkrečiau ir dabartinis mūsų namo plotas ~190kv.m (su pagalbinėmis patalpomis) + terasa. Nuo ko pradėjome projektuotis namą? Nuo poreikių analizės ir sklypo padėties!
1. Įvažiavimas į sklypą ir šiaurė/pietūs
Idealiausia, kai įvažiavimas būna iš šiaurės. Tokiu atveju logiška, jog pagrindinės patalpos: virtuvė, valgomasis, svetainė ir terasa turėtų būti orientuotos į pietus, o miegamieji į rytus ar vakarus. Žinant šiuos dalykus, atkrenta labai daug išplanavimo variantų, nes juos riboja būtent saulės padėtis.
Mūsų atveju numatytas įvažiavimas iš šiaurės vakarų. Reiškia, garažas bus būtent toje dalyje ir atitinkamai šalia jo dažniausiai būna šios patalpos: katilinė, tambūras, sandėliukas ir įėjimas. Kadangi įėjus pro tambūrą dažniausiai patenkama į bendrą erdvę, tai ji projektuojama atitinkamai netoliese ir taip pagal visą logišką seką susidėlioja visi kiti kambariai.
Norime turėti kuo daugiau vidinio kiemo su pieva, tad visą namą orientuojame pačioje šiaurėje, maksimaliai arti prie kaimynų sklypų ribų. Čia turėjome pirmąją bėdelę, nes kaimynas namą pasistatęs minimaliu 3m atstumu. Mes teoriškai irgi galėtume 3m nuo sklypo ribos statyti savo namą, tačiau reikia išlaikyti minimalius gaisrinius reikalavimus tarp pastatų (tarp II klasės 8m) ir tai reikštų, kad mums reiktų trauktis per 5m, o ne per 3m. Tokiu atveju, galima rinkti kaimynų parašus, jog sutinka jungtis į bendrą gaisrinį skyrių ir taip sumažinti atstumą, ką mes ir padarėme. Parašų rinkimas mums truko apie mėnesį laiko, per kurį spėjome išsiaiškinti turbūt visus įmanomus dalykus, susijusius su priešgaisriniais reikalavimais, atstumais tarp gretimų pastatų ir pan. Kitą kartą bus paprasčiau :)
2. Apsispręsti, ar reikia garažo ir kiek bus mašinų
Pradžioje galvojome apie 2 vietų garažą, tada persigalvojome, kad užteks ir 1, bet galiausiai ir vėl grįžome prie 2 vietų. Dauguma sako, jog garažas tampa sandėliu, tad tokios galimybės neatmetame ir mes, todėl tegul būna vietos į ateitį + manome, jog tai būtų didesnis pliusas, jeigu namą kada nors norėtume parduoti.
3. Katilinė, sandėliukas, tambūras
Norėjome, jog būtų vidinis sandėliukas, kuris būtų labai arti garažo durų (kad nereiktų pro mašinas vežti dviračių ir pan.), taip pat nemažos katlinės, kurioje tilptų vyro konstravimo kampelis su stalu ir lentynomis ir skalbimo mašina su džiovykle. Šiuo sprendimu esu mažiausiai patenkinta, bet nenorėjau didinti namų ir daryti atskiro skalbimo kambario, o miegamojo vonioje veikianti skalbimo mašina man trukdytų (labai jautriai miegu). Tikiuosi, jog vaikščiojimas iš katilinės į miegamuosius kambarius neišvargins :)
Kadangi turėsime dujinį katilą, katilinei reikalingas langas, tad į tai reikia atsižvelgti, projektuojant namą. Taip pat mums reikalingas tambūras, kuris turėtų įėjimą iš garažo ir katilinės ir talpintų nemažą spintą.
4. Jokių koridorių, didelė bendra erdvė
Mano manymu, ilgi koridoriai nei gražūs, nei naudingi, todėl ypatingai kruopščiai dėliojomės erdves. Šioks toks koridorius vis dėl to atsirado, tačiau savo dydžiu manęs neerzina ir puikiai atskiria miegamasias erdves. Norėjosi iš tambūro patekti į didelę bendrą erdvę, kurioje būtų virtuvė, valgomasis ir svetainė. Ai, dar būtinai vieta pianinui! Ir nepamirškite numatykite vietos Kalėdinei eglutei. Smulkmena, bet atėjus žiemai, labai praverčia.
Virtuvės būtinai norėjau su sala, o pas mus ji tikrai nemaža. Nenorėjau saloje jokių prietaisų, todėl jie išdėstyti prie vienos sienos. Iš virtuvės patogu patekti į terasą, todėl tai didžiulis privalumas vasaros metu. Salą dalinai atskirsime nuo mini koridoriaus įėjus į bendrą erdvę, virš stalviršio bus ilgas langas, o virš jo pakabinamos spintelės. Principas bus toks, kaip nuotraukoje žemiau, tik už kaitlentės bus ne langas, o siena.
Svetainė projektuota taip, kad viena siena būtų visiškai be langų, nes ten bus projektoriaus ekranas arba didelis TV.
5. Netoli tambūro bendras vonios kambarys ir vaikų kambarys
Labai patogu turėti vonios kambarį netoli įėjimo, kad nereiktų kulniuoti per visus namus + kad būtų patogu naudotis svečiams ir vaikams. Mūsų manymu, dviejų vonios kambarių pilnai užtenka - bendro ir tėvų miegamajame. Viename vonios kambaryje - unitazas, praustuvas ir vonia, o kitame - unitazas, praustuvas ir dušo kabina.
Vaikų kambarį projektavome taip, kad tiktų ir vienam, ir dviems vaikams, kad jeigu bus vienas, negyventų kaip karalius, o jeigu du - nesijaustų, kaip barake :) Kambarys yra už tėvų miegamojo sienos, tačiau aš tame bėdos nematau. Esant poreikiui, visada galima sieną storinti ir gerinti garso izoliaciją.
6. Darbo kambarys
Mums reikalingas atskiras darbo kambarys, tačiau neturėjau konkrečių reikalavimų, kurioje vietoje jis turėtų būti. Atskiro svečių kambario neplanuojame - pilna vietos bendroje erdvėje, bet sofa-lova darbo kambaryje turbūt ateityje pravers.
7. Miegamasis
Tvirtai žinojau, jog jame turi būti atskiras vonios kambarys, tačiau dėl drabužinės tvirtos nuomonės neturėjau. Galiausiai apsistojau ties drabužine ir komoda miegamajame, ant kurios laikysiu įvairias dekoracijas. Labai norėjau, kad už lovos būtų siena be langų ir galėčiau ją išklijuoti tapetais/fototapetais ir/ar pakabinti paveikslų. Žemiau pateikiau tos sienos idėją.
8. Terasa po stogu, kuo paprastesnis stogas
Na ir galiausiai, norėjome terasos pietuose po stogu, ką ir pavyko suprojektuoti. Kalbant apie stogą, pradžioje galvojau apie keturšlaitį, bet nugalėjo plokščias stogas, kuris mūsų manymu čia labai tinka.
9. Namo apdaila
Čia ne tik grožio dalykas, bet ir svarbus konstrukcijų elementas, nes nuo to, kokią apdailą pasirinksite, priklausys netgi namo sienų storis ir kiti dalykai. Architektės pradžioje siūlė skalūną + medžio lenteles, kas atrodė tikrai labai gražiai, bet mums medis lauke asocijuojasi su daug priežiūros, tad vietoje jo pasirinkome tinką.
Taigi, apibendrinant, jeigu norite iš architektų gauti pasiūlymą, kaip atrodys namas, ir koks jame bus patalpų išdėstymas, reikia apgalvoti kiekvieną kambarį ir pasiruošti maždaug taip, kaip ruoštumėtės pirkti interjero dizainerio paslaugas tik be spalvų ir medžiagų. Kuo tiksliau nusakysite savo poreikius kiekvienai patalpai, tuo tikslesnį projektą jums padarys architektai ir tuo mažiau pakeitimų reikės daryti interjero dizaineriui, jeigu tokį samdysite.
Kas vyksta šiuo metu? Kaip minėjau, mėnesį buvome pastrigę su parašų rinkimu, tačiau yra užsakyti grunto tyrimai ir kai turėsime rezultatus, bus daroma namo konstrukcinė dalis.
Susiję įrašai
Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti: slapukų naudojimas. Sutinku
NET 84
BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!
Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.
Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.
Komentarai
Ieva
Sveiki, gražus namas.
(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. balandžio 30 d.
Evelina Aleliūnienė
Reiktų bent jau 1m:)
(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. balandžio 30 d.
Daiva
Labai super, man tik trūktų tamsiuko virtuvėje (rūšiavimui, šluotoms ir atsargoms ☺️). Ir dabartiniame name labai džiaugiuosi tualetu bei vonia prie techninių patalpų, kai pvz. Pjauni žolę, užsiimi žemės darbais ar tiesiog šluoji kiemą, prireikus gali, toks visas nelabai švarus žmogus
(2) · (0) · Atsakyti · 2019 m. balandžio 30 d.
Daiva
...nenusiaunant batų, nueiti į WC, o vonioje patogu kokius rakandus ar šiaip didelių gabaritų daiktus švarinti
(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. balandžio 30 d.
Ieva
Ar langus planuojate montuoti šiltinamajame sluoksnyje?
(1) · (0) · Atsakyti · 2019 m. gegužės 1 d.
Evelina Aleliūnienė
Ne, nes ateityje gali tekti langus keisti, o šiltinamajame sluoksnyje niekaip nepakeisit, neišdrąskę apšiltinimo.
(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. gegužės 1 d.
Algirdas
Evelina Aleliūnienė langai privalo buti apsiltinamajame sluoksnyje. Kitu atveju garantuotas salcio tiltas. Gi ties kampu tarp blokelio ir lango nebus apsiltinimo. Joks blokelis nepades. Koks duju silikatas dar ir dregme trauks..
(0) · (1) · Atsakyti · 2019 m. gegužės 3 d.
Evelina Aleliūnienė
Algirdas Radome blokelius Bauroc ir gamintojas deklaruoja, kad prie A+ klasės galima langus dėti ne šiltinamajame sluoksnyje.
(0) · (1) · Atsakyti · 2019 m. gegužės 4 d.
Algirdas
Evelina Aleliūnienė Kad neuzparinti be reikalo, pasakysiu, kad nesu statybininkas, bet domiuosi, nes pats ateityje planuoju statyti nama. :)
Jusu teiginys yra, kad lango norite viduje, nes gali tekti pakeisti ir reiks apsiltinima lupti :) Pabandykime pakeisti langa su jusu blokeliais. Is lauko puses tarp plytos ir lango remo bus klijuojame vejo izoliacija sandarumui. Plius putu polisterolis ciut ciut bus uzleistas. Kaip keisdami langa uzklijuosite vejo izoliacija neisdraske polisterolio? neimanoma. http://lt.lt.allconstructions.com/f/image/filename/0/12/129153/lango-montavimas-i-bauroc-siena1.jpg
A+ namas nera namas kur butent tokie ar tokie langai turi buti ideti. A+ verte gaunama sudejus daugiau nei viena parametra. Jei tas blokelis yra ant tiek siltas kad nesigauna salcio tilto per lango kampa ties plyta ir langu, tai kam is vis polisteroli det i isore :D. Manau bus salcio tiltas :) o verte turesite isgauti stiprindami kitus namo parametrus.
Bet kaip ir sakiau cia tik mano bandymas logiskai mastyti, as nesu specialistas.
P.S. kazkur yra tyrimai, kad langus reik det isnestu ant passive house :)
(2) · (0) · Atsakyti · 2019 m. gegužės 5 d.
Evelina Aleliūnienė
Algirdas p.s. komentarus apie statybas man padeda rašyti vyras :)
Dėl langų, tai dar nėra galutinis sprendimas. Manome, kad maža tikimybė, jog teks juos keisti, bet jeigu jau teks, norime nusimatyti sprendimą, kad nereiktų kapitalinio remonto iš išorės.
Jei langas yra paskendęs apšiltinimo sluoksnyje, jo pakeisti manau nebeįmanoma, nes varžtai sukasi iš apačios į lango rėmą, o laikikliai į blokelį iš išorės.
Dėl lango pakeitimo esate teisus, bet kokiu atveju bus problemų :) Ką jūs manote apie tai? Mums baisiausia, kad tie langai laikui bėgant persikreips nuo saulės, lietaus, šalčio ir pan., ar į tai nereiktų labai kreipti dėmesio?
Apie bendrą vertę žinome, bandysime namą šildyti dujomis, nes prie pat sklypo pravesta, tai jei skaičiuojant koeficientą jį gerins išnešti langai, tada darysim išneštus.
Teko dalyvauti Resta parodoje ir liesti tuos blokelius apie kuriuos rašiau, jautėsi, kad jie šilti, o pvz. keramikiniai - šalti. Putplastis irgi šiltas, tai manau didelio šalčio tilto neturėtų būti.
(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. gegužės 5 d.
Algirdas
Evelina Aleliūnienė Del varztu :) Jie sukami ne tik prie lango bet ir prie sienos :) Isimi vidine palange (kuria keisdami langus keisite) ir juos issukate :) Bet nesigilinant bet kokiu atveju viskas bus isdraskyta, nepriklausomai kokie langai bus dedami. Naivu butu mastyti kitaip.
Abejoju ar langai issikraipys labai jei jie ne mediniai. Labiau gal mechanizmai ju isklers :) Na nebent pigus labai. Ar daug matete deformuotu langu daugiabuciuose? :) As dar nemaciau.
Visos akytos medziagos (su oro tarpais) yra siltesnes. Bet man idomus ju mokslinis deklaravimas del salcio tilto. Jei labai gerai padarys langu montavima tai prilygs isnestiem. :) O kas bus jei taip pat gerai imontuosite langus i dar siltesne medziaga kaip polisterolis. Nu tikrai netikiu kad vienodi parametrai bus :)
Pamastykite toki varianta. Kaip jus deklaruotumet langu montavima jei jusu medziaga yra akyta, trapi, negalinti islaikyti didelio lango-vitrinos svorio del savo trapumo? Gal cia suo pakastas? :)
Yra geras budas neisnestus langus montuoti. Yra specialu profilis (nepamenu kur skaiciau), kuris dedasi aplink lango angos perimetra. Bet jis man rodos brangus. Reik skaiciuoti.
Viskas atsiremia i pinigus, bet nemanau kad verta sukti galva del langu keitimo :)
(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. gegužės 6 d.
Algirdas
Kokios klases namas bus? A+? Kokio tipo pamatai? Jei poliniai tai ar nebijote salcio tilto ties poliais? Is ko sienos bus statomos? Kaip suprantu ne monolitas. Ar nebaisus nesibaigiantys sandarinimo klausimai?
(1) · (0) · Atsakyti · 2019 m. gegužės 3 d.
Evelina Aleliūnienė
A+, pamatai poliniai. Kažkoks šalčio tiltas ties poliais tikrai bus ir jų bijome :D Bet kiek įmanoma, stengsimės jį sumažinti. Visas rostverkas bus paskendęs putplastyje, tad šalčio tiltas bus minimalus.
Sienos greičiausiai bus statomos iš Bauroc blokelių.
(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. gegužės 4 d.
Algirdas
Evelina Aleliūnienė Rostverkas polisterolyje bus paskende sonuose ir po apacia, kad leda amortizuotu.. Pats polis ir ant polio virsaus polisterolis nededamas, nes nuo namo svorio jis butu sutraiskomas ir naudos 0. Tai salcio tiltas per poli bus neisvengiamai. Jis ten po zeme dregsta.. Nu zodziu toks tas polis. Ar negalvojote daryti plokstuminiu pamatu? Jei galvojote tai ant kiek brangiau buvo? Tas brangiau irgi savotiskas, nes buna isvedziota jau visa kanalizacija, grindinis sildymas, islietos grindys ir t.t. :)
(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. gegužės 5 d.
Evelina Aleliūnienė
Algirdas Taip, šalčio tiltas bus ir šiuo atveju pamatai yra gerokai šaltesni, nes kiekvienas polis duos šalčio tiltą iš apačios.
Apie plokštuminius pamatus labai stipriai galvojome, net buvome nusiteikę daryti, bet pasvarstėme, kad per vienus metus visos dėžutės mums niekaip nepavyks padaryti, reiktų palikti pamatus peržiemoti, o plokštuminius pamatus pavojinga palikti, nes nežinia, ką rasi kitą dieną :)
Be to, namą statomės pirmą kartą ir plokštuminiai pamatai toks dalykas, kad jei padarei klaidą, tu jos jau taip lengvai nebeištaisysi, nes viskas būna paskendę betone :)
Kiek teko domėtis, tai plokštuminiai pamatai ir poliniai kaina skiriasi tik pačioje pradžioje: į plokštuminius pamatus reikia daug investuoti, nes pirmu etapu darosi daug dalyku (visos komunikacijos, grindinis šildymas ir pan.), ir visiškai atvirkščiai su poliniais :)
Įdomu su jumis diskutuoti, tad paliesiu dar kitą temą :)
Mums ramybės neduoda stogo klausimas, ant kiek yra patikimas plokščias stogas su medine konstrukcija? Gal teko girdėti ar matyti padarytus projektus? Žinau, kad šiek tiek mažesnė garso izoliacija..
O kaip tvirtumas? Architektės sakė nesijaudinti, nes konstruktoriai viską apskaičiuos taip, kad bus patikima :)
Bet yra kitas dalykas, kuris šiek tiek neduoda ramybės, t.y. stogo prakiurimas. Kaip reiktų surasti tą vietą, pro kurią veržiasi vanduo? Gal teko internete matyti, kaip yra aptinkamos tokios vietos?
Kokios medžiagos yra naudojamos stogui dengti, kiek duodama garantija?
(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. gegužės 5 d.
Algirdas
Del plokstuminiu tai minusas yra kad nieko nepakeisi. Bet tam su architektu ir derini viska :) O del pradines investicijos absoliuciai sutinku. Reikia manau rinktis :) Laikas ar kokybe.
Apie stogus kazkaip labai nesigilines as. Pats noreciau plokcio.
Garso izoliacija. Keista, nes medis minkstesnis. O kaip tas garsas gali atsirasti? Gi vatos bus kokie 45cm. Nezinau. Negaliu komentuoti. O siaip idomus faktas. Kuo daugiau skirtingo tankiu medziagu garsas pereina, tuo labiau slopinamas :) Pvz kai daro 3 stiklu langus buna kad deda vidurini stikla skirtingo storio :)
Beje medis nesudaro salcio tiltu o pvz kitas medziagas reik man rodos papildomai apsiltinti. Bet ne apie tai. Kiek zinau medis deformuojasi. Kiek architekte to svorio paskaiciavo? Gi pas mus ziema sninga. Sniego nuo stogo pastoviai nenukasinesite. O jis sveria ir gali ilenkti stoga :) Hmmm.. ateityje dar pakabinsite saules kolektorius su metaliniu remu :) Nezinau :) Cia reikia su stogdengiais sneket.
Del garantijos tik girdejau, kad tokie stogai maziau laiko. Atrasti problemine vieta yra sudetinga. Kai pamatysite kad dregsta ne bus per velu? Medis nebus ispuves? :)
P.S. :) Maciau laidoje "sunkiausi amerikos darbai" kaip stogus daro. Kad saule negadintu to ruberoido uzberia balta skalda :) nzn ar kas taip yra dares lietuvoje :) ir tikrai ne ant medinio stogo :)
(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. gegužės 6 d.
Algirdas
Del 45 vatos nusisnekejau. Tie ploksti stogai yra atskiras pasaulis :) reiks pasitempti :)))
(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. gegužės 7 d.
Julius
Dėl taisyklingo langų įrengimo visa instrukciją rasite čia ir nereikės jokių interpretacijų :)
http://www.statybostaisykles.lt/sites/default/files/01_ENERGOTRAIN_TA7_Langu_duru ir ju konstrukciju montavimas_v0_01_160328_0.pdf
(1) · (0) · Atsakyti · 2019 m. liepos 3 d.
Evelina Aleliūnienė
Ačiū!
(0) · (2) · Atsakyti · 2019 m. liepos 3 d.
Paulius
Gražus namas. Idomu paskaitinėti kaip kiti stato namus. Rašėte, kad didieji langai turi būti pietinėje pusėje kaip suprantu terasa ir vitrina gaunasi šiaurinėje kaip spresite šilumos nuostolius?
(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. lapkričio 9 d.
Evelina Aleliūnienė
Terasa ir vitrina gaunasi pietvakarių pusėje, namas pasuktas yra, ne į planą žiūrėti reikia, o pagal mano eskiziuką viršuje :)
(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. lapkričio 10 d.
Marius
(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. sausio 10 d.
Evelina Aleliūnienė
Dėl stogo - SIP skydai.
(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. sausio 11 d.
Vaidas Sinkunas
Sveiki,
(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. vasario 6 d.
Evelina Aleliūnienė
Taip, šiek tiek yra dvejonių dėl to. Išeitis - stiklinis terasos stogas, bet man tokio tipo stogai labai negražūs arba kažkoks kitas sprendimas, bet greičiausiai nieko nebekeisime jau :)
(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. vasario 7 d.
Antanas
Sveiki.Kvaila buvo Algirdo primygtina diskusija apie lango montavimą būtinai šiltinimo sluoksnyje.Tikrai tas nėra būtinas, ir yra apie tai bandymai padaryti-yra inete.Dėl stogo-patikimiausias-gelžbetonio blokai.Tuomet nereikės kartis sniegą valyti gausiai pasnigus.O ir šiltinimas darosi su polistirolu.Arba bent jau Teriva.Kiti variantai-mediniai su dvitėjinėmis sijomis, profiliuotos skardos ir t.t. sukainuos ne mažiau be patikimumo garantijų ekstremalioms situacijoms-tai ne vienas konstruktorius pabrėžė.Nebus malonu drebintis gausiai sningant kad per daug neįlinktų, o ir neduok Dieve-įlūžtų...Daro medinius vystytojai dėl pamatų ir sienų nupiginimo.Projekte nepatinka uždaros be langų erdvės-stengčiausi, kad tik tokia būtų drabužinė , na ir gal vienišas tualetėlis....Kad ir vonios kambariuką prie miegamojo sukeisčiau su drabužine ir padaryčiau langą...O ir virtuvės zoną daryčiau su galimybe esant reikalui izoliuoti stumdomomis pertvaromis-durimis.Svetainiai langus pakišti po stogu yra kvailystė-nejauki užtemdyta svetainė bus-reikia taisyti!Dėl blokelių atkreipkite dėmesį į mūrinimo-klijavimo armavimą-daryti reikia, darymas-bjaurokas, jei juos skaptuoti reikia-čia man mūrininkai sakė-pats neesu daręs.Blokelių šiltumas nereikalingas-tam yra šiltinimo medžiagos.Plokščias stogas pigiau nei šlaitiniai, plius galėsite krauti baterijas, kondicionierius ir kitokią įrangą, jei ne medinį darysite.Danga-PVC arba EPDM.Sėkmės!
(1) · (0) · Atsakyti · 2020 m. vasario 12 d.
Antanas
Evelina, galite pasižiūrėti jei ne vėlu Hurmach1 arba Hurmach2, NPS Ignas...
(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. vasario 12 d.
Kestis
As pasirinkau stoga plokscia, gelzb. ploksciu. Deja atsirado papildomas pamatas laikancioji siena. Pamatai poliniai, kol kas manau plokstuminiai tik karkasiniam, ten po 20 metu nebebus garantijos neberasi statybininko nei gal gamintojo. Plokscias g/p nes numatyta 2t svoris saules moduliams,jei prakiurs yra kamineliai istraukimui,100metu..
(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. kovo 5 d.
Karolina
Evelina, labai patiko Jusu pasirinkti architektai ir namo projektas, gal galetumete pasidalinti kuris tai butent projektas? Mano akiai atrodo lyg Granitas su pakeitimais. Dekoju.
(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. gegužės 21 d.
Evelina Aleliūnienė
Sveiki,
Mūsų architektės akubu.lt, projektas tas kurį matote vizualizacijose, jų svetainėje jo berods nėra.
https://www.e-interjeras.lt/blogas/pradejom-darbus-su-architektais
(2) · (0) · Atsakyti · 2021 m. gegužės 21 d.