-
E-interjeras
Pats stiklas visada bus apvalus.
Teksto autorius: Ieva Griniūtė-Tumelienė
Veidrodis gali daryti stebuklus - apšviesti tamsius namų kampus, suteikti jiems elegancijos, sukurti dydžio iliuziją. Arba, mano manymu, būti tiesiog meno kūriniu. Kadangi esu įsitikinus, kad šiuos teiginius žino visi, pakalbėkime apie kitokį veidrodį, tokį mistinį ir subtilų. Jis toks ypatingas, kad net turi kelis pavadinimus: liokajaus, bankininko ir dar kitą tokį kiek baugesnį - oeil de sorcière - Raganos akis. O moksliškais terminais kalbant – sferiškai išlenktas veidrodis, (convex) daug geriau nei paprastas veidrodis atspindi erdvę.
Liokajaus veidrodis gali būti įvairiausių dydžių, skirtingų tekstūrų bei formų rėmų, bet pats stiklas visada bus apvalus. Man su tokiu veidrodžiu teko susidurti paauglystėje, Panevėžyje, panaudotų baldų angare. Gulėjo jis ant senos languotos sofos, toks pamestas, niekieno nesuprastas ir neįvertintas. Ir aš jo nesupratau, na neapsakomai keistas tada jis man pasirodė. Keistai laužė vaizdą ir kartu jį išgaubė. Man regis, pardavėjas taip pat nesuprato šio daikto esmės, nes kainavo jis tik 7 litus.
Liokajaus veidrodis buvo/yra populiarus Vakarų Europoje ir turėjo jis kelias paskirtis. Pirmoji, šiek tiek mistifikuota - viduramžiais manyta, kad jis saugo namus, apvalo juos nuo pikto iš čia ir kilęs pavadinimas Raganos akis, o kita, žymiai paprastesnė, buitiškesnė, iš kurios ir atsirado pavadinimas butler‘s mirror – jis buvo skirtas tarnams. Ypač pamėgtas XIX a. nors jau naudotas ir XV-XVI a. tik kilmingų, turingų žmonių namuose. Turbūt geriausias istorinis serialas Downton Abbey kuo puikiausiai parodo butler‘s mirror galią, kai namų liokajus ponas Carson nusisukęs nugara į valgančiuosius, ant sienos kabančio veidrodžio pagalba, galėjo stebėti viso kambario vaizdą, matyti, kas jame vyksta, ką reikia aptarnauti, kam pakeisti lėkštę, papildyti vyno taurę.
Jei kyla klausimas, ar įmanoma jų rasti Lietuvos sendaikčių parduotuvėse, tai šiokios tokios tikimybės yra. Pirmiausiai tikrinčiau tas parduotuves, kurių prekės vežamos iš Didžiosios Britanijos, ten jis nepaprastai mylimas ir tapęs savotišku must have namų atributu. Jei kada rasite tokį veidrodį, imkit ir net nesvarstykit ir visai nesvarbu, kad neturite kur jo dėti, ar jis šiuo metu visiškai nedera su jūsų namų interjeru. Gyvenimas keičia namus bei interjerus, o juk būti gabalėlio istorijos šeimininku jausmas nepaprastas. Nebijokit, jei rėmas nuvargęs, patrupėjęs medis, nublukusi spalva, nenumokite ranka, jei stiklas turi juodų dėmelių - jos rodo amžių, pasakoja savo gyvenimo istorija, viską galima atnaujinti, paturbinti. Jei radot tokį veidrodį ir Jums jo nereikia, praneškit man :)
Esu istorikė, o daiktų istorija domiuosi taip seniai, kad net sunku pasakyti, kada tai tapo mano asmenybės ir gyvenimo dalimi. Tai amžinas mokymosi procesas, hobis, kuris stipriai persipynęs su specialybe. Mane visada masino klausimas, kaip ir kodėl į mūsų gyvenimus atkeliauja daiktai, kaip jie atspindi epochų kaitą, išnykstančias ir atsirandančias tradicijas.
Esu istorikė, o daiktų istorija domiuosi taip seniai, kad net sunku pasakyti, kada tai tapo mano asmenybės ir gyvenimo dalimi. Tai amžinas mokymosi procesas, hobis, kuris stipriai persipynęs su specialybe. Mane visada masino klausimas, kaip ir kodėl į mūsų gyvenimus atkeliauja daiktai, kaip jie atspindi epochų kaitą, išnykstančias ir atsirandančias tradicijas.
Susiję įrašai
Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti: slapukų naudojimas. Sutinku
NET 84
BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!
Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.
Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.
Komentarai
wow
wow, daugiau tokiu istoriju :)
(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. kovo 11 d.