-
E-interjeras
Kai kilo ši idėja, po 2 savaičių jau buvau Maroke!
Teksto autorius: Evelina
Mano Instagram sekėjai jau matė, kokį gražų kilimą gavau dovanų iš Tomos - 1000-welcomes.com įkūrėjos. Jaučiu pareigą papasakoti apie jos smulkų verslą ne dėl to, kad mano namuose puikuojasi jos dovana, bet dėl to, jog pati Toma, vystydama šį verslą, padeda vietiniams kooperatyvams gauti sąžiningą atlygį už savo rankų darbą.
Kad būtų aišku, apie ką kalbam, trumpai pristatysiu, kas yra 1000 Welcomes. Pasak Tomos, tai bohemiškas pasaulėlis, kuriame gyvena žemiškos, rankomis žmonių kurtos brangenybės. Jeigu dar paprasčiau - tai marokietiškų namų dekoro detalių e-parduotuvė alsuojanti Bohema. Čia rasite unikalius kilimus, pledus, pagalvėles, pufus bei kitokius autentiškus aksesuarus. Na, o kadangi boho stilius po truputį atranda savo vietą ir Lietuvoje (pasaulyje tai jau itin populiari interjero kryptis), net neabejoju, jog apsvarstysite galimybę bent dalį Maroko apgyvendinti ir pas save.
Man įdomu, kodėl Marokas? Juk Lietuvoje klesti skandinaviškų daiktų kultas.
Būtent, Evelina, kaip tu ir sakai, Lietuvoje klesti skandinaviškų daiktų kultas, o galbūt taip yra todėl, nes Lietuvoje gana sunku atrasti unikalių produktų, atkeliavusių ne vien iš Europos. Dėl šios priežasties, man ši idėja labai patiko - pabandyti įpūsti naujų vėjų, pasiūlyti įdomių ir autentiškų produktų.
Maroke pirmą kartą lankiausi prieš 5 metus ir jis mane sužavėjo savo spalvomis, kvapais, kultūra, o ką jau kalbėti apie gamtą.. Bet neneigsiu - Marokas mane truputėlį ir išgąsdino. Ten viskas kitaip nei buvau mačiusi prieš tai! Man Marokas buvo apgobtas tam tikra mistika, kuri ir gąsdina, ir kelia smalsumą geriau šį kraštą pažinti.
O pati idėja atidaryti 1000 Welcomes kilo spontaniškai. Pabaigusi studijas Malaizijoje ir grįžusi namo į Lietuvą, supratau, kad noriu daryti tai, kas leistų jaustis laisva, keliauti, pažinti nepažintas kultūras bei tuo pačiu kurti verslą, kuris būtų įdomus ir reikalingas. Pirmą kartą būnant Maroke, teko apsilankyti viename iš kilimų kooperatyvų ir savo akimis pamatyti, kaip jie gaminami, kiek daug meilės ir sunkaus darbo į juos įdedama. Tada kilusi mintis, kad vieną dieną ten sugrįšiu ir nusipirksiu visus kilimus, po 5 metų išsipildė. Nupirkau ne visus, bet pirmuosius kilimus.
O kokia pavadinimo kilmė ir prasmė?
Kai kilo ši idėja, po 2 savaičių jau buvau Maroke! Vėlgi, viskas vyko spontaniškai - aš tiesiog jaučiau, kad turiu ten vykti ir daryti tai, ką sugalvojau. Marokas mane vis dar truputėlį gąsdino, bet tas širdelės drebėjimas ir šypsena išdavė, kad elgiuosi teisingai. Pirmos kelionės misija buvo ieškoti kooperatyvų - tai yra moterų bendruomenių, kurios gamina šiuos kilimus. Norėjau dirbti tiesiogiai su jomis, ne per tarpininkus, o antroji misija buvo sugalvoti pavadinimą. Mano supratimu, tai yra labai svarbi verslo kūrimo dalis, juk jis turi keliais žodžiais iškomunikuoti pagrindinę idėją ir svarbiausias vertybes.
Taigi, prieš atvykstant jau turėjau daugybę įvairiausių variantų, tačiau ten būnant nei vienas iš jų tiesiog “nelipo”. Tada 1000 Welcomes mane surado. Vaikščiodama siauromis Medinos gatvėmis, visi pardavėjai kvietė į vidų žodžiais 1000 Welcomes. Iš pradžių man tai truputėlį kėlė juoką - perdėtas svetingumas, perdėtas noras ir bandymas kažką man parduoti, bet kuo ilgiau ten buvau, dariausi atviresnė, vis dažniau užėjau pakviesta, gėriau arbatą, klausiausi istorijų ir supratau, kad marokiečiai labai šilti ir atviri žmonės.
Į 1000 Welcomes pažvelgiau iš kitos perspektyvos. Nusprendžiau, kad būtent toks ir bus mano parduotuvės pavadinimas - ypatingo svetingumo žodžiai. Tai juk ir apie namus, jaukius, šiltus, į kuriuos norisi sugrįžti, kuriuose vertinami paprasti ir maži dalykai, pokalbiai, dalinamasi meile ir džiaugsmu.
Papasakok apie kooperatyvus ir sąžininigo atlygio idėją.
Kooperatyvai Maroke buvo pradėti steigti atvykus Amerikiečių Taikos Korpuso organizacijai, kurios pagrindinis siekis - besivystančiose šalyse padėti žmonėms prisitaikyti prie naujų sąlygų. Priklausomai nuo darbo pobūdžio, yra įvairiausių kooperatyvų. Vyrai dirba grubesnius ir fiziškai sunkesnius darbus, pvz. su mediena, oda ar audimo staklėmis, o moterys - reikalaujančius daugiau kruopštumo.
Iki kooperatyvų atsiradimo, moterys dažniausiai dirbdavo savo namuose, gamindavo įvairiausius tekstilės produktus, tačiau vienintelis šaltinis, kam galėdavo visa tai parduoti - didelių miestų parduotuvių savininkai. Šie atvykę, siūlydavo labai žemas kainas, o moterys neturėdamos kitų galimybių kam parduoti, sutikdavo su siūlomomis sąlygomis.
Taigi, kooperatyvų steigimas Maroke su Taikos korpuso pagalba, padėjo kurti verslą, apmokė kaip dirbti grupėje, kaip pačioms susitvarkyti su vadyba, marketingu, skatino dalyvauti parodose ir pan. Trumpai tariant, apmokė visų reikalingų pagrindų verslui. Šiuose kooperatyvuose nustatytos fiksuotos kainos ir moterys už savo darbą gauna sąžiningą atlygį. Atvykusi į Maroką, žinodama šią problemą, ieškojau būtent tokių kooperatyvų ir atradau. Visi 1000 Welcomes parduotuvės kilimai pirkti iš sertifikuotų kooperatyvų.
Nežinau kaip jums, bet man visa ši idėja remti vietinius jau ir taip gražius gaminius paverčia dar gražesniais :) Nuostabu žinoti, kad pirkdamas prekę, prisidedi prie sąžiningo atlygio už rankų darbą, kas visame pasaulyje yra didelė problema.
Visi daiktai yra pagaminti iš natūralių medžiagų, vienetiniai, dalis produktų yra puošti Berberų (dykumų žmonių) simboliais, kurie turi begales reikšmių, tokių kaip apsauga nuo blogio ar laimės pritraukimas. Taip pat, Toma visas prekes įsigijo ir išrinko pati. Vienos iš Saharos dykumos, kitos iš Aukštųjų Atlaso kalnų, yra ir iš istorinių miestų turgų. 1000 Welcomes prekės kalba, nes jos turi, ką papasakoti.
Tomos bohemiška svajonė - padėti žmonėms atrasti būdus suteikti savo namams ir tuo pačiu gyvenimams naujų spalvų, įkvėpti pažinti, būti atviresniems idėjoms bei suprasti, jog grožis slypi paprastuose ir mažuose dalykuose. Svarbu vertinti ne tai, kas blizga labiausiai, o tai, kas žemiška ir tikra.
Na, o aš dar kartą noriu pasidžiaugti savo kilimu! Gera žinoti, kad mano namuose ne fabrikinis gaminys, o rankų darbas, už kurį moterys nebuvo finansiškai nuskriaustos. Jeigu kalbėti iš interjero dizainerės pusės, tai tokio stiliaus kilimai puikiai dera skandinaviškuose, mid-century, šiuolaikiškuose, industrinio ir boho stiliaus interjeruose, tad jį priderinti savo interjere neturėtų būti sudėtinga.
Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti: slapukų naudojimas. Sutinku
NET 84
BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!
Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.
Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.
Komentarai