Susiję tag'ai
#Rekomendacijos#Virtuvė
Nepraleisk! Naujas video!
2018 m. vasario 8 d.

Teksto autorius: Kristina Pišniukaitė

Kaip susikurti svajonių virtuvę?
 

Vos prieš porą mėnesių persikraustėme į savo namus. Kai pirkome būstą, gavome plikas sienas, todėl reikėjo galvoti apie viską nuo sienų spalvos iki baldų. Man, kaip receptų kūrėjai ir maisto blogerei, virtuvė buvo pati svarbiausia užduotis – juk čia praleidžiu labai daug laiko! Dabar, kai jau kelis mėnesius gaminu savo naujoje virtuvėje, galiu drąsiai teigti – gerai pavariau. Noriu pasidalinti patarimais, kurie, tikiu, labai padės, jei planuojate kurti savo svajonių virtuvę – o, kad man kas nors būtų visa tai pasakęs prieš pradedant!

Žingsnis #1 | Įvertink erdvę

Prieš pradedant svajoti apie spalvas ir spinteles, visų pirma reikia logiškai įvertinti turimą erdvę. Gal tai mažas virtuvės kambarėlis, iš kurio reikia išspausti maksimumą? O gal atvirkščiai – beribė erdvė? Jei patalpa, kurioje bus virtuvė, yra standartinė – valio, galite drąsiai kurti virtuvę pagal savo poreikius. Tačiau jeigu erdvė nėra tokia jau paprasta (labai maža, labai didelė, su langais, palėpinė, su kolonomis ar dar kokiais nors įdomumais arba Jūs turite nestandartinių pageidavimų), labai patariu šioje vietoje pasinaudoti specialistų paslaugomis. Interjero dizaineriai tinkamai įvertins erdvę ir Jūsų norus bei ras tinkamiausius sprendimus.

Pavyzdžiui, mano atveju virtuvės erdvėje lubų aukštis siekia beveik 4 metrus, taip pat man reikėjo, kad virtuvės forma būtų pritaikyta filmavimams. Pati tikrai nebūčiau visko sudėliojusi teisingai, bet su tinkama komanda radome tobulus sprendimus. Prieš kreipiantis į dizainerį taip pat reikėtų atsižvelgti į savo finansines galimybes ir žinoti preliminarų virtuvės biudžetą.

Žingsnis #2 | Virtuvės pagrindas: forma, struktūra, dizainas

Kai erdvė jau įvertinta, pats laikas sugalvoti kokios formos bus virtuvė, kokie baldai būtinai turi joje būti, kokia bus buitinė technika. T.y. šioje stadijoje reikia įsivertinti, kas būtinai turi atsidurti virtuvės erdvėje. Reikėtų pagalvoti apie šiuos dalykus:

  • Kokia bus virtuvės forma | Sakoma, kad U forma patogiausia (aš tokią ir pasirinkau).
  • Iš kokių spintelių turėtų susidaryti virtuvė | Ar apatinėje dalyje bus stalčiai, ar lentynos, ar bus viršutinė dalis, ar reikės stiklinės dalies, ar bus didelių spintų, o gal bus sala, ar reikalingas baras.
  • Kokia buitinė technika bus reikalinga.
  • Koks bus virtuvės stilius, dizainas.

Žingsnis #3 | Konkretus virtuvės planas / brėžinys

Kai jau konkrečiau žinome, ko norime, reikėtų plano / brėžinio. Tai gali atlikti profesionalai arba mes patys (tačiau čia reikia tikslumo!). Brėžinys bus  reikalingas tam, kad reikiamose vietose atsirastų vanduo, ventiliacija, elektra, apšvietimas. Idealiu atveju reikėtų turėti vizualizaciją ir kartu su baldininku konkretizuoti brėžinius, kad nebūtų jokių netikslumų.

Žingsnis #4 | Buitinė technika

Galbūt tai kiek netikėta, tačiau buitinę techniką reikėtų nusipirkti dar prieš užsakant virtuvės baldus. Visų pirma – baldininkams prireikia konkrečių buitinės technikos modelių, kad galėtų pagal juos išpjauti plokštes, antra – vien išsirinkti konkrečių modelių gali neužtekti, nes, pavyzdžiui, kol gaminsis virtuvės baldai, buitinės technikos modeliai gali pasikeisti, o Jūsų plokštė jau bus išpjauta pagal senojo modelio specifikacijas.

Su buitine technika dirbau 3 metus, todėl ją išsirinkti man buvo itin lengva. Kadangi mano tėtis turi buitinės technikos parduotuvę, klausimų kur pirkti taip pat nekilo. Konkrečiau apie tai, ką reikėtų žinoti renkantis buitinę techniką galite paskaityti seniai mano pačios rašytame straipsnyje štai čia. O šiaip, jei Jums reikia buitinės technikos ir ypač jei gyvenate Vakarų Lietuvoje, tai važiuokite tiesiai pas mano tėtį Vladą į Vladimpeks parduotuvę Klaipėdoje – jis Jums taip paaiškins viską, ką reikia žinoti, kad išsirinkti techniką bus vienas malonumas, pažadu.

Tie, kas žino, kad dirbau su buitine technika, dažnai manęs klausia – kokius gamintojus rinktis. Šioje vietoje galėčiau labai išsiplėsti, bet parašysiu trumpai pačią esmę.

  • Jei leidžia finansai – Miele, Liebherr;
  • Geras kainos ir kokybės santykis – Bosch, Siemens, AEG, Electrolux, Elica (gartraukiai). Electrolux pigiausias iš šios grupės, bet kokybė gera;
  • Rekomenduočiau vengti – Samsung (kalbant būtent apie virtuvės techniką), Beko, Indesit, Candy.

Mano buitinės technikos sąrašas:

  • Šaldytuvas Electrolux ENN2800BOW
  • Orkaitė Electrolux EOC5654ANX
  • Kaitlentė Electrolux EHL6540FOK
  • Gartraukis Elica HIDDEN IX/A/60
  • Indaplovė Siemens SN636X03ME
  • Kriauklė BLANCO ANDANO 500-U SATIN
  • Maišytuvas BLANCO MILA chrom HD
  • Skalbyklė AEG L6FBI48S
  • Džiovyklė AEG T8DBG48S
  • Sujungimo rėmelis skalbyklei ir džiovyklei SKP11
  • Dulkių siurblys ZUSORIGCB+ (vertas atskirų aplodismentų, labai galingas ir tylus).

Žingsnis #5 | Paruošiamieji darbai

Pagal turimą virtuvės planą / brėžinį ir buitinės technikos sąrašą metas paruošti pagrindą virtuvei: ventiliaciją, santechniką, elektrą, apšvietimą. Kreipkis į specialistus.

Žingsnis #6 | Geri baldininkai

Žinau, šioje vietoje labai sudėtinga. Visų internetinės svetainės gražios, kainų be konkrečių brėžinių nesužinosi, kaip patikrinti darbų kokybę taip pat neaišku, žodžiu Google nelabai ir padeda, padeda tik rekomendacijos. Mano atveju, baldininkus RV Baldai rekomendavo draugė interjero dizainerė. Iš pradžių kiek bijojau, bet susitikus abejonių visiškai neliko – tikra profesionalų komanda. Mano tikslas buvo gauti aukštą kokybę už protingą kainą bei sugaišti kuo mažiau savo laiko, t.y. leisti profesionalams dirbti už mane. Būtent taip ir įvyko.

Pirmas etapas – braižymas

Antras etapas – vizualizacija

Trečias etapas – medžiagos

Ketvirtas etapas – gamyba

Penktas etapas – montavimas

Visa tai nuo pirmojo etapo iki paskutinio trunka maždaug 3 mėnesius. Išsirinkti tinkamą komandą labai svarbu ne tik dėl galutinio rezultato, bet ir šio ilgo laikotarpio, kurį teks bendrauti ir viską derinti. Trumpai tariant – pasirinkus netinkamus baldininkus galima prarasti labai LABAI daug nervų ląstelių.

Kodėl pasirinkau (ir tuo labai džiaugiuosi) RV Baldus?

  • Labai aukšta kokybė už protingą kainą;
  • Profesionalai – darbų derinimas vyko greitai, sklandžiai, jie išgirdo mano norus;
  • Jie naudoja tik kokybiškas tvirtinimo detales -mano virtuvėje – Blum. 
  • Jie išėjo iš savo komforto zonos ir rado sprendimus mano nestandartiškiems poreikiams – tai vieninteliai baldininkai, kurie nepradėjo raukytis, kai pasakiau, kad noriu, kad stalviršis būtų atsparus vandeniui (dėl įmontuojamos kriauklės) ir tokios pat medžiagos, kaip ir viršutinė spintelė. Pasirodo, tai techniškai sudėtinga, bet jie sugebėjo tai įvykdyti;
  • Jie savo iniciatyva pasiūlė daug patobulinimų, apie kuriuos aš nebuvau pagalvojusi (pvz patogesnis spintelių išdėstymas, sunkiai prieinamų kampų išnaudojimas ir t.t.);
  • Jie labai šiuolaikiški, pasiūlė tokius nestadartinius sprendimus kaip elektra atidaroma aukštai esanti spintelė (Čia, beje WOW kaip patogu), arba mediniai stalčiai vietoje standartinės baltos plokštės;
  • Jų labai geri dizaineriai – nors ir turėjau viziją, kaip viskas atrodys, bet jie mane pamokė, kad ne viskas turi būti taip bei pasiūlė įdomių dizaino sprendimo (pvz juodi juostiniai elementai, kas dabar yra visiškas virtuvių trend’as);
  • Galutinis rezultatas net geresnis nei tikėjausi.
  • Pas juos gaminome ir labai nestandartinę miegamojo spintą – ji taip pat kokybiška, graži ir labai didelė.

Dar keli bendro pobūdžio dalykai, kuriais labai džiaugiuosi savo virtuvėje + nuotraukos 

U forma – labai patogus išdėstymas ir optimalus dydis.

Įmontuojama buitinė technika – sudaro švaros, estetikos įspūdį.

 

Spintelėje paslėpta mikrobanginė krosnelė. Visi sakė – pirk įmontuojamą mikrobanginę. Bet man gaila 500 Eur taip retai naudojamam daiktui. Tai pasilikau savo seną gerą baisią mikrobangų krosnelę, tiesiog ją paslėpiau spintelėje virš orkaitės.

Po stalviršiu montuojama kriauklė – nestandartas, kainuojantis kiek brangiau, bet labai modernus ir patogus. O iš gamintojų labai rekomenduoju vokišką Blanco santechniką. 

Indaplovė – būtinai tik 60 cm. pločio ir kairėje kriauklės pusėje (taip patogiausia).

Elektra atidaromos ir uždaromos aukščiausios spintelės. Tai reiškia, kad man nereikia kopetėlių kaskart norint jomis pasinaudoti. Labai novatoriška ir patogu.

Išnaudoti kampai – juose įrengtos specialios išvažiuojančios lentynos. Labai patogus ir kokybiškas Hettich kampinis mechanizmas. 

Didelis stalviršis – viena virtuvės kraštinė skirta tik maisto gamybai. Jos išmatavimai 220 x 90 cm, taigi ji ne tik ilga, bet ir 30 cm. platesnė nei standartinis stalviršis. Jei gaminate daug – tai be galo patogu. Be to, po stalviršiu įrengti standartiniai 60 cm. stalčiai, o likusi 30 cm. erdvė iš valgomojo stalo pusės pritaikyta kaip uždaros lentynos būtent valgomojo stalo reikmenims – taurėms, staltiesėms, etc.

 

Mediniai stalčiai Evabox – įdomu, stilinga ir tinka prie mano blogo pavadinimo :) + Įrankių stalčius – labai patogu, jei turite daugiau nei kelis įrankius.  Visi stalčiai –  pilnai išvažiuojantys, t.y.  nėra nepasiekiamų tolimų kampų.

Spinta su pilnai išvažiuojančiais stalčiukais – turiu labai patogią erdvę visiems biriems produktams. Jie, beje, pagaliau visi savo atskiruose stikliniuose indeliuose – seniai laikas!

Balta matinė spalva – visi mane gąsdino, kad tai labai nepraktiška, bet iš tiesų, man reikia labai įsižiūrėti, kad pamatyti nešvarumus. Beje, dabar sienoje tarp stalviršio (kur kaitlentė, kriauklė) ir viršutinių lentynų įmontuotas baltas stiklas ir LED apšvietimo juosta (su reguliuojamu šviesos intensyvumu). Baltas stiklas – pakankamai praktiška, ant jo nebaisiai matosi nešvarumai, pakanka švariai nuvalyti kartą per savaitę. O apšvietimas – labai patogu.

Na va, atrodo, kad surašiau viską, ką norėjau pasakyti. Tikiuosi informacija bus naudinga. Jei turite dar patarimų – pasidalinkime komentaruose, padiskutuokim – tegul tiems, kuriems virtuvės gamyba dar priešakyje, randa daug patarimų vienoje vietoje!

4
Komentarai

Auksė Gudauskaitė

Išsamu, bet jei nepaslaptis, kiek kainavo toks virtuvės komplektas?

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. vasario 25 d.

Evelina Aleliūnienė

Sveiki,
Pabandykite užklausti pačios Kristinos. Po straipsniu yra autoriaus aprašymas ir kontaktai, tai ten rasite nuorodą į jos Facebook puslapį ir Instagram paskyrą ;)

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. vasario 27 d.

Rasa

Labas,  tarp apatinių ir viršutinių baldų palikote tiesiog baltą sieną? kaip manote ar praktiška daug gaminant? 

(2) · (0) · Atsakyti · 2018 m. kovo 12 d.

Asta Jasaite

Labai daili, šiuolaikiška ir iš pasirinktų medžiagų sprendžiant - ilgaamžė virtuvė. Stalčiai - vau!

(1) · (0) · Atsakyti · 2019 m. birželio 12 d.

Teksto autorius

Kristina Pišniukaitė
Kristina Pišniukaitė

Esu Kristina, maisto tinklaraščio "Ant medinės lentelės" autorė. Tinklaraštį rašau jau 5 metus, o pastaruosius pusę metų - tai pagrindinė mano veikla. Virtuvė yra mano mylimiausia namų vieta - čia ne tik praleidžiu daugiausiai laiko, bet ir išlaisvinu kūrybą bei įdedu daug daug meilės.

Teksto autorius

Kristina Pišniukaitė
Kristina Pišniukaitė

Esu Kristina, maisto tinklaraščio "Ant medinės lentelės" autorė. Tinklaraštį rašau jau 5 metus, o pastaruosius pusę metų - tai pagrindinė mano veikla. Virtuvė yra mano mylimiausia namų vieta - čia ne tik praleidžiu daugiausiai laiko, bet ir išlaisvinu kūrybą bei įdedu daug daug meilės.

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.