Susiję tag'ai
#Sienos#Statomės namą
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2020 m. rugsėjo 21 d.

Teksto autorius: Evelina

Kaip žinia, išsirinkti blokelius, iš kurių bus statomos sienos, nelengva užduotis. Visi su savais minusais ir pliusais. Kai pradėjau dalintis video medžiaga apie sienų mūrą savo Instagram paskyroje, vis sulaukdavau klausimų, kodėl pasirinkome akyto betono blokelius, į kurį ir atsakysiu.

Iškart noriu paminėti, jog mes nesakome, jog šie blokeliai yra patys geriausi. Tiesiog noriu pasidalinti informacija apie Bauroc Classic blokelius. Patiems sprendimui priimti tiek informacijos nereikėjo, bet gal reikės jums, pasirodo pliusų daugiau nei numanėme :) Čia įkeliu video apie sienų mūrijimą:

Vyrui pagrindiniai argumentai, kodėl rinkomės šiuos blokelius buvo, jog jie iš savęs savaime šilti, su jais paprasta dirbti patiems (ko mes ir norėjome), galima iškart susikomplektuoti ir sąramas bei kitas papildomas medžiagas, o gamintojų puslapyje viskas aiškiai pateikta. Taip pat juos galima palikti peržiemoti, nes mažas drėgmės įgeriamumas, kas mus irgi labai aktualu. Ir labai patogus armatūros dėjimas (nereikia gremžti blokelių, yra speciali armatūra Murfor, kuri klijuojasi ant blokelio viršaus).

bauroc.lt

Na, o dabar išsamesnė informacija apie Bauroc Classic blokelius, kurią paruošti padėjo Bauroc atstovas Darius Klevečka.

Optimalus tvirtumas

Сlassic blokeliai, kurių atsparumas gniuždymui yra 3MPa (megapaskaliai) yra optimalus pasirinkimas privataus namo statybai. Tvirtumo užtenka pastatams iki 3 aukštų statyti su bet kokio tipo perdangomis ir stogais. Dažnai Lietuvoje namo statyboms renkamasi itin tvirti blokai - silikatiniai (iki 20MPa), keraminiai (15MPa) – šis mūras yra per tvirtas mažaaukštei statybai ir mokama gana aukšta kaina už tai (perteklinis tvirtumas), ko panaudojama apie tik apie 10-15%. Jei iš silikatinių 25 cm pločio blokelių (plytų) galima pastatyti 12 aukštų daugiabutį, tai kam juos rinktis privataus namo statybai?

Šiluminės savybės

Akytas betonas yra šilčiausias iš visų mūro tipų. Bauroc Classic yra 3 kartus šiltesnis už keramzito ir keramikos blokelius, 7 kartus šiltesnis už silikato blokelius. Tai leidžia sutaupyti apšiltinimo sluoksnį (~5cm), pasiekiant tą pačią energetinio efektyvumo klasę. Taip pat net ir naudojant tokį patį apšiltinimo sluoksnį ir tokio pat pločio įvairaus tipo blokelius, siena iš akytojo betono gali būti iki 20% šiltesnė (lyginant pvz. su silikato blokais) esant tam pačiam sienos storiui. Pvz. 250 mm bauroc Classic + 250 mm Neoporas polistirolas, sienos varža R=9.6, o Arko 240 mm + 250 mm Neoporas polistirolas, sienos varža R=7.8.

Sandarumas

Bauroc blokeliai dėl savo struktūros (uždaros oro poros) yra visiškai nelaidūs orui. Plonasluoksniai klijai ir sandari vertikalių siūlių tarp blokelių sistema užtikrina ir jau sumūrytos sienos sandarumą. Tai didelis pliusas prieš pvz. itin nesandarius keramikos blokus, kurie yra tuščiaviduriai ir turi sausas vertikalias siūles. Atlikus mūro darbus, nesandariam mūrui sandarinti yra išleidžiami pakankamai dideli pinigai bei reikalingi specialistai, kurie žino silpnąsias namo konstruktyvo vietas.

Tikslumas ir apdirbimas

Bauroc blokeliai yra itin tikslūs. Gerai atlikus mūro darbus, vidaus apdailos (tinko) sluoksnis bus minimalus. Pvz. naudojant gipsinį tinką, jo reikės apie 1 cm, kai tuo tarpu tinkuojant grubaus tipo blokus (pvz. keraminius, keramzitinius), jo gali reikti 3-4 cm. Taip pat akyto betono sienose labai lengvai ir greitai atliekami įvairių instaliacijų – elektros, santechnikos darbai.

Ekologija

Lentelėje matosi, kiek pirminių medžiagų ir energijos yra sunaudojama įvairaus tipo mūro gamybai. Akytbetonis sunaudoja mažiausiai.

Sistema

Bauroc blokeliai komplektuojami su gamyklinėmis armuotomis sąramomis (gaminamos iki 6 m), U formos blokeliais, klijais, armatūra, įrankiais. Viskas gaunama vieno pristatymo metu. Nereikia lakstyti ir ieškoti visko atskirai. Taupomas tiek darbininkų, tiek klientų laikas, užtikrinama sertifikuota kokybė, minimizuojama klaidų (broko) galimybė. Naudojant gamyklines sąramas ir U formos blokelius išvengiama šilumos tiltelių.

Langai

Langų išnešti į apšiltinimo sluoksnį nereikia A, A+ klasei. Papildoma informacija čia.

Kol kas tiek, o kituose straipsniuose parašiau realią patirtį dirbant su šiais blokeliais! Pirmas straipsnis čia, antras straipsnis čia.

Šis straipsnis parašytas bendradarbiaujant su Bauroc.

16
Komentarai

Fanas

Sekmes

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. rugsėjo 21 d.

Evelina Aleliūnienė

Ačiū!

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. rugsėjo 21 d.

Aivaras

Evelina, kodel 25 cm, o ne 50?

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. vasario 5 d.

Evelina Aleliūnienė

Tiesiog taip numatyta projekte buvo:) 

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. vasario 7 d.

Modestas

Norėčiau pastebėti, kad jūsų palyginimas tarp akytas betonas + apšilitnimo sluoknis ir silikatas + apšilitinimo sluokis yra konceptualiai neteisingas. Jūs palyginote panašiaus (500 ir 490) sienos storio 250+250 ir 240+250 varžas, bet reiktų lyginti ne panašios sienos storio varžas, o ploniausio galimos sienos varžas. Kaip jau minėjote silikato stipris yra gerokai didesnis nei akyto ir net perteklinis, vadinasi silikato siena turėtų būti plonesnė, o jūsų palyginimas turėtų būti toks: silikatui: 180+300, o akytui 250+240. Silikas yra brangesnis nei akytas, bet jo ir reikia mažiau. Vatos ant silikato reikia daugiau, nei ant akyto, bet tas skritumas susikompensuoja ant mūro kainos. Esu atlikęs skaičiavimus, kai užfiksuoji norimą gauti varžą ir keiti mūros ir vatos storius, ir skaičiavimai rodo tą pačią sienos m2 kainą. Toliau yra +/- dėliojimas: siliko sienoje langai montuojami į apšilinimo sluoksnį (10€/m2), bet akytui reikia armavimo kas 4 eilė ir po langais,  daugiau klijų, nes siena storesnė. Akytas betonas patogesnis komunikacijų vedžiojimui, bet tai vienkartinis darbas. Akytas betonas yra labiau "pažeidžiamas" drėgmės+šalčio, nei silikatas. Nesakau, kad jūsų pasirinkimas yra kažkuom blogas. Manau šauniai padarėte ir linkiu sėkmės vystant projektą.

(3) · (1) · Atsakyti · 2021 m. vasario 9 d.

Remigijus

Modestai, gal Jūsų kontaktą galima?

Aš suprantu, kad labai svarbu tieisngai pasirinkti sienų medžiagą, realiai tai daroma vieną kart, todėl sudėtinga apsispręsti ir prieiti to "aukso vidurio".
Prie silikato turbūt paprasčiau viską tvritinti, bet kaip minėjo Evelina dujų siliakte lengviau įmontuoti visas komunikacijas.
Langų tvirtinimas A++ jau turėtų būti ant stiko pluošt laikiklių? ir čia turbūt tiek silikato, tiek dujų silikato atveju?
Kokios mintys apie Velox sistemą?

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. vasario 9 d.

Modestas

Remigijus  A

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. vasario 9 d.

Modestas

Remigijus  Ačiū už parodytą susidomėjimą. Evelinos teiginys apie lengvą komunikacijų vedžiojimą yra teisingas, tačiau galiu tik pasikartoti, kad tai vienkartinis darbas, todėl nereiktų suabsoliutinti visko su šiuo patogumu.

Žiūrint matematiškai, o ne pagal VBS (viena boba sakė), tai langus reiktų montuoti termo profilyje ir štai pagrindimas: nors bauroc blokai šilti, bet projektinis (ne marketinginis) šiluminis laidumas yra 0,134 W/(mK)(https://bauroc.lt/uploads/sites/8/2020/10/DoP-bauroc-CLASSIC-LT18.pdf), o xps termo profilio (marketingė vertė): 0,037 W/(mK) (https://warmotech.lt/produktai/warmotech-lxps-langu-montavimo-profiliai). Vadinasi termo profilio laidumas yra apie ~ 3,6 karto mažesnis, todėl šilumos nuostoliai bus mažesni.

(1) · (0) · Atsakyti · 2021 m. vasario 9 d.

Modestas

Pažimėtina, kad šioje vietoje pačių nuostolių dydis nėra svarbus, nes plotas per kurį prarandama šiluma ir labai mažas, bet esmė, kad atsiranda šalčio tiltas ir kitos problemos. Silikatui langas termo profilyje yra privalomas be jokių išlygų, nes per mazgą lango rėmas-silikatas sušals silikatas, o ant jo atsiras kondensatas dėl temp. skirtumų, o tuomet pelėsi ir t.t. (kai lauke -15C, o viduje +22C ir dar viduje yra 40-50% santikinė drėgmė). Toks pat reiškinys turėtų būti ir ant akyto betono, tačiau mažesniu laipsniu, nes akytas gerokai šiltesnis. Žiūrint į termo profilio kainą ji nėra tokia didelė, kad vertėtų sutaupyti nenaudojant jų. Juk to mazgo tvarkymas yra labai komplikuotas: nes tvarkant jį susigadina išorės apdaila ir vidaus apdaila.  Yra įvairių gamintojų (illbruck, TRIOTHERM⁺  ir t.t.) pavadinimus vardinu tiesiog iš paieškos internete. Išsirinkite kas patiks. Taip pat noriu atkreipti dėmesį, kad tiek silikatui, tiek akytam betonui apšiltinti reiktų naudoti suderintą vandens garų pralaidumui medžiagą. EPS/XPS drėgmės nepraleidžia nei iš vienos pusės. Akytas ir silikatas yra laidus vandens garams. Akmens vata taip pat. Galbūt tas reikalavimas vandens garų pralaidumui yra perteklinis, kai praėjus kokiems 3-5 metams po statybų visos sienos ir ne tik kad išdžiuvusios, bet perdžiuvusios ir jos "mielai tą drėgmę atiduotų patalpų orui, bet va žiūrint matemtiškai privalomas :D ir netgi apdailinis tinkas turėtų būti laidus vandens garamas.

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. vasario 9 d.

Marius

Modestas  https://youtu.be/OEK_BBO0ZVQ

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. sausio 24 d.

Kęstutis Baranauskas

Galima naudot ir ecoterm + blokelius, su 300mm tikrai nereiks isnesinet langu ir varza dar geresne. Tiks A++ pertekliniai klasei :D 

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. kovo 9 d.

Donatas Šatkauskas

Ar nebuvo Jūsų pirminė mintis statyti iš SIP plokščių? Gal galite pakomentuoti kodėl apsigalvojote?

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. kovo 29 d.

Evelina Aleliūnienė

Minties statyti sienas iš SIP plokščių nebuvo. Nuo pat pradžių apie blokelius mąstėme. SIP skydus norėjome naudoti stogui, bet panašu, jog vis tik nenaudosime :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. kovo 29 d.

Gedminas

Sveiki,  galbūt pamenate kiek tuo metu kainavo blokeliai? 

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. rugpjūčio 26 d.

Andrius

Iš kur užsakinėjote blokelius ir sąramas?

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. lapkričio 6 d.

Evelina Aleliūnienė

Tiesiogiai per Bauroc.

(1) · (0) · Atsakyti · 2022 m. lapkričio 6 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.