Turbūt jokia paslaptis, kad specializuojuosi interjero projektuose internetu. Vienas iš darbų, kuriuos turi padaryti klientas, prieš pradedant su manimi dirbti yra patalpų išmatavimas. Kad būtų aiškiau, kokiais būdais galima tai padaryti ir kaip tai daro mano klientai, specialiai rašau šį straipsnį. Be to, tai išeis jums į naudą - labiau susipažinsite su savo patalpomis, įsiminsite kai kurias detales, tad bus lengviau įsivaizduoti vienokius ar kitokius sprendimus.
Kaip žinoti ar turimo plano ir matmenų užtenka?
Dažnai iš klientų girdžiu: "turime planą, visi matmenys ten yra". Deja. 9 atvejais iš 10, turimų planų nepakanka ir tenka matuoti patiems. Nebent tai yra dar nepastatytas pastatas ir turite architekto darytus brėžinius, pjūvius, fasadus ir pan. Tokiu atveju jums nieko matuoti nereikia - tik atsiųsti man turimą informaciją. Jeigu tai nėra tas atvejis ir butas ar namas jau pastatytas, o tuo labiau kažkada buvęs įrengtas, permatuoti BŪTINA. Štai standartinis matmenų turėjimas, kuris pasitaiko dažniausiai:
Ko trūksta? Žiūrėkite į sieną 6.66 - tai bendras visos sienos ilgis, tad čia visiškai neaišku, kokio pločio langai, kiek cm yra tarp langų ir kiek cm yra šalia langų. Šie matmenys svarbūs, nes turi įtakos baldų išdėstymui. Taigi, kai kažko trūksta, aš pažymiu tas vietas, kurias reikia pamatuoti. Taip pat labai praverčia, jeigu permatuojamas bendras patalpos ilgis ir plotis, nes matuojant kiekvieną sieną atskirai būna, kad atsiranda klaidų, paklaidų, tad galima pasitikrinti ar viskas gerai.
Ką reikia išmatuoti?
Sienas ir nišas - pageidautina kiekvieną;
Lango plotį, aukštį nuo žemės ir pačio lango aukštį (arba atstumą nuo lubų iki lango viršaus);
Durų angas ir aukščius;
Lubų aukštį;
Jeigu jau pravesti įvadai ir reikia prie jų taikytis, pažymėti įvado centrą (atstumas nuo sienos iki įvado, aukštis nuo grindų iki įvado) ir pan.;
Jeigu padarytos vietos rozetėms ir jungikliams ir reikia prie jų taikytis, pažymėti jų vietas (arba atsiųsti statytojų duotus brėžinius, jeigu tokie yra, bet būna, kad nesutampa atstumai, todėl patartina permatuoti);
Visa kita, jeigu matau, kad tai svarbu.
Visa tai galite pasidaryti dar prieš kreipiantis į mane, bet galite pirmiausia atsiųsti patalpos nuotraukas ir turimus planus, o aš pasakysiu, ko trūksta.
Kaip pažymėti matmenis?
Čia turbūt sunkiausia dalis :) Pažymėjimo būdų yra daug, klientai sugalvoja įvairiausių, tad dalinuosi jais:
Nufotografuoti patalpą ir matmenis su Paint ar kokia kita programa sužymėti ant nuotraukos;
Atsispausdinti nuotraukas ar planą, matmenis ant jų užrašyti ranka;
Sužymėti viską su Paint ar kokia kita programa tiesiai ant plano;
Nubraižyti planą su matmenimis ranka ar kita programa patiems ;
Papildomai informacijai galima viską nufilmuoti.
Patarimai.
Jeigu fotografuojate ir žymite matmenis ant nuotraukų, tai darykite šviesiu dienos metu ir užvadinkite nuotraukas pavadinimais pagal patalpą, kadangi būna sunku suprasti kurią sieną matau.
Jeigu filmuojate, filmuokite nepertraukiamai, apeidami kiekvieną patalpą ir nufilmuodami tiek grindis, tiek lubas. Žinoma, nesukiokite kameros labai greitai. Filmuodami galite pasakoti, ką matote. Vienas klientas puikiai tai padarė ir kilus neaiškumams, įsijungdavau video ir pasitikslindavau, kas neaišku :)
Pasirinkite, kaip matuosite atstumus iki rozečių ar įvadų. Ar iki centro, ar iki krašto ir tokio principo laikykitės visur.
Kolkas tiek, tikiuosi padėjau ir bus lengviau padaryti šį darbelį patiems!
Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti: slapukų naudojimas. Sutinku
Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.
Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.
Komentarai