Susiję tag'ai
#Svetainė#Tekstilė
Nepraleisk! Naujas video!
2022 m. kovo 17 d.

Teksto autorius: Blank Page

Minkštieji baldai dažnai tampa namų širdimi ir šeimos susibūrimo vieta, ant kurios vyksta ne tik poilsis, bet ir gyvenimas. Žaidžia vaikai, skaniukus graužia šuniukai ir draugai mėgsta pavakaroti. Tad kaip gerai pasirinkti minkštąjį baldą, kuris būtų universalus ir atlieptų Jūsų poreikius bei išlaikytų aukštą komforto lygį ir ką reiškia “gerai pasirinkti” minkštųjų baldų kontekste? Kokie kriterijai yra svarbiausi renkantis minkštuosius baldus? Kaip tinkamai juos įvertinti ir išsirinkti Jums labiausiai tinkantį variantą? Koks tinkamiausias baldinis audinys Jūsų poreikiams ir į ką turite atkreipti dėmesį renkantis audinį?

Tad šie ir kiti klausimai buvo aptarti Blank Page mokymų akademijos organizuoto seminaro metu minkštųjų baldų srities profesionalų, kurie savo patirtis kaupia minkštųjų baldų gamyboje, pasaulinių gamintojų gaminių atstovavime, naujų dizainų ir medžiagų kūrime.

 

 

Pradėkime nuo tendencijų. Niekas neišmano tendencijų geriau, negu seniausias dizaino bei gamybos tradicijas turintys italai. Įžvalgomis apie naujausias tendencijas dalinasi Laima Butkienė, įmonės "Casa Bella" atstovė, kuri puikiai pažįsta itališką dizainą ir gali papasakoti, koks gi tas artimiausios ateities minkštųjų baldų DNR dominuos mūsų namuose.

Nykstantys stilistikos rėmai

Tas pats baldas gali atsirasti visiškai skirtingos stilistikos ir apimties interjeruose. Paprastų linijų sofa gali tapti tiek minimalistinio interjero, su vos keliais kuklios estetikos elementais, dalimi, tiek ir klasikinio, turtingo aukso, marmuro detalėmis, interjero dalimi.  Minkštas baldas tampa universaliu, sako specialistė. Jis gali būti pritaikomas skirtingos stilistikos interjero erdvėms, keičiant jo “rūbą”.

Netgi gamintojai po truputį atsisako kategorizavimo ir baldų skirstymo pagal stilistikas, drąsiai žengiama į laikmetį, kai klientas renkasi sau patinkantį minkštąjį baldą, o jį  pritaikyti  skirtingose erdvėse padeda personalizavimas: audiniai bei detalės, kurias laisvai leidžia rinktis gamintojas.

casabella.lt

Individualizavimo galimybės

Šiuolaikinis gyvenimo būdas diktuoja, jog kiekvienas iš mūsų individualus, kodėl kitaip turėtume jaustis renkantis minkštuosius baldus? Taigi, žinomiausi pasaulio minkštųjų baldų gamintojai suteikia pirkėjui galimybę personalizuoti baldą pagal savo poreikius. Pirmiausia, tam puikiai pasitarnauja skirtingi moduliniai sprendimai. Turėdami galimybę rinktis skirtingo gylio, pločio ar krypčių modulius, galite susikurti sau pritaikytą minkštojo baldo konfigūraciją, atitinkančią būtent Jūsų individualų komforto suvokimą.

Dvivietė ar trivietė sofa? Tai jau nebėra vienintelis klausimas, renkantis sofą sau. Šiandien reikėtų atsisukti į savo bei erdvės unikalumą ir pagalvoti, koks minkšto baldo vaidmuo bus jūsų namuose. Ar ši sofa turi tarnauti atsisėdimui viena kryptimi, o gal skirtingomis? Priklausomai nuo to, kokia baldo funkcija ir į ką koncentruotas Jūsų dėmesys, galite konfigūruoti Jums tinkamą minkštą baldą.

casabella.lt

Nematomas komfortas

Technologiniai sprendimai, kurie nebūtinai yra naujiena iš esmės, tampa nauju vėjo gūsiu, nes minkštuose balduose panaudojami taip, kad neaukojant baldo dizaino, jis turėtų įvairų funkcionalumą, pritaikomą pagal sėdinčiojo poreikius. Tai keičia baldo kūrimo principus: pradedama kurti nuo funkcionalumo galimybių (baldo sėdimosios dalies gylio reguliavimas, kojų atlenkimas, nugarėlės atlenkimas) ir tik tuomet, kai prototipo funkcionalumas pakankamas, jis apvelkamas dizaino sprendiniais. Taigi, baldai transformeriai, suteikiantys galimybę keisti juos čia ir dabar, paprastai ir pagal poreikį savo namuose, užims svarbią vietą rinkoje, sako Casa Bella atstovė. 

Gyvenime tampa svarbi ir dinamika, nuolatinių pokyčių galimybė, prie to gali prisidėti baldai transformeriai. Pavyzdžiui, sofa, kurios pagalvės gali būti lengvai perkeliamos, keičiant atsisėdimo patogumo lygį arba iš vis jas patraukiant ir transformuojant minkštąjį baldą iš sofos į dienos lovą. Taigi, suderinus funkciją su dizainu, galime turėti individualiai tobulus minkštuosius sprendimus.

casabella.lt

Aptakios formos

“Lyriški” ir “aptakūs” sprendimai interjeruose vis dažniau matomi. Formos tėkmę pabrėžia ne tik lenktos linijos, bet ir jas papildantys audinių pasirinkimai. “Aptakūs” minkštieji baldai interjere skatina tėkmės pojūtį ir vis stipriau užkariauja namų erdves. Reikia tik išdrįsti!

Atgimimas: retro mada

Jau kurį laiką jaučiama tendencija, kuria pasaulį užkrečia žinomiausi pasaulio gamintojai atgaivindami savo ikoninius minkštųjų baldų modelius kurtus 1950-1970 metais, tik pritaikydami juos šiandienai – pasiūlydami šiandieninio vartotojo poreikius atitinkančius audinių sprendimus, moduliacines galimybes. Gamintojai, neturintys tokios ilgos gyvavimo istorijos, pradėjo kurti baldus, įkvėptus būtent to laikmečio, pridėjo futuristinių detalių ir tokiu būdu perkėlė istoriją į šiandieną. Panašu, jog ši tendencija sėkmingai gyvuos dar kurį laiką.

casabella.lt

Aplinkai draugiški gaminiai, nebe procesai

Nieko nebestebina, jog gamintojai veikia atsakingai ir renkasi aplinkai draugiškus veikimo modelius, bet to nebeužtenka. Tendencingai matoma, kad gamintojai žengia dar laipteliu aukščiau ir naudoja draugiškas aplinkai medžiagas, kurios kuriamos iš antrinių žaliavų, atsisakoma gyvūninės kilmės medžiagų pačiuose gaminiuose. To, tikėtina, matysime vis daugiau ir taip gamintojai skatins savo vartotojus susimąstyti, kad jų sprendimai ne tik apie jų namus, bet ir apie pasaulį plačiausia prasme.

Tradicijos

Yra dalykų, kurie tiesiog negali pasikeisti – itališkas dizainas diktuoja keturių kertinių komponentų draugystę: natūralūs audiniai, medis, metalas ir akmuo. Pasirinkę tokius derinius, niekuomet neprašausite bei turėsite laikui nepavaldų minkštąjį baldą.

casabella.lt

Itališkų baldų vertė

Laima Butkienė supažindina ir su vertėmis, kurios dažnai yra nematomos, žiūrint į baldą, kaip baigtą gaminį. Dažnai galima girdėti nusistebėjimų, kodėl vienas ar kitas minkštųjų baldų modelis turi atitinkamą kainą. Specialistė pasakoja, kaip atrodo užkulisiai, kurie reikalingi tam, kad baldas pasiektų naudotojo namus.

Nepavaldus laikui dizainas

Italijos meistrų sukurti baldai dažnai pralenkia savo laikmetį ir tarnauja kur kas ilgiau negu kūrėjai tikisi. Istoriniai dizaino modeliai savo patogumu ir estetika atitinka vartotojų poreikį eilę metų ir turėdami ilgą istoriją gali būti derinami net ypač šiuolaikiškuose interjeruose. Taigi nematoma dalis čia – talentas ir daug darbo, kol išgryninamas dizainas, kuriuo vienodai grožėsis ir mėgausis keletas kartų.

Kūrybinis procesas

Tam, kad baldas, toks, kokį jį matome, pasiektų mūsų namus turi įvykti grandinė labai svarbių veiksmų. Neužtenka dizaineriui nupiešti puikaus dizaino eskizo, jis turi būti suderinamas su technologais, konstruktoriais, sukirpėjais, siuvėjais. Aptarus svarbiausius klausimus yra kuriamas prototipas, kurio dėka atrandama maksimali baldo ergonomika, funkcionalumas, praktiškumas. Jei bent vienas iš kriterijų netenkinamas, toks baldas niekada neišvysta dienos šviesos. Tai ypač laikui imlus ir brangus procesas. Jo dažniausiai nematome mes, galutiniai vartotojai, dėl to kartais būna sunku suprasti tikrąjį vertės pasiūlymą.

casabella.lt

Ištobulintos technologijos ir gamybos procesai

Gamintojai daug investuoja į gamybinius ir technologinius procesus, kurie nematomi, tačiau labai aiškiai juntami naudojant minkštąjį baldą.

Rankų darbas

Aukščiausios kokybės ženklas. Kiekvienas gaminys gali būti šiek tiek kitoks, tačiau visos jo detalės liečiamos žmogaus rankų ir prižiūrimos gyvo žmogaus. Rezultatas – nepriekaištinga kokybė.

Inovacijos. Skaitmenizavimas

Italų gamintojai visuomet stengiasi ne tik patys diktuoti madas, bet ir koja kojon žengti su naujausiais klientų poreikiais. Tad rinkoje galima rasti įvairių sprendimų, kurie technologijų pagalba, leidžia klientui lengviau naudotis baldu. Pavyzdžiui: nuskaityti gaminio etiketę išmaniuoju įrenginiu ir taip gauti baldo pasą su visa informacija apie savo minkštąjį baldą.

Darbo priemonės klientui

Italų gamintojai dažniausiai visą pirkimo procesą stengiasi padaryti kuo palankesniu ir patogesniu klientui. Dauguma turi daug medžiagos, kuri padeda pamatyti visas audinių, konfigūracijų galimybes. Kai kurie netgi siūlo naudojantis specialiais konfiguratoriais susimodeliuoti baldą pagal savo pasirinkimus ir dar kartą įsitikinti, kad būtent toks rezultatas Jus tenkins labiausiai.

casabella.lt

Kaip jau buvo minėta, dažnai minkštieji baldai mums siejasi su jaukumu ir atsipalaidavimo akimirkomis. Patogi sofa yra dažno įsikūrinėjančiojo svajonė. Tačiau kaip skirtingi žmonės, taip skirtingos ir jų svajonės. Todėl kompanijos "Mano sofa" atstovė Kristina Birgelė dalinasi žingsniais, kurie padės suprasti, o kokia gi ta Jūsų svajonių sofa ir kaip ją pasirinkti, o po to mėgautis ilgus metus?

Specialistė sako, jog būtina atsakyti sau į svarbiausius klausimus, kurie padės priimti geriausiai Jums tinkantį sprendimą.

1. Kas Jūs esate?

  • Šeima
  • Vaikai
  • Gyvenimo būdas
  • Augintiniai
  • Komfortas
  • Asketiškumas ir retai namuose aplankantys svečiai
  • Komunikabilumas ir namai pilni svečių
  • Patinkantis dizaino stilius
  • Poros norai ir jų sutapimas/nesutapimas.

manosofa.lt

2. Kokio jausmo siekiate?

Ar esate komforto mėgėjai ar minimalizmo šalininkai, gyvenantys gan asketišką gyvenimo būdą? Komforto mėgėjams puikai tiks plati sofa, su gilia sėdimąja dalimi, itin minkštoms pagalvėmis, švelnia medžiaga. Šios savybės suteikia patogumo ir jaukumo jausmą.

Žmonėms, kurių būdas gan asketiškas, gali patikti sprendimai, kurių ergonomika griežtesnė, panaši į biuruose sutinkamus sprendimus – aukštesnė, kietesnė sofa, grubesnis jos audinys.

3. Erdvės dydis

Mažoje erdvėje reikėtų ir su sofos dydžiu nepersistengti, o didesnėje nepasirinkti per mažo minkštojo baldo. Žinoma, turite gerai įsivertinti savo veiklų spektrą. Jeigu dažnai sulaukiate gausaus svečių būrio, svarbu įvertinti, ką dažniausiai veikiate ir kiek toms veikloms reikės vietos.

4. Erdvės transformavimo poreikis

Svarbu įsivertinti, ar bus reikalinga erdvę transformuoti. Jeigu ne, tuomet joje gali atsirasti didesnė sofa-kampas. Jeigu manote, kad norėsite keisti baldų išdėstymą, išmintinga būtų rinktis didesnės sofos ir kelių mažesnių sofų ar fotelių komplektą. Jeigu neturite daug erdvės, tačiau reikia suformuoti daugiau prisėdimo vietų, nepamirškite, kad padėti tai padaryti gali pristatoma banketė ar pufas, kurie su papildomais aksesuarais gali tarnauti ir kaip kavos staliukas.

manosofa.lt

5. Stilistika:

  • Klasika
  • Provansas
  • Skandinaviškas
  • Minimalistinis
  • Japandi
  • Itališkos vilos įkvėptas

6. Ar sutampa Jūsų ir Jūsų šeimos norai?

Kaip rasti kompromisą? Jei vienas iš poros linkęs rinktis minkštą baldą, kuris suteikia ypatingą sėdėjimo komfortą, o kitas mieliau rinktųsi kietesnį variantą, taip ir komplektuokite. Juk sofa gali būti minkštesnė, o fotelis kietesnis, arba atvirkščiai. Žaiskite ir atrasite visiems tinkamus sprendimus!

7. Sofos dydis ir forma:

  • Tiesi ar kampinė
  • Išmatavimai
  • Modifikacija
  • Atlošo aukštis
  • Sėdimosios dalies aukštis ir plotis
  • Porankiai - jų poreikis ir plotis
  • Kojelių aukštis ir medžiaga
  • Sofos vieta erdvėje
  • Foteliai

manosofa.lt

8. Vieta erdvėje

Sofos vieta erdvėje turi įtakos dizaino pasirinkimui. Jeigu sofa statoma prie sienos, nugarinė dalis gali būti paprastesnė, nes nebus matoma. Jeigu planuojate sofą statyti atvirai, sukuriant galimybę matyti visas jos puses, reikėtų atkreipti dėmesį, jog nugarinė dalis taip pat bus matoma, todėl galima rinktis baldą su papildomais nugarinės dalies dizaino elementais.

9. Forma

Sofos formą padėtų išsigryninti jos imitavimas savo erdvėje ant grindų. Virvelės, juostelės, paklodės, ar kartoninių dėžių pagalba galite modifikuoti skirtingas sofos konfigūracijas ir pajausti, kuri geriausiai atliepia erdvę.

10. Atlošas

Vertinant atlošo aukštį, reikia įsivertinti ar norite žemesnio, ar aukštesnio atlošo, o galbūt netgi pageidautumėte atramos galvai. Ši savybė ypač svarbi, jeigu sofa stovi erdvėje laisvai. Rinkdamiesi prisiminkite, kad ji bus matoma iš visų pusių ir įvertinkite, kad nugarinė dalis taip pat turi atrodyti estetiškai.

manosofa.lt

11. Porankiai

Sofa su siaurais porankiais arba sofa be porankių puikiai tiks mažoje erdvėje ir jos neapkraus. Tuo tarpu sofa su plačiais porankiais gali būti naudojama multifunkciškai ir porankis gali tarnauti, kaip staliukas, naudojant papildomus aksesuarus.

12. Sėdimoji dalis

Jeigu renkantis sofą Jums svarbu atsipalaidavimas ir galimybė įsipatoginti pusiau gulomis, Jums puikiai tiks sofos, kurių sėdimoji dalis yra didesnio gylio. Jeigu Jums svarbu, kad atsisėdę ant sofos, galėtumėte sėdėti tiesiai, tuomet labiau tiks sofos su mažesnio gylio sėdimąja dalimi.

13. Kojelės

Aukštos kojelės suteikia baldui elegancijos ir lengvumo. Tokiu atveju, sėdimoji dalis dažnai aukštesnė, negu baldų be kojelių arba su žemomis kojelėmis. Taigi, toks sprendimas tinkamas erdvėse, kur norisi išgauti lengvumo pojūtį arba “sėdėtojams”, kurie nemėgsta į baldą “įkristi” žemai. Žemos kojelės arba minkšti baldai su minimaliomis techninėmis kojelėmis, priešingai – baldą įžemina ir estetine prasme kuria “klampumo” pojūtį. Renkantis kojelių aukštį svarbu įvertinti, ar aukštis patogus valymui po baldu. 

manosofa.lt

14. Miegamojo mechanizmas

Mano sofa kompanijos specialistė Kristina Birgelė, skatina pagalvoti ar Jūsų atveju tikrai būtinas miegamojo mechanizmas sofoje. Jeigu tai sofa kasdieninei lovos funkcijai, taupant vietą, tuomet, žinoma, tai neišvengiama. Tačiau, jeigu pagal nutylėjimą, renkantis sofą, galvojate apie vieną kartą per metus užsukančius svečius, tuomet vertėtų pamąstyti, ar tikrai verta rinktis tokį sprendimą, galbūt svečiams užtektų pripučiamo čiužinio? Sofos su miegamuoju mechanizmu, dažniausiai yra mažiau komfortiškos, tad dėl retų svečių, nuskriaudžiate save kasdieniame gyvenime.

manosofa.lt

Seminaro ekspertai iš Vilmers UAB įmonės sako, kad sofa yra svarbiausias namų taškas, čia gimsta gražiausi prisiminimai, čia išgyvename giliausias emocijas, čia ilsimės ir bendraujame.

Kartais renkantis minkštuosius baldus sunku suprasti, koks optimalus kainos ir kokybės santykis. Todėl Vilmers UAB įmonės atstovė Laura Dasevičienė papasakojo apie baldo kūrimo ir gamybos procesus, kurie yra nematomi galutiniam vartotojui, kaip pavyzdį pasitelkdama, neseniai drauge su vokiečių dizaineriais sukurtą naujausią sofos modelį. Seminaro metu buvo pristatyta ši naujausia įmonės sofa VIU bei nuodugniai išdėstytas jos kūrybos procesas.

vilmers.lt

Naujas baldo dizaino kūrimas – ilgas ir sudėtingas procesas

Pasak Vilmers, norint sukurti naują minkštojo baldo modelį, pirmiausia:

  • Išanalizuojami klientų poreikiai;
  • Išsiaiškinama, kokie dizaino sprendimai palankiausiai vertinami ir labiausiai mėgstami.
  • Bandoma suprasti, koks komforto lygis reikalingas šiandieniniam vartotojui, ko jis ieško ir kas jam yra aktualiausia renkantis minkštuosius baldus.

Kuriant būtent VIU sofos modelį buvo prieita išvados, kad šiuolaikinio kliento poreikius patenkinti yra reikalingas modulinis baldas su daug variacijų, galimybe turėti pasirinkimą tarp porankio ir daiktadėžės, atliekančios ir staliuko funkciją. Išsiaiškinus šiuos kriterijus, buvo kuriamas baldo prototipas. Baldo dizainas buvo kurtas garsių Vokietijos dizainerių Bottcher & Kayser. Jie teikė pirminius sofos variantus. Gavus tenkinančius pasiūlymus į procesą įtraukiamas įmonės produkto vystymo skyrius, kuris parenka atitinkamas medžiagas ir pradeda kurti prototipą.

vilmers.lt

Šiame etape vyksta ilgos diskusijos, yra atliekami įvairūs bandymai. Jų tikslas – parinkti baldui tinkamas konstrukcijas, karkaso, užpildo ir išorės medžiagas. Nuo brėžinio iki prototipo sukūrimo, šiuo atveju, prabėgo keturi mėnesiai. Pagaminta bandomoji baldo versija buvo testuojama - atlikti pakeitimai tam tikrose vietose, kurios nepatenkino kūrėjų lūkesčio 100 procentų. Pakeitimai atliekami tol, kol vystymo skyrius po visų bandymų gauna rezultatus, tenkinančius visus jų ir dizainerių išsikeltus kriterijus.

Kiekvienas baldas turi savo specifikaciją, kurią labai svarbu žinoti ir suprasti. Tam, kad baldas būtų itin elastingas, komfortiškas ir tarnautų kuo ilgiau, Vilmers naudojo zigzago spyruokles. Tuomet buvo nuspręsta, kokį komforto lygį baldas turi atitikti. Ilgametė gamybos patirtis suteikė galimybę greitai atrinkti, kurie porolonai tinkami pasiekti norimą šio baldo komfortą. Buvo naudojamas didelio elastingumo ir aukštos kokybės HR porolonas (35 kg/m3). Tuomet dedamas dar vienas HR porolono sluoksnis suteikiantis minkšto įsėdimo jausmą (30kg/m3).

vilmers.lt

Galiausiai - sinteponas ir audinys. Tiek pagalvės, tiek sėdimoji dalis apvilkti vientisu siuviniu. Ganėtinai aukštos kojelės ne tik padeda suformuoti patogų atsisėdimo aukštį, bet ir suformuoja patogų priėjimą robotui siurbliui. Kadangi baldas modulinis, dalių sukeitimui vietomis buvo sukurta konstrukcija leidžianti dalis stumdyti ant rėmo, jų nenuimant. Tai palengvina transformacijos galimybę. Taigi, renkantis minkštąjį baldą sau labai svarbu ištyrinėti šias specifikacijas ir įsivertinti ar jos atitinka Jūsų poreikį.

Įmonės atstovė Laura Dasevičienė taip pat išskiria pagrindinius kriterijus, kuriais vadovaujantis turėtų būti renkamasis minkštas baldas:

  • Stilius
  • Sėdėjimo komfortas
  • Baldo matmenys
  • Poreikis

vilmers.lt

Dažniausiai daromos klientų klaidos:

1. Baugu klausti

Svarbiausia komunikuoti ir bandyti išsiaiškinti sau svarbią informaciją apie norimus minkštuosius baldus. Reikėtų pateikti konsultantui kuo daugiau turimos informacijos apie Jūsų erdvę, galbūt netgi brėžinius ar nuotraukas. Tokiu būdu, specialistas galės įvertinti Jūsų tikrąjį poreikį ir patarti objektyviai.

2. Gobelenų pasirinkimas pagal grožį

Gobelenas turi Jums patikti, tačiau tuo pačiu metu neturėtų tapti galvos skausmu ir turėtų atitikti būtent Jūsų asmeninius poreikius.

3. Baldo komplektacija neatitinka erdvės parametrų

Taip nutinka, kai klientas atranda patinkantį modelį, bet neįvertina, kad jis per didelis ar per mažas jo erdvei.

4. Komforto neįvertinimas

Minkštuosius baldus būtina “matuotis” ir tik išmėginę keletą skirtingų variantų, galite pasirinkti, kuris yra patogiausias būtent Jums. Kaip žinoti? Minkštasis baldas turi būti toks patogus, kad nesinorėtų iš jo pakilti.

vilmers.lt

Į ką reikia atkreipti dėmesį, renkantis audinius baldams?

Tas pats minkštasis baldas gali atrodyti labai skirtingai “aprengtas kitu rūbu”. Baldo dizainui bei praktiniam naudojimui ypač didelę įtaką turi tinkamai parinkti audiniai. Kartais naujas audinys Jūsų sofą ar fotelį gali pakeisti neatpažįstamai ir prikelti naujam gyvenimui.

Inga Gecevičienė, įmonės "Nevotex" atstovė, kasdien susiduria su skirtingais poreikiais ir vizijomis, todėl seminaro metu dalinasi įžvalgomis, kurios padės nepasiklysti baldinių audinių gausoje bei rasti sprendimus, labiausiai atitinkančius individualų poreikį.

 nevotexproduktai.lt

Audinys, natūrali ar dirbtinė oda? 

Rinkdamiesi medžiagą baldams pirmiausiai atsižvelgiame į aplinkos, kurioje baldas bus eksploatuojamas, interjerą, kūrybinę viziją, idėją bei pageidaujamos medžiagos rūšį: audinys, dirbtinė ar natūrali oda.

Baldinių audinių pasirinkimas yra labai platus. Klientas, kuris renkasi šiuos audinius pirmiausia turi atsakyti į klausimą – kokiai paskirčiai bus naudojamas baldas? Ar tai bus namų, visuomeninės paskirties, lauko sąlygomis ar drėgnoje patalpoje laikomas baldas? Įvertinus eksploatacijos sąlygas pasirinkti konkrečiu atveju labiausiai tinkančią baldinę medžiagą, pagal medžiagos technines charakteristikas.

Prie baldinių audinių pavyzdžių visuomet rasite ir jų aprašymus. Svarbu mokėti juos perskaityti, teisingai suprasti ir įvertinti pagrindinius techninius rodiklius, kurie padės išsirinkti tinkamiausią audinį, nepriklausomai kokiai paskirčiai renkatės - skiriasi tik vertinimo kriterijai.

1. Martindeilo testas

Audinio tvirtumas arba, kitaip vadinamas, atsparumas dėvėjimuisi yra nustatomas pasaulyje pripažintu audinio trinties testu nepriklausomose laboratorijose, kuris vadinamas Martindeilo testu.

Jeigu renkatės audinį pagalvėlėms, aksesuarams, dekoro elementams užtenka, kad Martindeilo testo rezultatai būtų 10 000 - 15 000 ciklų. O renkantis audinį sėdimosioms baldo dalims rekomenduojami tie audiniai, kurių Martindeilo testo rezultatai viršija 25 000 ciklų. Jeigu baldas naudojamas nuolat, jame atsiranda ištraukiami mechanizmai – daugiau sąlygų susidaryti trinčiai, tuomet rekomenduojama rinktis audinį, kurio tvirtumo testo rezultatai viršija 40 000 ciklų. Visuomeninės paskirties baldų audinių Martindeilo testo rezultatai turėtų būti ne mažiau 50 000/60 000 ciklų.

2. Pilingo testas

Labai dažnai pamirštamas rodiklis, tačiau labai svarbus. Jis parodo, kiek audinys yra atsparus pūko susidarymui ant paviršiaus. Visiems gerai pažįstamas posakis, “audinys susipumpuravo” arba “audinys nusiburbuliavo”. Taip pakitęs audinys neatrodo estetiškai ir kad to išvengtume, turime įvertinti pasirenkamo audinio pilingo testą. 5 balai yra aukščiausias galimas rezultatas. Jeigu renkatės audinį intensyvaus naudojimo baldui, patartina rinktis tokį, kurio pilingo testo balas kuo aukštesnis, idealiu atveju –  4/5.

3. Atsparumas šviesai

Itin svarbus rodiklis, nusakantis audinio spalvos atsparumą blukimui. Svarbu įvertinti šį rodiklį, priklausomai nuo baldo eksploatavimo sąlygų. Jei baldas bus naudojamas vidaus patalpose, visiškai pakanka 4-6 balų įvertinimo blukimui, tačiau jei baldas stovės stiklinėje oranžerijoje ar lauke, reikėtų rinktis nuo 6 iki 8 balų atsparumą blukimui atitinkantį audinį.

4. Atsparumo ugniai standartas

Audiniai yra testuojami dėl jų atsparumo ugniai, t.y. užsiliepsnojimui. Tai ypač svarbi audinio savybė renkantis audinius visuomeninės paskirties baldams, taip pat baldams, kurie laikomi netoli židinio ar kito ugnies šaltinio.

5. Valymo būdas

Svarbu atkreipti dėmesį į priežiūrą, kuri visada turi būti pateikta renkantis audinį. Prižiūrint audinį ne pagal pateiktus nurodymus, pažeidžiamas audinio pluoštas ir prarandamos jo atsparumo savybės, kurias apibrėžia anksčiau aptarti testai.

Yra dar daug audinių testavimo būdų, tokių, kaip atsparumas tempimui, plėšimui, trynimui, prakaitui, siūlės tvirtumui ir kiti, tačiau tiek baldų gamintojai, tiek vartotojai didžiausią dėmesį skiria audinio atsparumui trinčiai, pumpuravimuisi, blukimui, degumui ir priežiūrai.

nevotex.lt

Audinio savybes ir išvaizdą nulemia siūlų, iš kurių jie audžiami, žaliava. Pluoštai skirstomi į natūralius, dirbtinius ir sintetinius.

  • Natūralus pluoštas – vis dar dažnai klientai atsisako šio pluošto audinių.Tačiau labai svarbu suprasti, kad baldinio audinio gamybai naudojamas natūralus pluoštas yra apdirbamas taip, kad būtų atsparus trinčiai, pilingui bei valymui. Nevotex atstovė siūlo nebijoti natūralių pluoštų, tokių, kaip medvilnė, linas, vilna. Jie pasižymi antibakterinėmis savybėmis, gerai sugeria drėgmę, nesukelia alergijos.
  • Dirbtinis pluoštas - tai cheminio proceso metu iš natūralių medžiagų pagamintas pluoštas, pasižymintis stipresnėmis atsparumo, pumpuravimosi ir kitomis savybėmis.
  • Sintetinis pluoštas - tai poliesteris, poliamidas ir kiti sintetiniu būdu išgaunami pluoštai. Sintetinis pluoštas yra sukurtas žmogaus, todėl jam suteikta daugybė naudingų savybių: neglamžus, patvarus, lengva priežiūra ir ilgaamžis.

 Baldinių audinių tendencijos

1. Buklė ir jo tipo audiniai

Stambaus pynimo buklės audiniai, kuriantys prabangų minkštumo, natūralumo ir jaukumo įspūdį, vis dažniau sutinkami šiuolaikiniuose interjeruose ir panašu, kad greitu metu neužleis savo pozicijos. Greičiausiai todėl, kad namų jaukumas dabar kaip niekad svarbus, o šis audinys suteikia nepaprastą jaukumo jausmą.

nevotex.lt

2. Ryškios spalvos

Kasmet spalvų institutas Pantone, sukūręs tarptautiniu mastu naudojamą sistematizuotą spalvinę sistemą, išrenka metų spalvą, kuri šiais 2022-aisiais metai yra „VeryPery“. Tai žaismingas violetinės ir raudos spalvos atspalvis, su melsvais pustoniais, siūlančiais ir demonstruojančiais linksmą, džiaugsmingą požiūrį bei drąsų kūrybiškumą.

Ryškios ir įkvepiančios spalvos atkeliauja ir į baldinių audinių pasaulį. Jeigu per daug rizikinga tokias spalvas rinktis visam minkštajam baldui, specialistė pataria rinktis saugesnį variantą ir išskirtinių spalvų audinius naudoti akcentinėms detalėms: pagalvėlėms, dekoro elementams.

3. Tvarumas

Atsižvelgiant į aktualias globalines problemas, tokias kaip oro tarša, klimato kaita ir vandens sunaudojimas, stengiamasi ieškoti audinių gamybos sprendimų, mažinančių poveikį aplinkai. Perdirbta medvilnė, vilna, sintetiniai pluoštai, plastiko buteliai, tampantys pluoštu, iš kurio audžiami audiniai – tai jau dabartis ir greičiausiai ateitis, renkantis audinius baldams.

Puikus šios tendencijos atspindys - audiniai, gaminami iš perdirbtos vilnos. Jie stebina išskirtiniu tvarumu. Jeigu vienam kilogramui vilnos pagaminti į aplinką yra paleidžiami 9 kilogramai anglies dioksido, tai perdirbtos vilnos kilogramui sukuriama tik 0,5 kg anglies dioksido. Taigi, perdirbtos vilnos audinys yra kuriamas tausojant aplinką dėl mažesnio energijos ir vandens resursų suvartojimo, tiek ir dėl mažesnio anglies dioksido poveikio jai.

nevotex.lt

nevotex.lt

Nevotex komanda kasdien dirba, kad naujai kuriami audiniai baldams prisidėtų prie tvarumo. Geriausias pavyzdys yra audinys, kuris pagamintas įtraukiant naująsias tvarias technologijas, kai šio audinio pluoštas pagamintas iš įvairių perdirbtų medžiagų, kurios didžiausiose pasaulio gamybinėse įmonėse nebuvo panaudotos dėl kokybės standarto neatitikimo. Šis audinys yra išaustas bei nudažytas visiškai nenaudojant vandens, sertifikuotas,visuotinai pripažintais ekologiniu standartu Oeko-Tex bei perdirbtų medžiagų standartu Global Recycled Standard (GRS).

Natūrali oda

Natūralumą vertinantys klientai dažnai pasirenka baldams medžiagą - natūralią odą. Natūrali oda yra skirstoma į tris rūšis:

  • Koreguota - odos paviršius dengiamas įvairiais dažų bei kitais apsauginiais sluoksniais, paslepiančiais visus nelygumus ant natūralaus odos paviršiaus ir apsaugančiais nuo aplinkos poveikio ir drėgmės įsigėrimo, tačiau tokia oda yra kietesnė, ne tokia maloni lietimo pojūčiui.
  • Šiek tiek koreguota - odos paviršius yra padengiamas specialiu plonu apsauginiu sluoksniu, siekiant sumažinti natūralius odos nelygumus ir apsaugoti odos paviršių nuo drėgmės įsigėrimo, aplinkos poveikio. Taip apdirbtos odos paviršius išlieka pralaidus orui, todėl oda yra minkšta ir elastinga.
  • Nekoreguota - odos paviršius yra nešlifuojamas, todėl natūralūs odos paviršiaus nelygumai išlieka ant jo. Randai, įbrėžimai ir matomi odos žymėjimai dažnai vertinami kaip odos paviršaus neatitikimai, tačiau toks vertinimas nėra teisingas. Atvirkščiai, tai reiškia, kad tokios odos paviršius nebuvo koreguotas išlaikant natūralų odos autentiškumą. Tokio apdirbimo oda yra visiškai pralaidi orui bei drėgmei, yra minkštesnė ir elastingesnė bei labai maloni lytėjimui.

nevotex.lt

Taigi, jei rinksitės odą baldams, kurie bus naudojami valgomojo, kavinių ar viešojo sektoriaus baldams, vertėtų rinktis koreguotą arba šiek tiek koreguotą odą, siekiant išvengti maisto bei gėrimų dėmių įsigėrimo, nes į nekoreguotos odos paviršių tokios dėmės žymiai greičiau įsigers. Renkantis odą baldams, kurie bus naudojami namų komforto zonose, patartina rinktis minkštą, nekoreguotąją ar pusiau koreguotąją odą.

Dirbtinė oda

Dirbtinės odos skirstomos į poliuretano (trumpinamo kaip PU pagrindo dirbtinė oda) ir polivinilclorido pagrindo (PVC). Polivinilchloridas yra kietas plastikas, todėl dažniausiai jo gamybos metu įvedami ftalatų priedai, suteikiantys dangai minkštumą. Ftalatų priedai yra toksiška medžiaga ir išsiskiria iš PVC dangos, todėl siūlome naudoti dirbtines odas be ftalatų, nes tokia dirbtinė oda neturi būdingo specifinio kvapo ir yra ilgaamžiškesnė.

Vienas iš svarbių aspektų aplinkosaugai, kad polivinilchlorido danga gali būti perdirbama, o poliuretano danga - negali. Bet PU pagrindo dirbtinė oda yra artimesnė natūralios odos minkštumui ir pojūčiui lyginant su PVC. Poliuretano pagrindo dirbtinė oda pasižymi aukštesnėmis priežiūros ir atsparumo dilimui savybėmis. Ji yra ypač elastinga, todėl galima naudoti vintažinio stiliaus chesterfield baldų gamybai ir ten, kur reikalingas didesnis elastingumas. 

nevotex.lt

Renkantis dirbtinę odą svarbu atkreipti dėmesį, kad apatinis ir viršutinis odos sluoksnis būtų panašaus elastingumo ir tempimo metu išlaikytų jį vienodą. Jei viršutinis sluoksnis yra elastingesnis už apatinį, tempimo metu gali sutrukti sanklija tarp sluoksnių ir atsirasti paviršiaus pažeidimai.

Tiek natūralios, tiek dirbtinės odos techninės charakteristikos yra testuojamos, kaip prieš tai aptartų baldinių audinių, todėl reikėtų vadovautis prieš tai pateiktais duomenimis.

Natūralūs ir dirbtiniai kailiai

Vis dažniau interjeruose matomi kailiai, tiek natūralūs tiek ir dirbtiniai. Jie taip pat priskiriami odų kategorijai. Natūralus kailis namuose visuomet kurs jaukumo, šilumos jausmą. Jei klientas ieško alternatyvos natūraliam kailiui, tai dirbtiniai kailiai taip pat gali tapti puikiu akcentu ir interjero dekoravimo elementu.

nevotex.lt

Taigi, vieno atsakymo, kokia baldinė medžiaga: audinys, natūrali ar dirbtinė oda yra geriausias pasirinkimas, tikrai nėra. Kiekvienas klientas turi įsivertinti savo poreikius, kūrybinę viziją, baldo stilistiką ir eksploatacines sąlygas ir pagal tai pasirinkti labiausiai  lūkesčius atitinkančią medžiagą. Aptarkite visus savo poreikius su šių medžiagų specialistais, kurie patvirtins arba pakoreguos Jūsų pasirinkimą. Tokiu būdu teisingai parinktas audinys atitiks Jūsų lūkesčius ir minkštasis baldas džiugins Jus ir Jūsų aplinką kiekvieną dieną. 

 
Komentarai

Teksto autorius

Blank Page
Blank Page

Blank Page - specialistai namų įrengimo srityje. Mūsų tikslas objektyviai, paprastai ir suprantamai pasidalinti svarbiausiomis žiniomis apie skirtingus namų įrengimo procesus - žinojimas Jūsų namų įsirenginėjimą pavers lengvu ir maloniu.

blankpage svetainė

Teksto autorius

Blank Page
Blank Page

Blank Page - specialistai namų įrengimo srityje. Mūsų tikslas objektyviai, paprastai ir suprantamai pasidalinti svarbiausiomis žiniomis apie skirtingus namų įrengimo procesus - žinojimas Jūsų namų įsirenginėjimą pavers lengvu ir maloniu.

blankpage svetainė

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.