Nepraleisk! Naujas video!
2020 m. lapkričio 24 d.

Teksto autorius: Evelina

Praėjo 8 mėnesiai nuo karantino pradžios. Jau galima kalbėti apie kažkokias tendencijas, išvadas ar prognozes, nes Covid-19 tikrai turėjo ir dar turės įtakos tam tikriems sprendimams namuose. Juk visi buvome priverstinai uždaryti ir apriboti, o tai turės ilgalaikių pasekmių mūsų mastymui ir įpročiams. Ką pastebėjau aš?

PATOGUMAS IR FUNKCIONALUMAS

Turbūt nereikia aiškinti, jog kai staiga visi turėjome užsidaryti namuose, pasijautė, ką juose galima būtų tobulinti, kas yra patogu, o kas nepakenčiama. Vieni iškart ėmėsi pertvarkų, kad pasidarytų tai, kas iki šiol buvo atidėta, o kiti priverstiniu būdu sužinojo, ko nedarytų arba kaip tik darytų kituose namuose. Kai rekordiškai daug laiko praleidome namuose, galėjome aiškiau pajusti, ko mums iš tiesų reikia, kad galėtume gyventi visų pirmiausiai patogiai. Sakyčiau, jog tai tik į naudą - suprasti savo poreikius yra labai svarbu, jeigu norime mums tarnaujančių namų.

 

JAUKUMAS

Kita, labai didelė dalis žmonių, ėmėsi jaukumo paieškų ir nedidelių pertvarkų, jog buvimas namuose taptų malonesnis. Kažkas suprato, jog būtinai reikia balkono ir turėti bent tokią vietą pabūti lauke ir jaukiai leisti vakarus, kiti puolė ieškoti dekoracijų, jog tuščios sienos sienos ir lentynos taptų malonesnės akiai.

VIRTUVĖ

Jeigu ir toliau gyvensime labiau sėslų naminį gyvenimą, virtuvė taps vienu pagrindinių kambarių, jog galėtume patogiai gaminti valgyti. Atsiras didesnis poreikis atskiram sandėliukui šalia virtuvės ar tiesiog didesnei virtuvei, didesniam šaldytuvui ar atskirai kamerai. Kas be ko, norėsis ir patogios vietos pavalgyti, tad spėčiau, jog bus mažiau aktualūs pusbariai ir virtuvės salos su kėdėmis, o daugiau - įprasti valgomojo stalai.

DARBO KAMBARYS

Ne visi gali dirbti iš namų, bet karantino metu tapo aišku, jog tą daryti gali žymiai didesnė dalis žmonių nei buvo iki šiol. Ir tai bene didžiausias pokytis. Tapo reikalingas arba atskiras darbo kambarys, arba bent jau tam išskirta zona (tikrai ne miegamajame), tad tikėtina, jog bus poreikis didesniam kambarių skaičiui, projektuojantis individualų namą ar perkant naują būstą.

Pavyzdžiui, neseniai dirbau su projektu, kur užsakovas pageidavo į dar ne iki galo pastatytą namą įtalpinti nemažą ~14 kv.m darbo kambarį, mat ten bus ir pakuojamos prekės, ir dirbama visą dieną. Reiškia, tam tikrą prekybą galima vykdyti ir iš namų, jeigu tam yra vietos.

SANDĖLIUKAS, SPORTO KAMBARYS

Gali būti, jog sumažės sporto klubų poreikis ir atsiras noras namuose įsirengti mini sporto kambarį. Kad būtų galima daugiau pajudėti, nes gyvenimas vien tik namuose yra sėslesnis, išaugs dviračių, paspirtukų naudojimas, o jiems reikės vietos ir namuose. Tad arba reikalingas atskiras sandėliukas, arba tiesiog erdvesni namai.

HIGIENA

Dirbu su gydytojų šeima ir jie savo vonios kambariuose pageidavo turėti sensorinius maišytuvus. Manau, jog tai labai protingas pirkinys turint omeny, kaip svarbu tapo nuolatinis rankų plovimas. Kol kas tokie maišytuvai negali pasigirti labai gražiu dizainu ar įvairove, bet manau, jog tai ateitis. Taip pat tikėtina, jog atsiras naujų medžiagų, kurios yra atsparesnės bakterijoms, ant kurių kaupsis mažiau purvo ir pan.

voniaplius.lt

GAMTA

Visi šie pokyčiai veda prie kito - noras turėti daugiau žemės ar gamtos netoli, kad būtų galima ja mėgautis neišvažiuojant iš savo sklypo ribų arba važiuoti labai netoli. Na arba tiesiog didesnis noras gyventi tokioje aplinkoje, kurioje būtų gera ir saugu (mažiau kaimynų, geresnis vaizdas nei už kelių metrų esantis kitas namas). Prognozės sako, jog individualių namų paklausa vis didės.

ORAS

Manau, jog kokybiška oro cirkuliacija, rekuperacija ir kondicionavimas taps dar svarbesni nei buvo iki šiol.

bpcventilation.com

O ką įžvelgiate ar pastebėjote jūs? Gal COVID-19 pakeitė jūsų mąstymą tam tikrais namų klausimais? O gal manote, jog niekas nesikeis?

Tuo pačiu noriu parodyti keletą naujienų, kurias sukūrė baldų dizaineriai ir kurios pritaikytos prie Covid-19 apribojimų.

1. Saugiam valgymui restoranuose ganėtinai erdvūs gaubtai, kurie dalinai atlieka apsauginės kaukės vaidmenį. Daugiau skaitykite čia.

 dezeen.com

2. Įrankiai, kurie skirti maisto dalinimuisi per saugų atstumą. Daugiau skaitykite čia.

dezeen.com

3. Išmanios kino teatrų kėdės, kurios ne tik padengtos įvairiomis apsauginėmis medžiagomis ir funkcijomis, bet ir turi papildomų funkcijų, kaip pavyzdžiui atskira rankinuko vieta, kad būtų išvengta užkliuvimų ir pargriuvimų ir dar daug kitų. Daugiau skaitykite čia.

dezeen.com

Kokių dar įdomybių matėte ar skaitėte?

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.