-
E-interjeras
Ar rinktis skirtingas dangas, ar vienodas?
Teksto autorius: Evelina
Šiame straipsnyje panagrinėsiu 4 pagrindines grindų dangas, kurios naudojamos virtuvėje ir svetainėje. Kodėl pasirinkau šiuos kambarius? Nes didelė dalis virtuvių ir svetainių yra bendroje erdvėje ir nuolat kyla klausimas: ar rinktis skirtingas dangas, ar vienodas? Gal kažkuri danga netinka virtuvėje, mat ten vyksta daugiau veiksmo ir dažniau išpilami skysčiai, numetami daiktai?
Surašysiu pagrindinius parketo, laminato, vinilinės grindų dangos ir plytelių pliusus bei minusus, jų priežiūros ypatumus bei dabar visiems aktualią informaciją - ar jos tinkamos šildomoms grindims. Tikiuosi, jog tai padės lengviau apsispręsti.
Kadangi straipsnis parašytas bendradarbiaujant su UNIDECO, paprašiau skirtingų salonų atstovų plačiau pakomentuoti kiekvienos dangos ypatumus. Nesu grindų dangų specialistė, todėl tos srities profesionalų pagalba čia labai pravers!
Atsako salono „Geros grindys“ vadovas Andrius Jasiulionis.
Kokie parketo pliusai?
Medinių grindų privalumai daug kam gerai žinomi, tai natūralios, gamtos dovanotos, technologijų ištobulintos grindys suteikiančios vartotojui ne tik jaukų ir ilgaamžį grindų sprendimą, tačiau ir didelę vertę pačiam būstui, kadangi tokias grindis nesudėtinga pilnai atnaujinti ir naudoti daugybę metų. Taip pat svarbu pabrėžti, kad visos mūsų medinės grindys gaminamos tik iš sertifikuotos, tvariai valdomų miškų ūkių, medienos. O aukščiausios kokybės norvegų gamintojo Boen parketlentes, galima vadinti lietuviškomis, nes jos yra gaminamos Lietuvoje, moderniausioje Baltijos šalyse parketo gamykloje, iš kurios grindys tiekiamos net į 50 šalių.
Kokie parketo minusai?
Lyginant su kitais grindų tipais medinės grindys paprastai yra brangesnės, bet taip yra tik skaičiuojant momentines išlaidas. Skaičiuojant jų ilgaamžiškumą ir išlaidas per metus, jų nebūtų galima vadinti brangiomis. Populiariausia medinių grindų rūšis yra trisluoksnės parketlentės, kurių technologiškai pažangi konstrukcija beveik eliminuoja medienos jautrumą aplinkos pokyčiams. Jos tapo labai populiarios dėl savo stabilumo ir paprasto įrengimo. Vienas, dažnai jų minimas trūkumas yra paviršiaus jautrumas įbrėžimams ar smūgiams. Tačiau, šį trūkumą galima nesudėtingai apriboti, apsaugant visų baldų kojeles specialiais padukais, o įėjimo iš lauko zonose patiesiant apsauginius kilimėlius.
Ar parketą galima kloti ant šildomų grindų? Į ką atkreipti dėmesį?
Tikrai, taip. Parketlentės prieš porą dešimčių metų ir buvo sukurtos tam, kad medines grindis būtų galima naudoti ant šildomų grindų. Šiuo metu, tas kūrinys pranoko visus lūkesčius, nes parketlentės tapo populiariausia medinių grindų rūšimi dėl visų gerųjų tokios konstrukcijos savybių – stabilumas, lengvas įrengimas, optimalus šilumos praleidimas ir kt.
Parketo priežiūra
Parketlentės nereikalauja specialios priežiūros. Jas pakanka valyti sausai, siurbliu ar šluoste. Pagal poreikį, galima valyti drėgnai, bet niekada šlapiai. Lakuotas parketlentes galima valyti įprastais buitiniais valikliais parketui, geriau specializuotomis priemonėmis, o alyva apsaugotas grindis rekomenduojama prižiūrėti tik specialiomis, tokiems paviršiams pritaikytomis valymo priemonėmis. Viryklės zonoje, kur daugiausiai vaikštoma ir gaminama, galima pasitiesti skaidrų apsauginį kilimėlį, kuris vaizdo negadins, o grindis apsaugos nuo skysčių ir kitų nešvarumų.
Atsako salono "Grindų arsenalas" padalinio vadovė Elena Tichanovič.
Kokie laminato pliusai?
Tai natūralios medienos gaminys, bet gerokai atsparesnis, nei neperdirbta mediena, pvz. parketlentė. Didžiulis raštų, spalvų, formų, matmenų ir atsparumo variacijų pasirinkimas už prieinamą kainą. Yra gaminamas įvairių techninių charakteristikų, būtinų pagal patalpų paskirtį ir dydį. Paprastai klojamas, nereikalauja brangių palydinčių prekių ir darbų.
Kokie laminato minusai?
Tinka tik šildomoms vidaus patalpoms, t. y. kur nuolat palaikoma teigiama temperatūra. Yra standartizuotas gaminys, tad yra rizika, kad pas jūsų draugus bus identiškos grindys :)
Ar laminatą galima kloti ant šildomų grindų? Į ką atkreipti dėmesį?
Visos dabartinės laminuotos dangos tinka šildomoms grindims, bet verta pasiteirauti pas pardavėją, kokia būtent šio modelio šiluminė varža, kad atitinkamai parinkti paklotą.
Laminato priežiūra
Jokios išskirtinės priežiūros laminuotos dangos nereikalauja – jos yra visiškai paruoštos visam eksploatacijos laikui. Patartina grindų plovimui rinktis kokybiškus bemuilius ploviklius, skirtus laminuotai dangai ir pasitikslinti, ar jūsų išrinktas modelis tinka valymui garais.
Atsako salono „Parketas ir tapetas“ vadovas Martynas Buikus.
Kokie vinilinės grindų dangos pliusai?
Vinilinė grindų danga sudaryta iš penkių skirtingų sluoksnių, todėl šios grindys ne tik neperšlampa, bet ir yra tylios vaikščioti, jų paviršius šiltas ir švelnus kojoms. Aukšto lygio spausdinimo technologijomis sukuriamas vinilo dekoro sluoksnis, suteikiantis vinilinėms grindims unikalią ir natūralią išvaizdą. Stiprus, smūgiams atsparus centrinis sluoksnis: šis neperšlampantis ir garsą slopinantis vinilo centrinis sluoksnis daro dangą itin patvaria. Papildomas stabilizuojantis sluoksnis, kuriame yra ypač tankaus stiklo pluošto, neleidžia keistis matmenims. Ypač atsparus smūgiams vinilo pagrindas: šis atsparus drėgmei sluoksnis užtikrina grindų plokštės stabilumą, todėl ji neįsilenkia ir nesiraito. Vinilinės grindys visiškai atsparios vandeniui.
Kokie vinilinės grindų dangos minusai?
Vienintelis minusas, kad reikalingas ypatingai lygus pagrindas ant kurio bus klijuojama vinilinė danga. Pati danga yra plona, todėl bet kokie įtrūkimai, nelygumai, duobutės po kurio laiko gali atsikartoti ant dangos. Dažniausiai reikia lyginti pagrindą – tai yra papildomos išlaidos.
Ar ją galima kloti ant šildomų grindų? Į ką atkreipti dėmesį?
Vinilinė danga – idealus pasirinkimas šildomoms grindims, jos pralaidumas yra geresnis nei laminuotų grindų, jos daug geriau praleidžia šilumą nei medinės grindys. Šildomoms grindims rekomenduojame rinktis klijuojamą vinilinę dangą. Vinilinę grindų dangą galima įsigyti su užraktu (klojamą ,,plaukiojančiu“ būdu) bei klijuojamą.
Pasirinkus dangą su užraktu prireiks specialaus pakloto arba klijų. Jei grindis dėsite ,,plaukiojančiu“ būdu - grindų dėjimo procesas bus greitas, daug įgūdžių nereikalaujantis, bus tikrai įmanoma susidėti grindis patiems. O pasirinkus klijuojamą vinilinę dangą (be užrakto) visada sutaupysite. Klijavimui prireiks specialių klijų ir, greičiausiai, meistro.
Vinilinės grindų dangos priežiūra
Kadangi vinilinės grindys visiškai atsparios drėgmei, todėl ir jų priežiūra yra nesudėtinga. Galima naudoti „sausą“ valymą – išsiurbiant grindis ir valant drėgnai tik tam tikras vietas, kur yra nešvarumai. Galima plauti pilnai visas grindis drėgnu būdu.J eigu grindys ypatingai užterštos, galima naudoti grindų plovimo mašiną.
Atsako salono „Plytelės 1” vadovas Vaidas Skačkovas.
Kokie plytelių pliusai?
Dabartinės technologijos leidžia išgauti labai tiksliai atkartojantį natūralaus akmens, marmuro, medžio ar betono raštą. Ir tuo pačiu leidžia sutaupyti nemažai lėšų.
Dar nuo savęs pridėsiu, jog plytelės yra labai patvarios ir geros šilumos laidininkės.
Kokie plytelių minusai?
Kietos, sunkios, jeigu nėra šildomų grindų - šaltos.
Ar plyteles galima kloti ant šildomų grindų? Į ką atkreipti dėmesį?
Taip, akmens masės plytelės - geriausia medžiaga šildomoms grindims: neturi šiluminės varžos, praleidžia absolučiai visą šilumą. Būtinai klijuoti su tarpeliais tarp plytelių. Šildomoms grindims plyteles būtinai klijuoti su elastingais klijais.
Plytelių priežiūra
Nereikalauja pastovios priežiūros lyginant su medinėmis grindimis ar natūraliu akmeniu.
Mano, kaip interjero dizainerės nuomonė
Niekada neperšu klientams vienos ar kitos medžiagos, klientas turi išsirinkti pats, pagal tai, koks jo gyvenimo būdas, kokio vaizdo ir netgi jausmo nori ir kokius reikalavimus pats kelia dangai. Manau, kad šis straipsnis daugumai padės pasirinkti bent jau pačią medžiagą. Iš dizaino pusės, visada gražiau ir vientisiau atrodo vienoda grindų danga tiek virtuvėje, tiek svetainėje, tačiau jeigu tai individualus namas, atskiros dangos (jeigu tinkamai suderintos spalvos) taip nerėžia akies, kaip mažame bute, kuriame reikia kuo mažiau skaidymų.
Na, o kokia grindų danga pas jūsų virtuvėje ir svetainėje? Ar esate patenkinti? Parašykite komentaruose po straipsniu.
Aš gyvenu nuomuojamame bute, čia šiose erdvėse danga yra vienoda - laminatas ir labai džiaugiuosi jo kokybe: nesimato įbrėžimų, šuns plaukų, dulkių (gal labiau dėl pačio rašto), grindys tikrai patvarios. Šioje nuotraukoje matosi grindys :)
Praėjusiame bute buvo parketas, tai grindys susibraižė nuo kėdžių ir stalo ratukų ir išbluko jų spalva, bet šeimininkai nesirūpino ir jų neatnaujino, todėl vaizdelis atrodė blogesnis. Dar turiu patirtį ir su plytelėmis - pas uošvius visur plytelės ir šildomos grindys, bet man asmeniškai nėra jauku ir malonu kojoms, o kai šildymas prisuktas, labai šalta, greičiausiai pati sau nedėčiau :)
Šis straipsnis parašytas bendradarbiaujant su UNIDECO. Daugiau nei 33 skirtingos parduotuvės vienoje vietoje – grindys, durys, plytelės, šviestuvai, tapetai, dažai, vonios įranga, langų uždangos, interjero smulkmenos ir daugybė kitų apdailos prekių jūsų namams.
Susiję įrašai
Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti: slapukų naudojimas. Sutinku
NET 84
BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!
Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.
Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.
Komentarai
justas
pas mus visur plyteles, man tai visai nieko, bet visai susidomejau vinilinemis grindimis. aciu,tikrai geras straipsnelis.
(3) · (0) · Atsakyti · 2019 m. kovo 26 d.
Julita
tik va dar plytelių minusas virtuvės zonoj, kas nukris, tas suduš garantuotai.. jei dūžtantys dalykai krenta.
(1) · (0) · Atsakyti · 2019 m. balandžio 6 d.
Karolina
O kaip dėl alyvuotų ir lakuotų parketlenčių priežiūros ir atnaujinimo?
(2) · (0) · Atsakyti · 2020 m. vasario 16 d.
MJ
O kaip dėl barižymosi lyginant vinilą su laminatu? Salonuose pačiupinėjus, pabraižius abejas, susidarė įspūdis, jog laminatas žymiai atsparesnis. Vinilą net su nagu kai kur įspaudžiau (nekalbu apie pigius vinilus, kalba apie 20-30 eur/m2 kainuojančius).
(2) · (2) · Atsakyti · 2020 m. liepos 12 d.
Vaida
Kokia nuomonė apie epoksidines grindis? Galbūt jūsų klientai turi? :) įdomu ar žmonės, kurie turi rinktųsi jas ir antrą kartą, pagal aprašymus tai beveik vien tik pliusai :)
(5) · (1) · Atsakyti · 2020 m. lapkričio 2 d.
Edita
Nuomojame musu bute senas linoleumas. Kosmaras. Viskas duzta kas krenta. Netgi nuo 50 cm aukscio. Tiek sudauziau indu, puodeliu stikliniu, kad visam gyvenimui uzteks. Iki tol nebuvau sudauzius ne vienos stiklines! :D Labai domiuosi viniline danga ir plytelemis. Aciu uz patarimus. Ko gero naujuose namuose visur bus plyteles, nes neatlaikys ciuckiu dukimo ir beprotisko lakstymo. :)
(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. sausio 6 d.