-
E-interjeras
Aš tikriausiai nesu vienintelė, kuri nesibaido gaminimo, bet nemėgsta to, kas lieka pabaigoje – netvarkingos virtuvės.
Teksto autorius: Giedrė Šulčinskaitė
Namai man - tai ramybės sala. Bet kokia sumaištis namuose mane verčia jaustis nepatogiai, todėl nenuostabu, kad šią vietą stengiuosi palaikyti tvarkingą.
Kurti tvarkingų namų įpročius yra svarbu, bet nėra taip lengva. Ilgą laiką gyvenusi viena, o dabar dalindamasi erdvę su antrąja puse, pagaliau galiu sakyti, kad atradau būdus, kurie padeda palaikyti tvarką namuose pernelyg nesistengiant. Šiandien, būtent šiais atradimais noriu pasidalinti su jumis. Galbūt kai kurie iš jų padės ir jums.
1. Laikykite mažiau daiktų ant paviršių
Nuotraukų rėmeliai, žvakės, statulėlės, žurnalai ir knygos. Visi šie daiktai padeda pridėti žavesio namams, bet tuo pačiu gali kelti ir netvarkos jausmą. Dėl šios priežasties, stengiuosi nenukrauti paviršių nereikalingais daiktais. Erdvė ne tik atrodo tvarkingesnė, bet ir kasdieniai namų priežiūros darbai, tokie kaip dulkių valymas, gali būti atlikti daug sparčiau.
Jei turėti tam tikrus daiktus po ranka yra patogiau, juos sugrupuoju ir laikau padėkluose ar krepšiuose. Pavyzdžiui, dušo reikmenis, kurie dažniausiai būna išrikiuoti ant vonios panelės, sudedu į vandeniui atsparų krepšelį ir pastatau lengvai pasiekiamoje vietoje. Vonios kambarys iš karto atrodo tvarkingesnis, o šansai netyčia numesti vieną ar kitą produktą dušo metu taip pat sumažėja.
2. Tvarkykitės, kol gaminate
Aš tikriausiai nesu vienintelė, kuri nesibaido gaminimo, bet nemėgsta to, kas lieka pabaigoje – netvarkingos virtuvės.
Vienas lengviausių būdų išvengti kalno nešvarių indų ir įrankių plovimo po vakarienės yra juos plauti dar gaminant. Laukdama, kol troškinys pradės virti, išplaunu panaudotus įrankius ir dubenėlius, nuvalau paviršius. Taip pat į reikiamas vietas grąžinu ingredientus, kurių jau nenaudosiu. Atėjus laikui valgyti, virtuvė būna tvarkinga ir vieninteliai indai, kuriuos teks išplauti yra tie, iš kurių ruošiuosi skanauti pagamintą maistą.
3. Sekite vakarinę 15 minučių taisyklę
Kiekvieną vakarą prieš einant miegoti skiriu 15-20 minučių greitam apsitvarkymui. Kartais reikia surūšiuoti drabužius skalbimui, išplauti indus ar padėti daiktus, ten kur jų vieta.
Nors 15 minučių nėra daug, skirti tiek laiko namų tvarkymui kas dieną yra lengviau nei ieškoti valandos ar dviejų savaites pabaigoje. Jei gyvenate ne vieni, įtraukite į šį ritualą ir kitus. Kuo daugiau rankų prisidės, tuo tvarkingiau gyvenama erdvė atrodys po vos 15 minučių.
Išsiugdžius tokį vakarinį namų tvarkymo įprotį pastebėsite, kad namai kas kartą atrodys švaresni, o kiekvieną naują dieną galėsite pradėti žvalesni.
4. Pasiryžkite kasdieniniam tvarkos palaikymui
Kartą savaitėje turiu, kaip mėgstu sakyti, generalinę tvarkymosi dieną. Norėdama padaryti šią dieną kaip įmanomą trumpesnę, atlieku kasdienius tvarkos palaikymo darbus.
Dulkių valymas, augalų laistymas ir genėjimas ar grindų siurbimas atliekami po vieną, užtrunka vos kelias minutes. Jei tokius tvarkymosi darbus paskirstysite skirtingoms savaitės dienoms, atrodys, kad ne tiek jau daug ir reikia padaryti. Natūralu, kad atėjus didžiajai tvarkymosi dienai, reikės atlikti vos kelis darbus.
5. Padėkite daiktus, kur jų vieta
Stengiuosi kiekvieną daiktą padėti į jo vietą jį panaudojus. Sakykime, kad ruošiuosi daryti makiažą. Iš stalčiaus, kur laikau visus produktus, išsiimu tuos, kuriuos naudosiu šį kartą. Pabaigusi, visus panaudotus produktus padedu atgal, iš kur paėmiau.
Padėkite daiktus į jų vietą ką bedarytumėte. Išsiugdę šį įprotį pastebėsite, kad dienos pabaigoje namuose bus mažiau netvarkos ir laiką, kurį skirtumėte vakariniam aptvarkymui, galėsite leisti gerdami arbatą ar skaitydami knygą.
6. Neatidėkite to kitam kartui
Jeigu yra kažkas, ką galite padaryti per kelias minutes, neatidėkite vėlesniam laikui, o tai padarykite iškart. Kuo greičiau sutvarkysite net ir menkiausią netvarką, tuo mažiau reikės daryti vėliau.
Pabaigus gerti rytinę kavą, išsiplaukite puodelį. Išdžiuvus drabužiams, juos sulankstykite, o džiovyklę padėkite į jos vietą. Namuose visada atsiras vos kelių minučių reikalaujančių darbų, neatidėkite jų kitam kartui.
7. Atsisakykite nereikalingų daiktų
Nesvarbu kaip besistengčiau palaikyti stalčius ir spinteles tvarkingus, laikui bėgant jie prisipildo įvairiausių daiktų. Dėl šios priežasties, stengiuosi bent porą kartų per mėnesį skirti laiko atidžiai daiktų peržiūrai, ypatingai dažnai lankomuose namų kampeliuose.
Dažniausiai tenka peržiūrėti drabužines, virtuvės spinteles ir stalčius, vonios kambario lentynas, nes šios vietos susikuičia greičiausiai. Tokia reguliari daiktų peržiūra taip pat leidžia geriau suprasti, kokius daiktus turiu, kuriuos naudoju, o kurių ne. Atsisakius pastarųjų (juos išmetus, atidavus kitiems ar paaukojus) namuose atsiranda daugiau vietos, o ir pačiam tvarkymuisi reikia skirti mažiau laiko. Ir kaip aš mėgstu sakyti: mažiau daiktų, mažiau netvarkos.
Puikiai suprantu, kad ne visus erzina krūva nešvarių indų, kėdė-drabužinė ar netvarkingi stalčiai ir spintelės. Bet jei nors truputėli esate panašūs į mane, tikriausiai sutiksite, kad tvarkinga ir švari gyvenamoji erdvė gali padėti geriau atsipalaiduoti. O kur kitur, jei ne namuose norime taip ir jaustis.
Kūrybinė strategė dienomis ir knygų graužikė naktimis, didžąją dalį savo laiko praleidžiu skaitydama ir rašydama. Laisvalaikiu, pastebėjimus apie minimalistinį ir pilnatvės kupiną gyvenimą dėlioju asmeniniame tinklaraštyje.
Kūrybinė strategė dienomis ir knygų graužikė naktimis, didžąją dalį savo laiko praleidžiu skaitydama ir rašydama. Laisvalaikiu, pastebėjimus apie minimalistinį ir pilnatvės kupiną gyvenimą dėlioju asmeniniame tinklaraštyje.
Susiję įrašai
Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti: slapukų naudojimas. Sutinku
NET 84
BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!
Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.
Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.
Komentarai
Agne
Viską, ką surašėte ir taip darau. Bet su mažais vaikais, nelabai išeina ilgai turėt švaresnius namus :)
(1) · (0) · Atsakyti · 2020 m. liepos 14 d.