-
E-interjeras
Balkone galima daryti, ką nori ar vis tik yra kažkokios normos?
Teksto autorius: Evelina
Balkonas, pagal įstatymus yra privati erdvė ir pamenu, kai buvo bandoma uždrausti rūkyti balkonuose. Oj, kiek tada diskusijų buvo keliama. Aš, kaip nerūkanti, žinoma, norėčiau, kad rūkalų kvapo nejausčiau niekada, tačiau rūkantys nelabai turėtų kur dėtis (lyg man tai turėtų rūpėti). Bet tema ne apie tai.
Kaip jūs manote - balkone galima daryti, ką nori ar vis tik yra kažkokios normos? Manau, balkono interjeras turėtų būti kuriamas priklausomai nuo kiekvieno požiūrio. Dažniausiai balkonas tarnauja kaip sandėliukas ar rūbų džiovinimo vieta ir tai visai suprantama: didelius balkonus ir terasas turi maža dalis gyventojų (nekalbu apie individualius namus).
Be įprasto balkono panaudojimo poilsio zonai ar oranžerijai, esu mačiusi ir darbo erdvės, ir miegamosios erdvės sprendimų (vasarą uždaras balkonas tikrai labai tinka vietoje miegamojo). Žinoma, įstiklintame balkone galima įrengti ir vaikų žaidimo zoną, ir valgomąjį, praktiškai viską, kam nereikia specialios įrangos ar vandentiekio. Lietuvoje pirmame aukšte esu mačiusi prie lubų prikabintas sūpynes - kodėl gi ne?
Šiam kartui dalinuosi atvirų balkonų idėjomis.
Kaip vizualiai padidinti mažą balkoną?
Vizualiai padidinti balkono erdvę ar bent jau jos stipriai nesumažinti būtų galima visų pirma neapkraunant jo nereikalingomis detalėmis ar dekoru. Atviras balkonas ir taip bus erdvesnis, nes jokio darbo ar žaidimų kambario neįsirengsite - juk žiemą "išgyvena" ne visi daiktai. Patarimas būtų tiesiog išmesti tai, kas nereikalinga, nes garantuoju, kad dauguma žmonių kaupia tokius daiktus, kurių neprireikia ne vienerius metus.
Įstiklintame balkone atsiveria didesnės galimybės: kaip ir vidaus patalpose, vizualiai praplėsti erdvę padeda veidrodžiai (žinoma, jei priešais nėra kaimynų). Manau, kad veidrodžiais galima į balkoną įnešti už lango esančio miško, reiktų tik paekspermentuoti, iš kurios vietos vaizdas gražiausias. Sekantis patarimas būtų neapsikrauti augalais. Kad ir kaip gražu yra augmenija balkone, tačiau visur galioja taisyklė: "kas per daug, tas nesveika". Galima šiek tiek pagudrauti ir optiškai išsaugoti erdvę augalus laikant pakabinamuose vazonuose ar keletą jų pritvirtinus specialiuose vazonuose prie sienos - tai net tik estetiška, bet ir neužima vietos ant grindų.
Dar vienas patarimas: naudoti tik vieną sieną, o kitą palikti tuščią ar minimaliai apstatytą. Jei darote kampelį pasėdėjimui, orientuokite baldus ne per balkono vidurį, o ties galine siena (nes greičiausiai šalia kitos bus įėjimas į balkoną). Ten galite kabinti lentynas, augalus, paveikslus ir kt.
Kaip matote, labai gerai atrodo balti, lengvi, dažnai sulankstomi baldai ar net tvirtinami prie balkono turėklų. Jaukumo suteiks pastatomi žibintai, lempučių girliandos ir panašūs dalykėliai. Kas be ko, dauguma dalykų su Lietuvos orais, išskristų lauk, tačiau, kai tikrai geras oras ir planuojama turėti svečių ar, galų gale, jaukiai pasėdėti vienam pačiam, galima prisikrauti daug jaukių niekučių ir per instagramą ar facebook'ą girtis, kaip jūs gerai ir gražiai leidžiate laiką :)
Susiję įrašai
Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti: slapukų naudojimas. Sutinku
NET 84
BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!
Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.
Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.
Komentarai